540 Shares 1174 views

Ile lat życia świerk? Uczymy!

Nie jest tajemnicą, że każde drzewo, zarówno w zasadzie we wszystkich rzeczy na ziemi, jego żywotności. Niektórzy przedstawiciele tych roślin, są stosunkowo krótko, inni mogą żyć na wieki. Na przykład, rokitnika długo wątroba nie będzie wymienić – średnio ona wymierzona 25-30 lat. Pigwa można zadowolić człowiekowi jego owoce przez około pięćdziesiąt lat. I, na przykład, Sequoia lub baobab, jeśli jest to nic, aby zapobiec, może żyć i pięć tysiącleci. A ile lat życia świerk? Dziś porozmawiajmy konkretnie o nim.


Uczymy!

To jest tak obeznany z naszymi oczami jest wiecznie zielone drzewo z rodziny Pine, okazuje się, że jest jednym z najstarszych stary. Jednakże istnieją różne jedzenie. To, co jest powszechne w Europie i Rosji, jest znany jako świerka. Ural i na Dalekim Wschodzie można spotkać syberyjskiego i Kaukazu – wschodniej. W Japonii rośnie świerk Glen w Ameryce – czarna, w Chinach – szorstkie. Tak, wszystkie rodzaje nie wymienione, wiele z nich!

Tak wiele istnień ludzkich świerk, ten, który przynosi radość dzieciom w okresie świątecznym? Średnio jest to 250-300 lat. Jednakże istnieją oczywiście wyjątki. Na przykład, w historycznej prowincji w Szwecji rośnie Dolarna najstarszy świerk pospolity na planecie. Wystarczy wyobrazić sobie, naukowcy uważają, że jej wieku – 9550 lat! Trudno nawet sobie wyobrazić, ilu przeżyło ten kolczasty piękno … Jeśli Świerk był w stanie mówić, to z pewnością mogła powiedzieć wiele ciekawych i, oczywiście, dobrze poinformowany.

Czarne jest świerk, który rośnie w Stanach Zjednoczonych, jest domem dla około 350 lat. Inne iglastych jest zaskakująco Szyszki owalne: młodzi mają bogatą fioletową barwę, iw pełni uformowane „dorosłych” guzki stają się czarne i purpurowe. Wiadomo, że to dlatego, że rozsławione drewniane patyki na sushi i inne orientalne jedzenie.

Picea sitchensis

A ilu lat mieszka świerk, symbol Alaski? Przeciętnie, tak samo jak nasza, – od 200 do 300 lat. Ten wspaniały krzew o jeden metr wysokości w Ameryce cieszy się dużą popularnością w projektowaniu parków, ogrodów i terenów podmiejskich. Okazuje się, że takie choinek będą mogli zachwycać swoim pięknem trzy lub cztery pokolenia właścicieli.

Teraz zobaczmy, ile lat mieszka czerwony świerk, który rośnie w Szkocji, Nowej Anglii i Kanady. Nieco dłuższe nasze zwykłe choinek – do czterech lat. A imię otrzymała po szyszek czerwonawo-brązowy kolor.

japoński piękno

Ale ilu lat mieszka japoński świerk, który jest również nazywany wdzięku? Oferuje on bardziej długowieczne: 500 lat. Japoński jodła – w kolczasty wśród jej przyjaciół. I rośnie w wilgotnym klimacie morskim, wulkanicznej glebie, na wybrzeżu Pacyfiku. Kto wie, może w tych sprzyjających warunkach i jest sekret długowieczności wdzięku fir …

Wreszcie, mała

Wiesz, teraz prawie wszystko o tym, ile żywego świerku. I Sylwester, ubieranie pachnący piękna, dzieci będą mogły opowiedzieć ciekawe historie o tych wspaniałych drzew.