522 Shares 8226 views

Co jest najbardziej znany zamek we Francji? Zdjęcie i opis zamków we Francji

Francja – jeden z niewielu krajów, w których ogromna liczba zachowanych średniowiecznych zamków. Jednak to nie oznacza, że luksus
„Chateau” podobnie – każdy region posiada unikalny styl architektoniczny i, oczywiście, historia.


Do najbardziej znanych nazwisk francuskich zamków:

  1. Versailles.
  2. Chambord.
  3. Fontainebleau.
  4. Saint-Michel.
  5. Blois.
  6. IFS.

Wielu filmowców zaczarowane zamki Francji. Film "Trzech muszkieterów" (1948, Dzhordzh Sidni), "Tristan i Izolda" (1998, Fabrizio Costa), "Marie Antoinette" (2005, Sofia Coppola), "Angelica" (1964) – lista obrazów utworzonych w luksusowych wnętrzach, można kontynuować przez dłuższy czas.

Versailles

Królewskie zamki Francji są bardzo popularne wśród turystów, więc otwierając naszą skromną opinię w Wersalu. Ten wspaniały kompleks pałacowo-parkowy położony na przedmieściach stolicy, długo pozostawał siedzibą francuskich władców.

Na terenie Pałacu w Wersalu w 1623 roku był to mały domek myśliwski. W sprawie restrukturyzacji, która miała dwa lata, postanowiłem Ludwika XIII natychmiast po zakupie całego osiedla.

Trzydzieści lat później, rozbudowa pałacu nadal Ludwika XIV, Versailles uczynił później główne miejsce zamieszkania. istniała kaplica, walczy Galeria W tym czasie w kompleksie, Royal Opera House i Hall of Mirrors.

Za panowania Ludwika XV zakończono Salon d'Herkules oraz pałacu Petit Trianon, zbudowany małych mieszkań króla. Ostatni projekt był rekonstrukcja dziedzińcami, które udało się zakończyć dopiero w XX wieku.

wzór

Versailles Park ma mniej niż podziw dekoracji pałacu. Wiele tarasy, piękne trawniki i klomby, fontanny i rzeźby, Oranżeria – parkowy jest jednym z największych w Europie.

Wersal, oczywiście, słynny zamek we Francji. Pod wpływem jego niezrównanej architektury powstały inne pałace (Pałac Schönbrunn, Peterhof, Sanssouci).

Chambord

Miasteczko Chambord w departamencie Loary znana głównie dzięki innej rezydencji królewskiej. W 1519 Franciszek I zorganizował budowę na dużą skalę, a tylko 28 lat później pojawił Zamek w Chambord (Francja).

Na dworze królewskim w momencie głównym architektem był Leonardo da Vinci, a ostatnie badania dowodzą swój udział tylko w początkowej fazie projektu. Wielki Mistrz zmarł kilka miesięcy przed rozpoczęciem budowy.

Chateau de Chambord (Francja) określany jako arcydzieło renesansu. Głównym klatka schodowa z rzeźbionymi ornamentami, duże tarasy, sklepienia z królewskimi emblematami i stolic ozdobione rzeźbami – z faktu, że zapoznanie się z wszystkimi świetności zajmie więcej niż jedną godzinę. Wystarczy wyobrazić sobie skalę: 426 pokoi, 282 kominki i 77 klatek schodowych.

Park w rezydencji króla, który otacza ścianka 32 kilometrów, obejmuje około 5,5 ha. Franciszek I w Chambord lasów uważany jest za najlepsze miejsce do polowania.

Blois

W departamencie Loir-et-Cher jest również rezydencja królewska – Zamek Blois (Francja), którzy są pod ochroną UNESCO.

Pałac został zbudowany przez księcia Orleanu w XV wieku. W 1498 roku w panowania Ludwika XII, dla których te części były rodzimy. Małe miasto stało się stolicą, a za panowania Ludwika XII i Franciszka I przeżywało okres szybkiego rozwoju.

Postanowieniem Ludwika XII budowa nowego skrzydła został uruchomiony, co wyraźnie kontrastuje z ciemnych pomieszczeniach zamku. Budynek jest pełen światła, luksusu i elegancji, w pełni zgodny z charakterem króla.

Franciszek I Rada nałożyła też pewien ślad. W 1515 roku, król nakazał budowę własnego skrzydła w stylu renesansowym. Jednak po śmierci ukochanej żony, a następnie porażka w bitwie Pawii, Francis zostawiam Blois. Po zamek błyskawiczny wzrost jest w spadku – tutaj od czasu do czasu potomkowie króla zatrzymany. Później kompleks wystawione na sprzedaż, ale nie znajdując nabywców, wyposażyć baraki dla żołnierzy.

Jeśli jesteś zainteresowany w zamkach we Francji, zdjęcie można tylko zaspokoić ciekawość trochę z nazwiskami wspaniałych pałaców. Znacznie bardziej interesujące, aby żyć, aby zobaczyć wspaniały Zamek Blois, aby przejść przez pokoje, ozdobione drogich mebli, gobelinów, obrazów i przedmiotów codziennego życia słynnej dynastii.

IFS Castle (Francja)

Nasz przegląd nie raz wspomniał nazwisko Franciszka I, ale wiele osób kojarzy króla, a przede wszystkim ze słynnym Chateau d'If.

W obawie przed atakami z morza, Franciszek I nakazał budowę fortu koło Marsylii, który trwał siedem lat (1524/31 roku). Zewnętrznie, zamek wygląda dość imponujące, ale w rzeczywistości ściany nie były tak wiarygodne.

Pod koniec XVI wieku zamek był używany do zatrzymania niebezpiecznych przestępców. Wynoś się stąd było praktycznie niemożliwe. Pierwszą przeszkodą jest wyspa skały na brzegu, a drugi – na, aby uporać się z tym nie byłoby możliwe nawet osoby hardy i zdrowe.

Literacka sława to miejsce przyniosła powieść „Hrabia Monte Christo”, napisany w latach 1844-1845 Aleksandrom Dyuma. W historii, bohater spędza Edmund Dantes w więzieniu 14 lat, a następnie ucieka z twierdzy.

Produkt z francuskiego pisarza był niewiarygodny sukces. Do tej pory, nakręcony ponad dwadzieścia filmów, w tym radzieckiego malarstwa „Więzień Chateau d'If”. Francja, Włochy, Republika Związku Radzieckiego – w lecie 1987 roku, załoga poszła w fascynującą podróż.

Dantes i Iron Mask

Należy zauważyć, że przez ponad 100 lat Jeżeli zamek nie brakuje turystów. Istnieje duża wystawa poświęcona powieści „Hrabia Monte Christo”. Na parterze zwiedzający mogą zobaczyć aparat Edmund Dantes, na drugim piętrze znajduje się komora o tajemniczej nazwie więźnia Żelazo Mask.

Dantes była fikcyjna postać, i Iron Mask nigdy nie odbyła się w twierdzy IFS. Jednak dzięki dwóm więźniom francuskiego zamku jest jedną z głównych atrakcji Marsylii.

Fontainebleau

Olśniewający wystrój wnętrz, architektura, wyjątkowy charakter i, oczywiście, wydarzenia, które miały miejsce w murach pałacu, bo prawdziwe zainteresowanie.

Zamek Fontainebleau (Francja), w odległości 50 kilometrów od Paryża, otoczona ogromną liczbą legend. Były pogłoski o nieziemskich sił, kilka lat temu pomógł władców kraju, w ważnych sprawach.

okolica Fontainebleau, bogaty w grze, zainteresowanych Louis VII (1120-1180 g). Kraj zamieszkania bardziej przypomina średniowiecznej twierdzy, a dopiero w 1515 roku postanowił zrekonstruować już znajomy Franciszka I. Po jego śmierci „pałeczkę” wziął Ekaterina Medichi i Henryk II Valois. Ale prawdziwym fanem Fontainebleau stał Napoleon Bonaparte, który wypełniony Pałacu świetność, luksus i przepych.

Obecnie podróżujący mogą odwiedzić sale dedykowane do cesarza: sala tronowa, gabinet i sypialnię z Napoleonem, a czerwony salon, gdzie podpisał jego abdykacji.

Saint-Michel

Wspaniałe i zdobycia zamku Saint-Michel (Francja) był pierwotnie Mogilnaya Góry, otoczona gęstymi lasami. Jednak pod naciskiem części wody wybrzeża zniknął, a zamiast górze pojawił się skalista wyspa, której jeden biskup wybudował kaplicę.

Dzięki finansowemu wsparciu seniorów, wznoszenie budynku głównego klasztoru rozpoczęła się w 1017. Wyspa stopniowo budowane, a opactwo Sam wielokrotnie oblężona.

Ponad 300 lat klasztor był wykorzystywany jako więzienie, a jeden z komórki komórek wyposażone dla niebezpiecznych przestępców. W 1863 roku, Mont Saint-Michel nadano status dziedzictwa narodowego, ale opactwo zostało zdobyte w dobie rewolucji francuskiej.

Minęło kilkadziesiąt lat na odbudowę klasztoru. Wiele zamków Francji, zdjęcia z tytułami, które są prezentowane w tym przeglądzie, są popularne wśród turystów. Jednakże, Saint-Michel z nich jest prawdziwa „perełka” – duma narodu francuskiego.