651 Shares 8183 views

'Lokoid' maść. instrukcja

Maść „Lokoid” należy do kategorii glikokortykosteroidu leków do stosowania miejscowego. Aktywny składnik – 17-maślan hydrokortyzonu. Lek ma wystarczająco szybkiego działania przeciwzapalnego, przeciwświądowe i przeciwobrzękowe.


Terapeutycznych dawek leków nie mają przygnębiający wpływ na układ podwzgórze-przysadka-nadnercza. Stosowanie leku „Lokoid” w dużych ilościach przez długi okres czasu może zwiększać stężenie kortyzolu w osoczu.

Po nałożeniu leku zaczyna gromadzić się naskórka, zwłaszcza w warstwie ziarnistej. Wchłanianie leku nieznacznie.

Metabolizm substancji czynnej występuje w naskórku i wątroby.

Hydrokortyzon i inne produkty rozkładu, jak również niewielkie ilości niezmodyfikowanej składnika aktywnego nerki i jelita.

Maść „Lokoid” instrukcja zaleca, łuszczycy, egzemy, zapalenie skóry (łojotokowe, atopowych i kontaktu, jak również).

Stwierdzono, że 17-maślan hydrokortyzonu przenika przez łożysko. Negatywne skutki mogą być bardziej widoczne podczas korzystania z pomocą dużej części obszaru. W związku z tym, lek „Lokoid” w czasie ciąży jest stosowany ze szczególną ostrożnością (za radą lekarza i pod jego ścisłym nadzorem).

To nie określono, czy komponent operacyjny jest w stanie przenikać do mleka. W związku z tym przydatność leku określa lekarz w trakcie laktacji.

Maść „Lokoid” instrukcja nie przewiduje powołania wirusowe, grzybicze, pasożytnicze, bakteryjne zakażenia skóry. Przeciwwskazania obejmują półpasiec, gram ujemne zapalenie mieszków włosowych, ospa wietrzna, paciorkowce liszajec, opryszczka zwykła, stafilodermiyu. Maść „Lokoid” instrukcja nie jest zalecane dla syfilitycznych gruźliczych i zmian skórnych, zmian nowotworowych w pokrywie (łagodne lub złośliwe). Nie przepisać leki, gdy okołoustny zapalenie skóry, trądzik różowaty, trądzik. Maść „Lokoid” instrukcji nie może być zastosowane do obszarów z zaburzeniami pokrywy integralność (rany lub owrzodzenia). Nie przepisać środki w okresie po szczepieniu.

Lek ten stosowany jest miejscowo.

Maść „Lokoid„jest szczególnie zalecane w infiltracji obecność sucha (gromadzenie się płynu) i lichenifikacji (zgrubienie skóry).

Zastosować leki do trzech razy dziennie. Środek stosuje się do obszarów problemowych cienką warstwą. Przy zmniejszaniu nasilenia objawów częstości użycia jest dopuszczalne, aby ograniczyć do dwóch lub trzech razy w tygodniu.

Aby wzmocnić przenikanie leku można łatwo masować.

Na gęste blaszki łuszczycowe na kolanach, łokciach obszary po leczenie maścią dozwolone stosowanie opatrunków okluzyjnych.

Dawka leku w tygodniu – nie więcej niż trzydzieści sześćdziesięciu gramów.

Oznacza „Lokoid” może powodować miejscowe reakcje w postaci podrażnienia.

Długotrwałe stosowanie odcinków o dużej powierzchni lub zastosowanie zamknięcia prawdopodobnie rozwinie się objawami charakterystycznymi wywierania wpływu glikokortykosteroidy ogólnoustrojowe.

Nie zaleca się stosowania leku w okolicy oczodołu, w związku z prawdopodobieństwem wystąpienia jaskry. maść penetracja Regular „Lokoid” do spojówki wywołuje wzrost ciśnienia śródgałkowego.

Nie zaleca się stosowania leku na skórę głowy głowy, jak w ostrym zapaleniu skóry.

Na przygotowaniu „Lokoid” istnieją różne reakcje. Niektórzy pacjenci zauważają brak wyników po zabiegu. Istnieją również doniesienia, że lek ma tylko tymczasowy efekt, zmniejszenie nasilenia objawów w trakcie leczenia. Jednak niektórzy pacjenci mówią o skuteczności leku.

Stosowanie leku „Lokoid” powinno być uzgodnione z lekarzem. Przed zastosowaniem zachęca się do przeglądu podsumowanie.