375 Shares 4665 views

Ałupka. Komentarze i wrażenia

Wraz z początkiem sezonu wakacyjnego, znaczna część ludności Rosji aspiruje do Europy: jeden dla wrażeń zabytków Francji czy Włoch, którzy są zakupy w Polsce lub w Niemczech, który w ośrodkach w Bułgarii czy Hiszpanii. Ale wszyscy zapominają, że relaks i dużo wrażeń i może być na wybrzeżu Morza Czarnego – na przykład w Ałupka, małym kurorcie, który jest dogodnie usytuowany u podnóża góry Aj-Petri.


Jeśli spojrzeć na miasto z morza, wydaje się, że znajduje się na szerokich schodach schody z kamienia, który jest zwieńczony poszarpanymi szczytami gór. Od wschodu i zachodu jest ona oddzielona od reszty świata, dwóch z przylądka, od północy do ochrony gór, bardzo blisko do morza odpowiedniego. I wydaje się, że Ałupka leży w kołysce, ze wszystkich stron owinięty Matkę Naturę od zimnych wiatrów i chronione od południowej ciepła.

Sam o sobie wrażenie i Ałupka pozostawia bardzo przyjemne. Jest czysty i krajobrazowy miasteczko z krętymi, wąskimi uliczkami, które Curl i wspiąć się do góry. Wcześniej domy tutaj zostały zbudowane wzdłuż stromych górskich szlaków, które sprawia wrażenie, że tej górskiej miejscowości. Teraz jest to całkowicie nowoczesne miasto z rozwiniętą infrastrukturą i bogatym dziedzictwem kulturowym.

Główną wartością historyczną miasta – Pałac Woroncowa i wspaniały park przylegający do niego. Cieniste aleje i słonecznie Glades, wodospady, rzeki i piękne Swan Lake – takie piękno nie zobaczysz nigdzie indziej! To nic dziwnego, ponad dwa miliony turystów rocznie, to w parku.

Dla tych, którzy wybierają się na wakacje w Ałupka, opinie o podróży na szlakach górskich i wąwozów, średniowieczne fortyfikacje miast jaskini i pozostają żywe wrażenia na całe życie. Zadziwiająco piękne krajobrazy lasów i dróg, rzek górskich i wspaniałe wodospady, ślady dawnych ludzi, którzy żyli w neolitu pobliżu miasta Ai-Petri kanionie w przewodzie Ba-ling-Kosh, marka twierdza zbudowana tysiąc lat temu – to wszystko wpływa niespodzianki, zachwyca!

Ale, oczywiście, pozostać w Ałupka – to przede wszystkim południowe słońce, gorące lato, miły wiatr i ciepłe morze. Sezon pływacki tutaj trwa niemal do końca października, ale nawet wtedy nie są dzielne dusze, które nie chcą rozstać się z latem.

Pozostawia opinie Ałupka i wrażenia, przyjemnych pod każdym względem, a świat roślin, który jest reprezentowany przez wspaniałe flory śródziemnomorskiej. Niesamowite połączenie zapachu migdałów i magnolii, sosny i cedru jest odczuwalny w każdym zakątku miasta. Tutaj można podziwiać Southern Palms i smukłe jodły, oleandrów i gaje krymskiej sosny. Powietrze jest nasycone z tych niesamowitych smaków, jest nie tylko przyjemne, ale także użyteczne. Jest on jednym z elementów klimatu gojenia Ałupka.

Tutejsze plaże są wąskie paski z dużych kamieni. Są bardzo malownicze, choć może mniej wygodne niż na wschodnim i zachodnim wybrzeżu Krymu. Klify i skały wystające z wody, a podwodny świat morza jest oszałamiająco piękny. To jest – jedną z atrakcji są słynne Ałupka: Liczba wielbiciele nurkowania najbardziej entuzjastycznie.

Na wybrzeżu w rejonie Ałupka jest 14 sanatoria. Wiele z nich to ponad 200 lat, aby pomóc ludziom zadbać o swoje zdrowie. Nie oferuje leczenie gruźlicy kostnego i nerek, chorób sercowo-naczyniowych i chorób ośrodkowego układu nerwowego. W tym zakątku raju wiele hoteli, wille, pensjonaty, hotele – takich, na przykład, kompleks „Cape Verde”. Ałupka (opinie klientów wakacjach tutaj potwierdzić) może stanowić wyjątkową okazję cieszyć komfortowe warunki luksusowego hotelu w połączeniu z dziewiczą naturą. Wspaniałe krajobrazy, krystalicznie czyste powietrze, łagodny klimat i uzdrawiając szmer pomocą morze zapomnieć o wszystkich kłopotach i troskach życia codziennego.

„Korona południowym wybrzeżu Krymu” został nazwany Alupka. Opinie zostały tutaj w pełni potwierdza ten pogląd.