98 Shares 2266 views

Zawartość wapnia w pokarmach

Wapń jest najważniejszym organizmem dla pierwiastka chemicznego. Bierze udział w życiu wszystkich ludzkich komórek. Jest normą w poziomach stężenia wapnia we krwi w zakresie od 9 do 11 ml do 100 ml. On coraz częściej znajdują się w ludzkich kościach. Ciekawe, że w organizmie dorosłego, którego ciężar wynosi 70 kg, około jeden kilogram wapnia.

Potrzeba codziennej organizmu na wapń

Wiek i okresy życia ludzkiego

wymagane stosowanie

wapnia (mg) dziennie

Niemowlęta 0 do 6 miesięcy 400
wieku przedszkolnym 600
wieku szkolnym 800-1200
Dojrzewanie i młodzieży 1200-1500
Kobiety w wieku rozrodczym 1000
Kobiety w ciąży i karmiące piersią 1200-1500
Kobiet w okresie menopauzy 1.500
Kobiet w okresie menopauzy, przyjmujących hormonalną terapię zastępczą 1000
Mężczyźni do 65 lat 1000
Starszy wiek (65 lat) 1.500

Jaką rolę w organizmie człowieka niesie wapń?

Wapń jest potrzebny do tworzenia kości, na krzepliwość krwi, do produkcji hormonów, do pracy mięśni. Ten pierwiastek chemiczny pomaga zmniejszyć objawy alergii, pomaga organizmowi walczyć przed skutkami promieniowania. Ponadto, wapń reguluje rytm serca Skurcze wynikają z wielkości ciśnienia krwi i normalizacji układu pokarmowego, zmniejszają pobudliwość nerwów pomocy ciało poradzić sobie ze stresem, są zaangażowane w spermogeneze.

Gdy brak wapnia w organizmie dziecka spowalnia rozwój układu mięśniowo-szkieletowego. Te dzieci zdiagnozowano krzywicy, łamliwość kości przestrzegane. Na chroniczny brak wapnia pojawiają się następujące objawy: zmniejszenie wydajności, jest rozproszony umysł częste bóle gardła, zapalenie oskrzeli i innych chorób układu oddechowego, zakłócenie struktury włosów, obawy o krwawienia dziąseł i reakcje alergiczne, zwiększoną drażliwość, oznaczone skurcze stawów, zaburzenia czynności serca, wczesne wydaje się szary.

Ważne jest, aby stosować się do prawidłowej i zbilansowanej diety, należy wziąć pod uwagę zawartość wapnia w żywności.

W jakie produkty są najbardziej wapnia?

Idealna zawartość wapnia w pożywieniu: w skorupce jaja, który składa się głównie (90 procent) tego pierwiastka śladowego, doskonale absorbowane przez organizm. Jak korzystać skorupki jaj spożywczych? Po pierwsze, powłoki dokładnie przemywa się i ogrzewa w piecu. Następnie miele na proszek i dodać sok z cytryny. Weź dzienny 1 łyżeczka

Każdy wie, że treść liderów wapnia są mleko i przetwory mleczne. Tylko jeden litr mleka dla ciała zapewnia dzienną dawkę. Zawartość wapnia znacząco w twarogu. Należy pamiętać, że ser twarogowy, które zyskały na rynku, zawiera mniej niż twaróg, produkowanych w warunkach przemysłowych. Jest tak, ponieważ rośliny w mleka dodaje się chlorek wapnia w celu przyspieszenia procesu wytrącania.

Zawartość wapnia w produktach stwierdzono w owocach i warzywach. Jeśli nie lubią pić mleko, jest doskonale zastąpić sok pomarańczowy. Liderzy wśród warzyw na zawartość wapnia są fasola i wszystkie rodzaje kapusty, ale w zasadzie – fasola i brokuły.

Uzasadniona zawartość wapnia w pożywieniu: dzikiej róży (257 mg na 100 g) z młodym pokrzywa (713 mg na 100 g) z pospolitego (214 mg na 100 g).

Błędnie uważał, że mięso i zboża zawierają duże ilości tego pierwiastka śladowego. Słabe zawartość wapnia z pokarmów: ryby i owoce morza. Wyjątkiem jest sardynka.

Wysoka zawartość wapnia z pokarmów – migdały i orzechy, które są doskonałym źródłem niego. Jeśli codziennie jeść owoce i warzywa i 50-100 gramów orzechów, to osoba nie będzie mieć niedobór wapnia. Wystarczająca zawartość wapnia produktu – w zielonym i suszonych owoców (daktyle, figi, suszonych moreli, śliwki, rodzynki) na truskawkach, porzeczki, agrest, morele, pomarańcze, ananasy, brzoskwinie, ogórki, marchew, w miodu.

Po 35 latach znacznie zmniejszoną absorpcję wapnia. Przed tym wieku organizm intensywnie pracuje nad tworzeniem tkanki kostnej i tworzenia rezerw tego pierwiastka śladowego do życia. Po 35 latach, sytuacja zaczyna się zmieniać w przeciwnym kierunku. Zadbaj o swoje zdrowie w młodym wieku. Nie przegap okazji na zwiększenie zawartości wapnia w swoim ciele!