316 Shares 2280 views

Uprawa cebuli na głowie: Metody

W naszych czasach kupić w sklep rzepa cebuli – absolutnie żadnego problemu. Na półkach głowie – tylko uczta dla oczu, jedna piękniejsza od drugiej, i natknąć się na olbrzyma wielkości. Jednak uprawa cebuli w głowie nie traci swoje znaczenie. Jest to zrozumiałe: każde warzywo może być porównywana z gromadzone z łóżek? Jest w 100% ekologiczny, co oznacza dokładnie pomocne.


Z nasion lub Seva

To pytanie jest szczególnie ważne, jeśli planujemy wykorzenić uprawę roślin uprawnych w trudnych warunkach syberyjskich. Mistress, próbowałem różnych odmian i metod uprawy kultury, zatrzymują się na jednym. Uprawa cebuli w głowie może być wykonana z materiału siewnego w jednym sezonie. Ale czas niezbędny będzie ogromny, pracy będzie musiał zainwestować sporo, a jako wynik plony są dość przeciętne, aż natknąć rzeczy. Więc jeśli jesteś zainteresowany w dobrych zbiorów, to najlepiej kupić gotową Onion (małe żarówki) i umieścić sprężynę w ogrodzie.

nasienie pończocha

Najlepiej jest to zrobić na jesieni. W tym czasie, a cena nasion jest znacznie niższa, a wybór jest ogromny. Uprawa cebuli w głowie – działalność ta jest dość prosta, ale najpierw musisz zdecydować, ile chcesz do uprawy roślin korzeniowych. Na przykład, jeśli zimą trzeba tylko 5-6 wiadra cebuli jesienią kupić jeden kilogram drobnego Seva. Że mała główka daje najlepsze plony, uprawiane od swojego strzelca cebuli, czy to ciepłej lub zimnej przechowywane cebuli.

Wybór miejsca lądowania dla przyszłych

Miejsce na łóżku trzeba wybrać słoneczna, a sadzenie w półcieniu będzie również udany. Ale mocno zacienione miejsca nie nadające się do cebuli. Pen potrwa i wcześnie polyazhet a żarówka nie zostanie wygenerowany. Uprawa cebuli z Seva najlepiej jest wykonywać na grzbiet, gdzie kiedyś rosły kapusta, ogórki, pomidory i fasolę. Bardzo dobrze, jeśli okolica wzrośnie marchewki – będzie chronić rośliny przed szkodnikami. Jeszcze lepiej, wykonać siew w rzędach, które na przemian z cebulą i marchewką. Ponieważ cebula mucha nie znaleźć to, co jest jadalne, a co – nie.

upraw zimowych

Uprawa cebuli w głowie, można rozpocząć późną jesienią – będzie to zaoszczędzić czas na wiosnę, gdy dla wszystkich zmartwień i można zapomnieć o użytecznej warzyw. Co jest zaletą sadzenia jesienią? Mała cebula w domu może wyschnąć, podczas gdy ziemia, pozostanie on najlepszy. Przed sadzeniem, trzeba przygotować się łóżko, a mianowicie, aby humus do gleby nawozów, fosforowych i potasowych. Nasiona muszą inkubację przez 15-20 minut w roztworze nadmanganianu potasu. Następnie kopać kwiat łóżko, i ściółkowania gleby. Agregat powinien być dobrze podlewane. Teraz można czekać aż do pierwszego mrozu do lądowania. Po Cebula jest obsadzone, mierzwa klombu do spania i schronienia z suchej trawy, trocin i innych materiałów pod ręką.

Inna technologia uprawy cebuli

Jeśli jesteś późno sadzenie jesienią, nie martw się – to wszystko można nadrobić na wiosnę. Aby to zrobić, trzeba wziąć pudełko, wypełnić go z lekko wilgotnej ziemi, położyć cebulę na górze i przykrywa ziemią. Przechowywać w chłodnym miejscu trzeba do wylęgu nasiona wyprzedzeniem. Kwiat łóżko pod sadzenia wiosną najlepiej jest przygotować z wyprzedzeniem, aby chronić sadzonki z muchą cebuli i innych szkodników. 2 tygodnie przed sadzeniem, około połowy marca, należy uzyskać dostęp do żarówek i ogrzać w temperaturze domowej. Jednocześnie, należy pociągnąć za mały teplichku ogrzać łóżko. Dwa dni przed planowanym wysianiu nasiona należy zanurzyć w wodzie z nadmanganianem potasu. Zatem uprawa cebuli w ziemi jest znacznie przyspieszone jako sucha głowa klapę zaledwie 20 dni później i nasączone – po tygodniu. Terminy sadzenia wiosną może się znacznie różnić w zależności od regionu. Cebula nie powinny być sadzone w zimnej ziemi, więc nie poszedł do strzałki, ale nie można się spóźnić. W suchym lądzie trudno będzie się zakorzenić. Optymalna temperatura gleby – 12 stopni.

Rosnące z nasion

Jak widać, istnieją różne sposoby uprawy cebuli. Większość długu jest opcją rośnie czarny kminek. W tym celu, w wczesną wiosną w łóżku nasion cebuli są zasiane. W okresie letnim, jeden rośnie dużą liczbę małych głowach. Że są one nazywane Seva. Teraz mogą być sadzone przed zimą, czy czekać aż do wiosny i lochy w ziemi. Jeśli regularnie rosną zbiorów cebuli, wtedy zawsze będzie materiał do sadzenia. To sprawia, że można zgromadzić wielkie żniwo w najniższej cenie.

program sadzenia

Uprawa cebuli w ziemi odbywa się w okresie letnim. Małe cebulki sadzi się w odległości 5 cm od siebie. Średnia powinny być sadzone w odstępach nie krótszych niż 10 cm. Sadzenie cebuli Doniec w głąb ziemi na wysokości żarówki. Na dodatek trzeba spać w próchnicę. Cebula rośnie bardzo szybko, uwalniając zielone pióra. Po upływie około 20 dni, to jest konieczne do karmienia, to doskonale nadaje się wlew dziewanny lub zwykły pokrzywy.

Teraz, żarówka zaczyna przybierać na wadze. To nie spud roślinę, wręcz przeciwnie, przy odkręcaniu powinny łopatą ziemię z żarówek. Jeśli sadzenia kilka marchwi i cebuli, ziemia ta jest użyteczna tylko dla marchwi Hilling, warzyw korzeniowych nie zwracając na zielono w słońcu.

Opieki cebuli

Sadzenie cebul produkowane wczesną wiosną, więc musiał się silniejszy, zanim będzie masowo pojawiają się szkodniki, a także liczne choroby. Nawadniano po posadzeniu Cebula nie jest konieczne, ponieważ grunt jest nadal bardzo mokrej sprężyny. W okresie wegetacji cebuli są bardzo wymagający na wilgoć. O tydzień później, jeśli jest bardzo gorąca pogoda – w ciągu pięciu dni, konieczne jest, aby produkować obfitego podlewania. To trwa aż rośliny są aktywnie wytwarza zielone pióra. Mniej więcej w połowie lata, liczba irygacji jest zmniejszona. Teraz nawadnianie odbywa się co 10-12 dni. Około dwóch tygodni przed zatrzymaniem zbioru podlewania całkowicie. Teraz, roślina musi wyschnąć, aby korzenie są dobrze utrzymane.

posypanie

Nie powinniśmy zapominać o nawożeniu, jeśli chcesz uzyskać dobry łuk. Warunki uprawy tej bezpretensjonalny kultury może być dowolna, ale podczas okresu wegetacji kultury powinny otrzymywać 2-3 pełny kompleks odżywczych. Pierwszy opatrunek odbywa się, kiedy roślina produkuje tylko zielone pióra. Teraz są niedopracowane i mają jasny kolor. W 10 litrach wody w ilościach koniecznych do rozcieńczania dziewanny lub ptasie odchody i mocznik łyżka łyżką. Dwa tygodnie później, nawożenie powinno być powtórzone, ale substancja czynna jest teraz zmienia. W 10 litrach wody potrzebna do rozpuszczenia 2 łyżek nitrofosfatu i wlać łuk w ilości 5 litrów na metr kwadratowy. Po uformowaniu wielkości termometru orzecha, w 10 litrach wody, rozcieńczono za pomocą 2 łyżek superfosfat. Że takie karmienie schemat jest uważany za optymalny. To nie potrwa długo, ale daje doskonałe rezultaty. Jeśli ogrodnik zapomni karmienie, potem żniwa będzie znacznie gorzej.

Choroby i szkodniki

Często lądowania wszystkich ataków cebulę muchę. W tym samym czasie liści rośliny żółkną i więdną, a jeśli czas nie podejmuje działań, twoje łóżko zostaną całkowicie zniszczone. Do zapobiegania, jak już powiedzieliśmy, liczba zasadzonych marchwi. Aby uchronić sadzenia rośliny powinny być sadzone tak szybko, jak to możliwe. Jeśli atak już się stało, można spróbować zapisać roślinę za pomocą roztworu tytoniu. W tym celu, 200 g tytoniu miesza się z łyżką mydłem wiadrze wody. Otrzymany roztwór wlać łóżko kwiatów.

Innym popularnym szkodnikiem jest cebula molowych. Ona składa jaja na spodniej kultury piór. Tydzień później, są larwy, które pałaszować mięso, pozostawiając nietknięty liści powłoki. Gąsienice mogą uszkodzić pąki, a nawet przenikać do żarówki. Metody walki – insektycydy Systemowego.

Osobny temat to choroby cebuli i ich leczenia. Najczęściej wpływa na gnicie roślin szyi. To choroba, która jest spowodowana przez grzyby. Znaki są szare zapadnięte plamy. Podczas przechowywania plamy te rozłożone głowy i chwycić skal i Doniec. Najlepszym sposobem walki jest uważane terminowe przetwarzanie nowoczesnych leków przeciwgrzybiczych. Jeśli w czasie żniw widać oznaki choroby, konieczne jest, aby dokładnie wysuszyć w głowę 20 stopni przez 14 dni, a następnie kolejne 3 dni trzymać w temperaturze 35 stopni.

Dyskutowaliśmy z najczęstszych chorób cebuli i ich leczenia. Ale jedna choroba zapomniana. Ten mączniaka rzekomego. Jest to również choroby grzybicze. Zatem na liściach pojawiają się jasnozielone plamki, a następnie na ich miejscu powstaje fioletowy powłokę. W tym przypadku, zielona część liści żółkną i umrze. Grzyb zimuje w glebie, szczególnie dynamicznie rozwijającym się w deszczową pogodę. Jako środek walki można uznać lokalizację farmy na słonecznym miejscu i wstępnej obróbki nasion. Jeśli choroba rozprzestrzeniła się w ogrodzie, a następnie zapisać żniwa będzie prawie niemożliwe. Należy pamiętać, że każda choroba jest łatwiej zapobiegać niż leczyć.