574 Shares 8177 views

Opłucnej proste: przyczyny, objawy i leczenie

Opłucnej światło – bardzo poważny stan, który towarzyszy nagromadzenie się płynu w jamie opłucnej. Dlatego taka patologii nie jest wynikiem procesów zapalnych, i powstaje w wyniku wzrostu ciśnienia hydrostatycznego w naczyniach układu krążenia.


Opłucnej proste: przyczyny i formy choroby

Jak już wspomniano, gromadzenie się płynu w jamie opłucnej, między arkuszami zmian ciśnienia wewnątrz naczynia. Ale to, co jest przyczyną jego wzrostu? W rzeczywistości opłucnej płuca może wynikać z różnych chorób:

  • Przede wszystkim warto zauważyć, niewydolność serca, które często towarzyszą powikłania takie.
  • Ze względów także niektóre choroby nerek, amyloidoza, w szczególności zapalenie kłębuszków nerkowych.
  • Zmniejszenie ilości wydzielanych przez hormonów tarczycy.
  • Marskość wątroby jest często prowadzi do zmiany w ciśnieniu krwi onkotycznego, co z kolei może być przyczyną nagromadzenia płynu.
  • Guz jest duży, położony w śródpiersiu i ściskając dużych statków.
  • Wyrażone niedobór kwasu askorbinowego i pewne witaminy w organizmie.
  • Zakłócenie normalnego drenażu limfatycznego.

Opłucnej i płuc objawy

Na wczesnych etapach takiego stanu, co do zasady, nie ma wpływu na kondycję ludzką. Niemniej jednak, ze wzrostem ilości płynu w jamie opłucnej i pojawiają się pierwsze objawy. Zazwyczaj pacjenci skarżą się na uczucie ciężkości w klatce piersiowej. W przyszłości, istnieją problemy z oddychaniem. Pacjent jest coraz uczucie braku powietrza. Dlatego też, w miarę upływu czasu, oddech staje się coraz częstsze, lecz powierzchowny. Opłucnej światło prawie nigdy nie powoduje żadnego wzrostu temperatury lub ból w klatce piersiowej. Jednak, gdy zatory w ciele dużą ilością płynu jednej stronie klatki piersiowej może wzrosnąć i stać się bardziej wypukła. Po bliższym przyjrzeniu się widać, że obszar dotknięty jest opóźniona w czasie ruchów oddechowych. Pacjent trudne leżeć czy pracy ręcznej – odruchowo próbuje wziąć pół wyprostowaną pozycję, w której oddychanie jest znacznie łatwiejsze.

Opłucnej proste metody diagnostyczne

Oczywiście, przede wszystkim konieczne jest przeprowadzenie kompleksowej diagnozy, które nie tylko przyczynią się do potwierdzenia obecności płynu w jamie opłucnej, ale także znaleźć przyczynę patologii. Aby rozpocząć, pacjent wykonuje standardowe badania krwi i moczu, które sprawiają, że możliwe do zweryfikowania obecności zakażenia i dowiedzieć się o stan nerek. Ponadto, ultradźwiękowa i badań rentgenowskich, jak również przebicie opłucnej wnęki.

Opłucnej światła: leczenie

W rzeczywistości, sposób leczenia zależy od przyczyny nagromadzenia w jamie opłucnej przesięku. Na przykład, w chorobach układu sercowo-naczyniowego wymaga odbiór leków, dietę, aktywność fizyczną i braku obciążenia. Jednocześnie w marskości wykazać nie tylko specjalny posiłek, ale również odbiera wątroby. W tych przypadkach, gdy jama opłucnowa zgromadził dużą ilość cieczy, a mocno ściska płuca, jest on usuwany w procesie nakłuwania.