440 Shares 6648 views

Styl Hiszpański architektury. Do najbardziej znanych zabytków architektury hiszpańskiej

Hiszpania – kraj konkwistadorów i odkrywców, handlowców i odkrywcy, piratów i piękne kobiety, dobre jedzenie i piękną architekturą. W hiszpańskim królestwa w okresie jej istnienia brzęczały rewolucji obalić władzę dyktatorską, zniszczyła reżim powojennej. Ludzie wrócili do cywila i ożywił zabytków czasów. Artyści posypane szmatki, a mistrz rzeźbione gigantyczne budynki i pomniki. Hiszpania żyła w znany tylko do niej i niepisane prawa nadal istnieć w pięknej i wyjątkowej wydajności jako relikt cywilizacji.

Hiszpański architektura – wartość kulturowa pokoju

Być może do architektury tego pięknego kraju jak Hiszpania, powinny być traktowane z całym szacunkiem. Jest nieprzewidywalny i fantastyczny świat, otoczone ze wszystkich stron przez wysokich pasm górskich w Pirenejach i Kantabrii, a także Iberyjskiego i katalońskich gór z przylegającym Wyspach Kanaryjskich. Przez te naturalne tabletki i jest dumny królestwo hiszpańskich ludzi. Pinnacle pałace i muzea, amfiteatry kolumny, posągi rzymskich bogów i bohaterów starożytnego greckiego Hellady. dom ażurowe i mozaiki ogrody przednie, alejki i fontanny, parki i galerie. Kościołów i meczetów i islamskie zabytki stylu europejskim, niezapomniane, wspaniałe budynki i ujmujący oryginalności. Hiszpania architektura zachwyca swoim przepychem, mimo skromnej wielkości państw atlantyckich.

Hiszpański styl rodowy

Będąc w tym raju, przyciąga miliony turystów, życie zapamięta ekscytujące doznania wynikające z doświadczył piękna. Styl architektury w Hiszpanii wpływa na głębię inspiracji i niepowtarzalnych kreacji. Wiele razy budowli rzymskich zostały zbudowane z wytrzymałego cegły, nadal szlifowania wiatry historii. Mudejar – tak styl architektury, wykonane z tego szlachetnego materiału. Zawiera rukotvorstvo i inteligencji europejskich Żydów i Maurów rzemieślników. Również obecny w stylach murowanych gotyckich i barokowych pojawiły się we wczesnym wieku 17-18. A w 19-20 wieków, Art Nouveau urodziła – wizerunek szkoły sztuki utalentowanego architekta Antonio Gaudiego. Wiele prac zawarte w Liście Światowego Dziedzictwa. Wykazuje takich jak park z zamku, wzniesionego na zlecenie przemysłowca katalońskiej i polityk Eusebi Güell i został nazwany na jego cześć, Casa Mila, nieruchomości Batlló i Sagrada Familia w Barcelonie. O zachodzie słońca 19 wieku weszła w stylu vogue skierowaną Neomudehar w wyłączności który jest zdominowany przez opatrunek łuki, kopuły i ściany mozaiki i tsvetolepnoy gliniane.

Zabytki Hiszpanii odrodzonego spuścizny Katalonii

Różnorodność i wielkość zabytków kultury i dziedzictwa, które pyshut hiszpańskiego plateau górzysty kraj, fascynują i zanurza się w odległych eposów etapowych i legend. Począwszy od ruin rzymskich osadników La Llosa, można zrobić objazd przepięknych terenów i wsi. To piękne zabytki architektury w Hiszpanii, takie jak:

 • Wzmocnienie ściankę, począwszy od kościoła NMP i rozciąganie Plaça Catalunya.
 • Ściany i Oblężnicze bramy Alcudia;
 • ruiny architektoniczne Baelo Claudia i La Llosa.
 • Tavira Tower i Torre del Oro, Torre Vella i Almenaras, Santa Cruz de Tenerife i twierdza Maurów.
 • Mosty Alcantara, Maria Cristina i żelazo Zubizuri Pont De Ferro;
 • Brama Słońca i Jerez, Puerta de Tierra i Alcudia.
 • Fontanny wody labirynt, jasne i inspirujące.
 • Cokoły Columbus, Don Juan, miedziano-brązowy posąg "Victory".
 • Nekropolia i teatry, gmin i szpitale, pałace i posągi.

Jak również wiele innych rarytasów towarzystw kulturalnych cały czas razem w jednym niesamowitym królestwa. Mówi o przeszłych zdarzeń i podnieca przy dotknięciu, przyczyny zanurzyć całkowicie w modę luksusową utworzone, a jej nazwa – Hiszpański architektury. rarytasy zdjęcie Ta urocza kusicielka przytłoczony albumy są nie tylko ekspertów, ale także amatorzy stali bywalcy, którzy lubią wracać znowu i znowu do dziedzictwa Katalonii.

Mauretański styl jako cud Złotego Wieku

W średniowieczu na wschód słońca VIII-wieczny hiszpański County pochodzi unikalny styl mauretański pochodzenia. Opiera się on islamskiego hiszpańscy architekci i pędzlem. Taka architektura sprzęgło zostało spowodowane pojawieniem się Edukacji arabskiego na Półwyspie Iberyjskim. Głównym wydarzeniem była budowa kultury w 784 roku Mezquita – Roman katedrze katolickiej. W kolejnych latach, te elementy i konstrukcja poprawie, a być wypełnione dziwaczne twórców stylu. To ramy i łuki rzeźbione z ażurowymi okładka, mury i wieże pałaców, wykonane w postaci zębów i pastylek. Z cegły szkielety nałożony rzeźbione koronki, metalu i majoliki Kruszywo plinfa. stalowe wieże, dach kadrowania osiem-spiczaste gwiazdy.

W kontynuacji Mauretanii i katedr

W książce UNESCO podjętych na podstawie konstrukcji zabezpieczających, takich jak Royal Alcazar (zamki) Alfonso 11 i Sewilli Katedra i Parafia St. Mary Santiago del Arrabal, niepokonany wykonane w stylu mauretańskim. Throne Hall Chambers ramce złocone i mozaiki i kolumny i postumenty – rzeźba figuralna i modelowanie z wbudowanych opraw. Cud w stylu interweniował w aktach artystycznych wieku i mieszanej gotyku i romańskiej tradycji z nowym pochłaniająca wszystko ostrości. Mauretańskiej architektury w Hiszpanii raschertila jego kapryśny malarstwo historyczne katalogi i pomysły zawarte ludzkość.

Barokowy klejnot jako muzeum w Hiszpanii

Znaczący wkład w tabletkach Muzeum privnos barokowym Hiszpanii. Architektura tego produktu jest bogata w domach elewacyjnych sceneria, szklarniami i świętych domów. Barok rozpoczyna swoją drogę w drugiej połowie 17 wieku, a wicher wpadł do osiemnastej. Arbitrzy więc wdzięku styl były kilka mistrzów, ale ci, którzy mu hołd, stało się, w rzeczywistości, „oligarchowie” z rękopisu. Te inicjatorami i wirtuozi działalności były bracia Churriguera. Pięć Kindred Spirits – Joaquim Miguel Alberto Manuel i Jose Benito – uszlachetniony piękno baroku większości Hiszpanii.

Hiszpański stoły architektoniczne 17 wieku

Hiszpania w ogólnej architektury 17 wieku zaczyna uderzać jej nieskrępowane i luksus. rzeźba religijna pojawia się w kraju, wraz z tradycji narodowych, wzmocnienie i ich formowania. Surbaran Fransisko – drewniany architekt wykonując pierwsze prace abstraktsionnye na plastiku z elementami mistycyzmu. Większość materiału tworzenia artysty są: „Martwa natura z cytryny i pomarańcze” – 1633, „Madonna w okresie dojrzewania” – 1660, „Martwa natura z wazony i kubki” – 1640 Wiek XVII jest pełna dramatycznych epizodów w sztuce oraz w kontrreformatsionnyh społeczeństwa , Podczas tego okresu imponujący kompleks rozwinięty kształt realistyczny etyudnogo dodawania.

Z 19 wieku, przygotowaliśmy lub Glamorous Hiszpania

W 19 wieku głównym nurtem perfekcji przeniosły się na epoce gotyku i secesji. Zaczęliśmy budować szkielet szkielety budynków o konstrukcji żelbetowych. Wykończenie przeprowadzono z kamienia i kutego żelaza, szkła i sklejki. Stosowany również glina, hard rock, płytki azbestowe. 19th century architektura Hiszpanii rozszerzył swoje granice, aby wprowadzić w przyszłych rzeźb i budowli trwalszych i doskonalenia podstaw. Bierzcie i budować teraz być wolne od wszelkich materiałów pod ręką. Plastyczność i odporność mas, dynamiki i efektów artystycznych malarstwa, geometryczne kontury w prawo – główną cechą rzeźby architektoniczne i dekoracyjne wykończenie z XIX wieku.

Och, jak wiele wspaniałych odkryć!

Lazur wiejskie hiszpański przodkowie zaangażowany duży zestaw atrakcji architektonicznych i stylistycznych odkryć. Wymienić ich wszystkich nie będzie możliwe ze względu na obfitość tych. Hiszpania Architektura tysiące pamiątkowych pomników i budynków. Podajemy najważniejsze i najbardziej znaczące kreacje sławnych ludzi rąk:

 1. Świątynie w stylu gotyckim – Alcazar, Burgas i Sewilli, Toledo i Tarragona.
 2. Zamki i pałace – i Rahadelya Argimona, Vilasar i MEDION, Mantaplana i Manresana, Arench de l'Emporda i Montsori, a także setki dzieł kamienne rzeźbione.
 3. Kataloński Muzeum Narodowe w Dzielnicy Gotyckiej i klasztor Montserrat, Park Güell i Cytadeli.
 4. dom Calvet, Mila, Vincennes i kaplica rodziny Sagrada.

Takie przysmaki nie może pochwalić każdego światowego imperium. Co zostało zainwestowane w Hiszpanii, to wszystko jest zasługą kiedyś mieszkał tu rzadkie rzemieślników i specjalistów.

Twórcy kultury

architektura ożywienie w Hiszpanii jest daleko od początku roku 711, kiedy to królestwo zostało oznaczone przez osiadanie muzułmanów. W Pirenejach ziemiach struktur architektonicznych starożytnych cywilizacji epoki pre-Roman zostały znalezione. Zostały one wymienione przez przedstawicieli plemion, zwany Kantabria, że celtyberowie i Iberyjczyków. Po starożytności w kulturze hiszpańskiej przyszedł niepowtarzalne inspiratorów i przywódców, takich jak Gaudi Antonio i Juana de Villanueva, Jose Asebilio i Vicente Acero, Santiago Calatrava i Juan Gomez de Mora, Pedro Machuca i Rafael Moneo, Damian Formenti i José Benito Churriguera Manuel Nunez-Yanovsky i Joaquin Rukoba. A także dziesiątki fenomenalnych artystów różnych pokoleń. Wszystkie z nich zostały wykonane przez żmudnej pracy nad stworzeniem i kwitnące terytoriów hiszpańskich. Dzięki tym architektów, rzeźbiarzy, murarzy i innych ręcznie mistrzowie Hiszpania stała się oczkiem w Boga i sercem świata kultury.

Rzeźbić elegancję – nie kopać katakumby

Teraz wiemy, jak sobie wyobrazić i którędy zrobił hiszpańskiej architektury zanim osiągnie wyżyny bezcennego domniemania adoracji. Jak wiele umysłów i rąk do pracy na wielki hiszpański oświecony tworzyć precedensu. Łaska, która zostanie przekazana do dzieci, wnuków i prawnuków, i dalej w dół gałęzie drzewa rodowód. Nawet do katakumb budować, trzeba umiejętności i pomysłowość. I tworzyć dzieła nieśmiertelne – tym bardziej. Rzeczywiście, w każdym szczególe zamkniętego oddzielny prysznic architekta, każdy z nich miał rozpieszczana oddech i cierpliwości, ciepło głaszcze górę iw dół, i ostrożnie włożyć na miejsce. Wycieczka do Hiszpanii jest tego najlepszym dowodem. I lepiej jest zobaczyć wszystko rzeczywiście właścicielem oczy i przynieść kawałek cenne wspomnienia z którego fascynująca wysokość mostów i ogromnych salach kościołów i muzeów daje prawdziwą przyjemność na całe życie.