876 Shares 3797 views

Dieta ziemniaczana to doskonałe narzędzie do utraty wagi

Ziemniaki są jednym z głównych produktów na naszym stole, przygotowuje się wiele różnych potraw, a wielu uważa, że jest winnym za pisanie dodatkowych kilogramów. Ale w rzeczywistości, może być używany jako doskonałe narzędzie do utraty wagi. Sam ziemniak jest produktem o niskiej zawartości kalorii, zawierającym dużo potasu, który promuje aktywację metabolizmu w organizmie. To właśnie na tej podstawie opiera się dieta ziemniaczana na odchudzanie. Ma to na celu przede wszystkim tych, którzy chcą szybko schudnąć.


Dieta ziemniaczana to mono-dieta polegająca na jedzeniu pojedynczego produktu spożywczego. Jest to radykalna metoda utraty wagi i wśród wielu przepisów są szczególnie popularne diety czterodniowe i siedem dniowe. Czterodniowa dieta ziemniaczana jest bardzo trudna ze względu na krótki czas. W przypadku dłuższego użytkowania może dojść do uszkodzenia ciała. Utrata kilograma nadmiaru wagi dziennie to stopa utraty wagi, która obejmuje dietę ziemniaczaną. Opinie są w większości pozytywne o niej, ponieważ osoba, która trzyma się niej nigdy nie czuje się głodna.

To krótkoterminowe diety mające na celu usunięcie nadmiaru płynu z organizmu. A w przyszłości, kiedy organizujesz racjonalną dietę, eliminując tłuszcz z tłuszczu zwierzęcego, możesz pozbyć się nadmiaru kilogramów bez użycia radykalnych środków.

Czterodniowa dieta ziemniaczana zapewnia trzy posiłki dziennie. Niezbędnym warunkiem jest to, że ziemniaka do przygotowywania wszystkich potraw musi być uprzednio spawana w jednolite. Na śniadanie można wypić szklankę kefiru lub mleka o niskiej zawartości tłuszczu. Obiad powinien składać się z 300 g tłuczonych ziemniaków, bez oleju, ale z dodatkiem niewielkiej ilości mleka o niskiej zawartości tłuszczu i minimalnej ilości soli. Jeśli to możliwe, należy wymieszać sól posiekaną koperkiem i natką pietruszki. W przypadku kolacji należy przygotować sałatkę dwóch średnich ziemniaków i jaj, w razie potrzeby można napełnić naturalnym ocetem lub olejem roślinnym. Sól sałatka nie jest zalecana, gdyż smak może być lekko pieprzony. Przez cztery dni należy wypić zwykłą, niemineralną wodę, soki i inne napoje z diety w tej chwili należy wykluczyć.

Siedem dniowa dieta ziemniaczana jest nie mniej sztywna, ale wymaga jedzenia większej ilości ziemniaków bez soli w co najmniej pięciu posiłkach dziennie. W tym okresie można stracić do pięciu kilogramów nadwagi. W takim przypadku potrzebujesz około kilograma ziemniaków dziennie – około 7 kawałków średnich ziemniaków. Ponieważ ta dieta jest bezglutenowa i przyczynia się do szybkiej utraty płynów przez ciało, w ciągu tego okresu należy wypić co najmniej jedną i pół litra wody dziennie, można dywersyfikować napój zieloną herbatą bez cukru. Niektórzy ludzie nie zawsze tolerują taką dietę ziemniaczaną. Opinie o tym są różne, bardzo często w diecie są zawarte w diety duszone cukinia lub kapusta z minimalnym dodatkiem oleju roślinnego, owoce dozwolone kwaśne jabłka lub jagody w małych ilościach.

Istnieje wiele innych diety na ziemniakach – mniej trudne, z większym spożyciem innych produktów. Wszystkie są skuteczne, ale w żadnym wypadku nie powinny być nadmiernie przewiezione przez nich. Należy pamiętać, że jeśli obserwuje się dietę ziemniaczaną, spożycie witamin w organizmie maleje drastycznie, dlatego należy je stosować dodatkowo w postaci tabletek, po uprzednim skonsultowaniu się z lekarzem. Jeśli rozsądny jest proces utraty wagi, to dieta ziemniaczana jest absolutnie nieszkodliwa.