272 Shares 1969 views

„Alaminol” Sanitizer: instrukcję obsługi, analogi i opinie

Jak prawidłowo stosować leku „Alaminol” (środek dezynfekujący)? Instrukcje do stosowania tego rozwiązania jest przedstawiony poniżej. Znajdziesz również informacje o tym, jak rozcieńczyć to znaczy i kiedy jest ona wykorzystywana.


Skład, struktura

Co to jest lek „Alaminol” (środek dezynfekujący)? Przewodnik twierdzi, że takie rozwiązanie może być zakupiony w postaci przejrzystego i ciekłego koncentratu niebiesko-zielony i niebieski, który posiada słaby zapach. Że zawiera chlorek benzalkoniowy i glioksal, jak również środki powierzchniowo czynne, środek barwiący, koncentrat pH i wodę. W sprzedaży tej placówki jest dostarczany w butelkach lub pojemnikach plastikowych.

Efekty farmakologiczne

Jak działa lek „Alaminol” (środek dezynfekujący)? Przewodnik podano, że chlorek benzalkoniowy i glioksal zawarte w kompozycji koncentratu są zdolne do wykazywania wirusobójczych, bakteriobójczych, gruźlicy, detergenty i właściwości grzybobójcze. Dzięki takiemu rozwiązaniu, uznano presterilizing szeroko stosowany do mycia i dezynfekcji w zakładach fryzjerskich, gabinetach dentystycznych, dziecko, prewencyjnej i szpitalach, hotelach, stołówkach.

Zgodnie z zaleceniami, dezynfekcji preparat „Alaminol” wykazuje wysoką aktywność wobec zakażeń HIV, opryszczki, ostrych zakażeń wirusowych dróg oddechowych, jak również innych wirusów, w tym enterowirusów, rotawirusa i wirusa polio. Należy także zauważyć, że to znaczy ma niekorzystny wpływ na Mycobacterium tuberculosis, grzyby z rodzaju Candida, patogeny wirusowe zapalenie wątroby pozajelitowe, dermatofitów i innych patogenów, włączając infekcje szpitalne.

Nie możemy powiedzieć, że w rozcieńczonej formie „Alaminol” nie wykazuje właściwości uczulających, ale ma miejscowego podrażnienia.

Wskazania do stosowania

Manicure instrumenty lek „Alaminol” leczy się bardzo dobrze. Ponadto, narzędzie to jest stosowane w następujących przypadkach:

  • przy usuwaniu odpadów medycznych, jak bandaże, chusteczki, gazy i innych, które stosuje się u pacjentów z wirusowym, bakteryjnym lub grzybicze;
  • do zwalczania grzybów;
  • presterilizing do czyszczenia endoskopów i dezynfekcji instrumentów medycznych i innych produktów wykonanych z metalu;
  • do dezynfekcji powierzchni w pomieszczeniach o różnych przedmiotów i urządzeń sanitarnych, sprzętu czyszczącego, ubrań i innych atrybutów mających zająć się chorymi.

Nie możemy powiedzieć, że dezynfekcja „Alaminol” jest często wykonywane na walnym czyszczenia komunalnych usługowe, stołówkach i szpitali.

zasady hodowlane

Jak wyhodować „Alaminol”? Szczegółowe instrukcje dotyczące korzystania z tego narzędzia został opracowany przez disinfectology Research Institute.

Przed rozpoczęciem korzystania z koncentratu należy mieszać z normalną wodę pitną. Aby przeprowadzić ten proces jest pożądane w szkliwie, plastikowych lub szklanych pojemnikach. Bardzo ważne jest, aby używać grubych rękawic gumowych, i unikać kontaktu z cieczą w oczach lub na skórze lub wewnątrz.

Od tej rasy „Alaminol”? Kiedy za pomocą tego środka do antyseptycznego traktowania jest rozcieńczony do 1-10% roztworu. 10% cieczy do 1 litra zwykłej wodzie pitnej wlewa się około 100 ml koncentratu. Aby uzyskać roztwór 8% stosowano 80 ml produktu i tak dalej.

Ze względu rozwiązanie „Alaminol” może być stosowane kilka razy w ciągu 10 dni, to jest bardzo ważne, aby zapewnić, że zbiornik, w którym zawarta jest szczelnie zamknięte i przechowywane oddzielnie od innych leków i żywności.

Po przeprowadzeniu prac przy użyciu producentem leku zaleca dobre umyć ręce i twarz wodą z mydłem.

dozowanie

Jak zdezynfekować narzędzia manicure, sprzętu medycznego i innych elementów przy użyciu rozwiązania „Alaminol”? Zgodnie z instrukcją w gotowym pojazd musi być całkowicie nasączone szmatkę, a następnie ostrożnie wycierania całą powierzchnię wymagającą leczenia.

W niektórych przypadkach, gotowe rozwiązanie „Alaminol” służy do moczenia naczynia, jak również jego mycia i płukania. W celu przeprowadzenia takiego leczenia powinno być tylko w gumowych rękawiczkach.

skutki uboczne

Co może powodować negatywne reakcje na lek „Alaminol” (środek dezynfekujący)? Instrukcja stwierdza, że w kontakcie z takiego roztworu na skórę powoduje to podrażnienie i zaczerwienienie. W tym przypadku, środek dezynfekujący do mycia następuje natychmiast, a następnie leczyć dotknięte część skóry w każdym zmiękczający krem.

Po kontakcie z „Alaminol” w swoich organach plastycznych wymaga płukanie, kroplówki, a następnie 30% sulfatsil sodu w ilości 1-2 kropli.

Po zetknięciu się z roztworu lub koncentratu w żołądku powinno natychmiast 10-25 rozdrobnionych tabletek węgiel i napojów dużo wody.

informacje specyficzne

Rozpatrywane roztwór przeciek w części przesmyku oznacza, że konieczne jest dodawanie dużych ilości wody lub przez zwykłe osadzenie jej materiałów chłonnych (na przykład piasek, trociny, krzemionki lub tkaniny) i następnie wyrzucenia. Bardzo ważne jest, aby nosić gumowe rękawice, buty, fartuch, uniwersalną maskę i gogle.

Spuścić roztworu do kanału może tylko po rozcieńczeniu.

Podobne narzędzia i opinie

Koncentrat może być zastąpione przez „Alaminol”? Narzędzie odpowiednie leki, takie jak „Presept” anolitu „Virkon” i „Septabik”.

Według specjalistów „Alaminol” jest skutecznym środkiem dezynfekującym. Koncentrat ten jest bardzo łatwy w użyciu, ale wymaga przestrzegania wszystkich przepisów bezpieczeństwa. Co do meritum tego narzędzia to jego dostępność i szeroki zakres działań.