183 Shares 9444 views

Dyskomfort w prawym górnym kwadrancie – znak kamieni żółciowych

Dyskomfort w prawym górnym kwadrancie – bardzo nieprzyjemna sprawa. Jakie choroby mogą powodować ten objaw?


Po pierwsze, kamica żółciowa i pęcherzyka żółciowego, który jest ściśle ze sobą powiązane i często są ze sobą powiązane. Ta choroba dróg żółciowych, gdzie stagnacja w żółci pęcherzyka żółciowego i stopniowo tworzy kamienie. W efekcie pacjent czuje taki ból, że jest gotowy do wznoszenia ścian. Dyskomfort w prawym górnym kwadrancie stopniowo rozwija się silnym bólem pas promieniujące do pleców i żołądka.

Drugą chorobą, której objawy są odczuwalne tuż poniżej żeber z prawej – to zapalenie wyrostka robaczkowego. Są ostre bóle, bardzo szybki proces rozwoju.

Po trzecie, dyskomfort w prawym górnym kwadrancie powodują różne choroby wątroby, takie jak zapalenie wątroby i ropnie. Choroby te wymagają pilnej interwencji medycznej i natychmiastowego leczenia.

Ale z kamicy żółciowej rzeczy są nieco odmienne. Średnia dla jej działalności – w prawym górnym kwadrancie ból po jedzeniu. Co do zasady, ze względu na naruszenie diety są nieprzyjemne odczucia. Ten alkohol i tłuste, smażone, mocno pieprzem, solone lub z przyprawami smaku żywności. Przyczyny tej choroby może być stresujące, przepięciami, zarówno fizyczne i psychiczne, oraz hipotermia i zakażenia.

Niedożywienie, zwłaszcza wrodzonej predyspozycji organizm i prowadzą do tego, że stagnacji w pęcherzyku żółciowym i kamienie żółciowe są utworzone. Ich ruchy, uniemożliwia odpływ żółci i rozciąganie pęcherzyka żółciowego i powodują bardzo silny ból w prawym górnym kwadrancie, jedzenie w szczególności.

Zazwyczaj atak rozpoczyna się nagle, często w nocy, a czasami towarzyszy ból, wymioty, gorączka, bladość prasie napięcie mięśni i żółtawym odcieniem w oczach. Ale może być tylko nieznośny ból.

Kolka może przejść na własną rękę, jeśli kamień nagle cofa się i przywrócony przepływ żółci. Ale to nie jest konieczne zaostrzenie cierpieć, ponieważ ataki mogą być powtarzane w ciągu kilku dni. To powinno być obowiązkowe, aby zadzwonić po karetkę i jechać do szpitala. Nie będzie badań, zastrzyki i kroplówki, operacja jest możliwa. Przed wywołaniem awaryjne nie biorą narkotyków. Tabletki mało prawdopodobne, aby pomóc potrzebne zastrzyki. W żadnym przypadku nie można zastosować ciepło, różne termofory. Zimno nie pomoże złagodzić ból. Tylko czekać na rozwój ataku i wezwać karetkę na samym początku.

interwencja chirurgiczna nie jest zawsze wymagany. Jeżeli forma choroby jest nadal w świetle scenicznej, jest to dość mało i ograniczenia w jedzeniu: wyłączenie wszystkich smażone, wędzone, tłuszcz, itd. zgodność z wyznaczonym tj diety załatwi wszystkie problemy w organizmie. Jeśli to konieczne, lekarz może przepisać żółciopędnie i przeciwzapalne lub przeciwskurczowe. specjalny lek, fizykoterapia i leczenie błoto może być również przewidziane. Cóż, jeśli to wszystko nie pomoże, będzie to wymagać antybiotyków i chirurgii.

Dyskomfort w prawym górnym kwadrancie może utrzymywać się przez jakiś czas po operacji (usunięcie pęcherzyka żółciowego lub szlifowania kamieni). Zazwyczaj ten okres do sześciu miesięcy. W końcu, jeśli nie złamać dietę i stosować się do zaleceń lekarza, wszyscy dyskomfort odejdzie.