476 Shares 3407 views

Dinozaury w muzeach w Moskwie: co, gdzie i kiedy

Rosyjskie muzeum, gdzie można zobaczyć kości olbrzymich gadów starożytnych, są dostępne w wielu dużych miastach. Jeśli chcesz, aby zanurzyć się w epoce dinozaurów z głowy, a następnie należy odwiedzić jedną z tych instytucji, na przykład w stolicy naszego kraju. Dinozaury w muzeach Moskwy, oczywiście, nie są prawdziwe, ale tylko w postaci szkieletów, ale to nie czyni ich mniej ciekawe i niesamowite docenić naukę.

Paleontologia Muzeum w Moskwie

Wędrówka w nim będzie szczególnie interesujący dla dzieci, ponieważ są one w naturalny sposób ciekawy i dociekliwy. Dzieci interesuje się wszystkim niezwykłym i nienaturalne. Dinozaury w muzeach Moskwy spowoduje dużo doświadczenia u dziecka.

Jednym z muzeum nosi imię Yu Orlova. Jest on uważany za jednego z największych na świecie instytucji zajmujących się działalnością naturalnym i historycznym. Muzeum paleontologiczne. YA Orlova – integralną częścią tytułowego Institute, poświęcony ewolucji świata organicznego, która powstała 65 milionów lat temu na Ziemi .. Zobacz szkielety dinozaurów (muzeum czynne jest od środy do niedzieli, od 10 do 18 godzin) pod adresem: ulica Profsoyuznaya, d.123. Organizatorzy wystawy wycieczki z przewodnikiem, który można wstępnie zarejestrować się w rozmowy z wyprzedzeniem.

Jak go osiągnąć

Trasa przez które można dostać się tam łatwo. Na przykład, możliwe jest, aby przejść ulicami Akademika Kapica Vedenskiy, Ostrovityanova lub poprzez Novoyasenevsky alei. Jest to najbardziej dokładna trasa zabierze cię do muzeum dinozaurów. „Teply Stan” – stacja metra, która powinna zgasnąć, jeśli zdecydujesz się dostać do tego muzeum pociągiem.

Co można tam zobaczyć

Powierzchnia ekspozycyjna Muzeum paleontologiczne jest prawie 5000 metrów kwadratowych. Wystawa, projektowanie wnętrz i pozwolić odwiedzającym zanurzyć się w atmosferę epoki i który dominował przez większość czasu wszystko od naszej planety. Oto przykład kilku tysięcy różnych przedmiotów można śledzić wszystkie etapy powstawania życia organicznego na Ziemi.

Moskwa Dinosaur Museum (przedstawiony w artykule zdjęcia) składa się z kilku dużych halach. W pierwszym widać paleontologii jako nauki i dowiedzieć się dokładnie, co robią paleontologów. W drugim, zanurzyć się we wczesnym paleozoiku, na własne oczy zobaczyć ślady dawnych zakładach skalne, skorupy mięczaków, które żyły około 200 milionów lat temu, etc.

Oczywiście, dinozaury w drugim pokoju jeszcze, bo w tym czasie mieszkał w głównych organizmach bezkręgowców żyjących w środowisku wodnym. Jednak w tym artykule interesuje nas w dawnych gadów. Ich szkielety można zaobserwować w ostatnich salach Muzeum paleontologiczne w Moskwie. To właśnie one powodują największe poruszenie wśród publiczności. To jest zrozumiałe. Więc, co jest najbardziej wyraziste i ciekawe dinozaurów w muzeach w Moskwie?

Tyrannosaurus

Ta naturalna instytucja historia ma chyba jednym z najbardziej mrożących krew w żyłach przedmiotów – szkielet dinozaura-tytan! Jest to główny jaszczurki wszystkich czasów i epok naszej planecie. Zdaniem ekspertów, żył na zachodzie dzisiejszej Ameryki Północnej (w tym czasie – wyspę Laromidiya), około 65 milionów lat temu .. Tyranozaury były jednymi z ostatnich ocalałych zwierząt Saurischia stulecie już „chory” planety. Jak wiecie, problem wyprzedził ich z miejsca. Tyranozaury koronowany dinozaury Heroulta.

diplodocus

Kolejny jasny przedstawiciel dawnych gadów, solidny szkielet, który zdobi jedną salach Muzeum paleontologiczne w stolicy naszego kraju – to Diplodocus. Te olbrzymy istniały w czasach tzw Jurajski i wymarły około 150 mln. Lat temu. Diplodocus miał naprawdę gigantyczny rozmiar niezdarny, ale bardzo długi tułów.

Został rozsławione przez ich wielkości: Diplodocus zyskał znaczenie jako jeden z najdłuższych dinozaurów w trakcie istnienia dinozaurów na Ziemi. Według niektórych paleontologów, Diplodocus osiągają długość 55 metrów i waży – do 112 ton. Dzięki skoordynowanej pracy naukowców i badaczy, ten rodzaj dinozaurów to jeden z najbardziej studiował wszystkich dinozaurów kiedykolwiek zamieszkujących naszą planetę.

Gdzie można zobaczyć dinozaury nadal w Moskwie

Dinozaury w muzeach Moskwy – nie jest jedynym wymarłe gady, do zachowanych szkieletów, które można spojrzeć odwiedzając stolicę naszego kraju. Na przykład, w grudniu 2014 roku na wystawie osiągnięć gospodarczych (obecnie – VVC) otwarto wystawę argentyńskie „Miasto dinozaurów”. Dostać w: Moskwie, Exhibition Centre Pavilion №57. Według organizatorów, wystawa potrwa do 11 marca 2015 r.

Należy zauważyć, że nie jest to pełna wykazanie prawdziwych szkieletów dinozaurów starożytnych, ale tylko animowane rozrywki dla dzieci. Obejmuje to również program edukacyjny w laboratorium naukowym, gdzie dzieci mogą wziąć udział w wyrobisku dinozaura (reprezentowanego przez gigantycznego piaskownica). Program obejmował-i 3D-kino, i atrakcją, która może się oswoić, a nawet jeździć na starożytną gada.