618 Shares 6400 views

Długowłosy chihuahua – najlepszy przyjaciel

Długowłosy chihuahua – to mała rasa psa. Kolory te piękne okruchy zróżnicowane: żółty, biały, czarny i brązowy, a także inne kolory.

Historia wystąpienia

Było chihuahua długowłosy pod koniec ery paleozoicznej w Meksyku. Jednak, gdy ta rasa została prezentowane psy Techichi (małe, bezwłose). Nazwa była na cześć plemienia. W Huedzhottsingo klasztoru znaleziono malowidła naskalne psów obrazu, który wygląda jak dzisiejszym Chihuahua. Turyści, którzy podróżowali do Meksyku, natychmiast zakochał się w tych psów i znalazł ich wiernymi towarzyszami człowieka.

wymiary

Średnio kłębie – 20 cm, ciężar – 2 kg. Ale jest długowłosy Chihuahua mini. Ważą około kilograma (czasami dwieście gramów więcej).

głowa

Chihuahua jest w formie jabłko. Kufa krótka. Wargi ciasno. Krótki nos (lekko zadarty). Oczy są okrągłe, duże, wyraziste, ciemne odcienie. Oczywiście, istnieje również światło kolorowe oczy, ale nie są pożądane. Szerokie uszy wyprostowane. Ich lekko zaokrąglona końcówka.

stóp

Małe, owalne, z dobrze rozmieszczonymi palców. Pazury umiarkowanej długości, zaokrąglone. Dobrze rozwinięte poduszki łap.

ogon

Gładki gęsta, zwężające się końcówki, jest bardzo złożone. Głównym sposobem Chihuahua – zachować ogon. Podczas ruchu ogon nie powinno być pomiędzy tylnymi nogami lub poniżej linii przekręcić z powrotem. W spoczynku jest pominięty. „Chmura” jest utworzony na ogonie.

Gry i zabawy

Taka radość opalać pies lub spać pod kocem. Długowłosy Chihuahua – świetny towarzysz podróży: w przeciwieństwie do krótkich włosach, on zazwyczaj przynosi zimno.

Grooming miniaturowe psy

Potrzebujemy ich codzienne czesanie miękką szczoteczką. Musisz regularnie cięte pazury i uszy przetrzeć wacikiem.

Zdrowia „kieszeń” psy

Obszary problemowe – kolan tylnych kończyn. Wraz z wiekiem, psy tej rasy wydaje się słaby w kolanach. Ponadto, istnieją problemy, takie jak pęknięcia, zaburzenia widzenia, reumatyzm. Słabe punkty to jeszcze zęby, dziąsła i układ krążenia.

Zalety tej rasy

Ten pies jest bardzo aktywny, poza tym różni łaski. Długowłosy chihuahua bardzo czujny i uważny. Doskonały wybór na pobyt w środowisku mieszkalnym. Ten pies jest zawsze wierny do ich właścicieli. Choć psa i ma niewielkie rozmiary, jest zawsze gotowy biec do ataku w celu ochrony swojego pana. Ponadto, pies kocha zabawki, chętnie bawić się z tobą w każdej chwili. Długowłosy chihuahua, w przeciwieństwie do krótkich włosach, potrzebuje dobrej opieki (wymagają regularnego czesania). nie jest wymagane charakter tego psa kontaktowy, więc specjalnego szkolenia. Można się nauczyć tacy kota, jak kot.

Chihuahua długowłosy, zdjęcia, których widziałem w tym artykule, mogą stać się wielkimi przyjaciółmi i doskonałym towarzyszem dla wszystkich, niezależnie od ich wieku.