354 Shares 6362 views

Jakie typy można podzielić na edycji tekstu?

Istnieje kilka sposobów, w którym można pracować na tekście. Jest to prosta wersja z dowodów z cięć dotyczących przetwarzania i remontów. Instruować profesjonalistom procedurę, takich jak edycja tekstu, klient zawsze będzie w stanie zidentyfikować różne zadania dla niego. Powinno być więcej mówić o wszystkich odmian aktywności Korekta, a także zrozumieć, czym są i jak mogą one być wykorzystywane do modyfikowania pliku źródłowego.

Edycja, która polega na prostym naprawić kilka literówek

Prosta korekta jest konieczna, gdy główny tekst jest całkowicie zmienione i dostosowane do stanu, który jest nazywany semantyczny doskonałość. Jednak prawdopodobieństwo obecności literówek w tekście jest dość wysoki. Korektor musi być wystarczająca, aby uważnie przeczytać cały tekst, jako całości, to po pewnym czasie można było bezpiecznie publikować. W swej istocie, jak korekta – Finał edycji tekstu. Jest to konieczne w przypadku przetwarzania nowych produktach, a także w sytuacji, gdy trzeba przygotować opublikowaną książkę lub recenzję nowego wydania. Innymi słowy, w przypadku przedruków.

Jeśli tekst musi być zmniejszona objętość

Korekta w skrócie zakłada dwie operacje jednocześnie. Po pierwsze, sprawdź tekst na błędy. Po drugie, zmniejszenie objętości całego tekstu, aż pewnej liczby linii lub znaków. Edycja tekstu tego rodzaju będzie zależeć od celów, dla których niezbędne artykuły. Klient, wysyłając tekst do publikacji należy wskazać, że jest to konieczne, aby wydrukować z redukcji. W niektórych sytuacjach, pojęcie „redukcja kodu źródłowego” i „poprawa kodu źródłowego” może oznaczać to samo. Szczególnie w przypadku, gdy materiał charakteryzuje się obecności dużych ilości wody – niepotrzebnego ranting autor dodaje tego artykułu, w celu zwiększenia jego objętości.

Jednym z najtrudniejszych rodzajów dowodu

Przetwarzanie jest najbardziej złożoną formą aktywności korekty. Podstawowym celem tej formy edycji jest stylistyczną edycji, eliminując alogisms, nakazując tekst, a także weryfikację dostarczonych informacji na temat zgodności i niezawodności. Jak edycja tekstu wymaga starannego sprawdzenia imion, odniesienia do daty, kierunki słów w obcym języku, a także wielu innych przypadkowych błędów. Taka sama sytuacja występuje dokładność śledzenia używanie w tekście cytatów i frazeologii. Artykuły tworzenie wymaga korektor ma doskonałą wiedzę z zakresu językoznawstwa i szerokiej erudycji. A jeśli praca jest zakończona go doskonale, że będzie to prawdziwy „znak jakości” z korektorem.

Pełna korekta tekstów

Jak edycja tekstu to kompletny przedruk artykułu. Montaż tego typu jest niezbędne do „reanimacji” źródła, które są napisane bardzo zły człowiek, obrzydliwe posiadającą pióro. Zazwyczaj zabieg ten poddany listów czytelników, które powinno zostać opublikowane, ale myśl o nich jest powiedziane, zbyt niechlujny. Przez zmianę zazwyczaj odnosi się również zapisy transkryptu – audio i wideo. Doświadczony redaktor, który jest zaznajomiony z języka pisanego, będzie mógł łatwo rozszyfrować Nawet ktoś za chaotyczne myśli, dzięki czemu tekst spójny i kompetentny. On również pozwolić sobie na oryginalny i ciekawy wywiad z rozmowy między dwojgiem ludzi.

wniosek

Są to wszystkie rodzaje prac redakcyjnych są kluczowe. I dobry korektor musi radzić sobie z nimi, na wysokim poziomie. Klient może również pobrać program do edycji tekstu. Koszty pieniężne wyciąć, jak to możliwe, jednak i jakość wyników będzie znacznie niższa.