642 Shares 1408 views

World Ocean Muzeum: Tryb zdjęć

Zawsze dbamy o przyciąga nieznane i piękne. Zwłaszcza w naszej wyobraźni tajemnicza wydaje oceanach. Muzeum, z siedzibą w Kaliningradzie, aby zrealizować marzenie tysięcy ludzi, aby zobaczyć ten magiczny świat własnymi oczami. Teraz każdy może zobaczyć nie tylko przestrzeń flory i fauny wodnej, ale również do odwiedzenia zabytkowych statków, podziwiać zabytki architektury, zobacz kolekcję bursztynu. Jest to nie tylko muzeum, ale również złożonym, który zawiera wiele cennych historycznie obiektów.


Historia wystąpienia

Zgodnie z dokumentami Światowej Ocean Muzeum zostało założone w 1990 roku, 12 kwietnia, po przyjęciu odpowiedniej uchwały Rady Ministrów RFSRR. Ale dopiero po 5 latach instytucja przyjęła pierwszych gości, gdy statek „Vityaz” w 1994 roku, wsiadaniu na nabrzeżu muzeum, wyposażone obszarów wystaw.

Pełna siła Muzeum zdobył w 1996 roku, kiedy została ona wykonywana na cześć święta trohsotletiya rosyjskiej floty.

W 2000 roku rozpoczęły się prace w sprawie ochrony i zachowania resztek drewnianych Żaglowiec XIX w., Znajdujący się w miejscowości Amber karierze.

W 2003 roku zakończono budowę centralnego budynku z sali konferencyjnej.

World Ocean Museum (zdjęcia budynku widać powyżej) różni się niezwykłe piękno i oryginalność konstrukcji. W 2006 roku powstał poważnych napraw magazynową przedwojenny portu, gdzie ekspozycja „Morski Koenigsberg-Kaliningrad” w następnym roku. W tym samym 2007 roku, muzeum dał zabytkiem architektury 19 wieku – „Friedrichsburg gate” Jednocześnie otworzyliśmy wystawę budynek „Magazyn”.

2009 został oznaczony przez fakt, że World Ocean Muzeum otrzymało nagrodę „Intermuseum” na tej imprezie. Po tym, administracja instytucji została przeniesiona do zabytkowego budynku, w którym aż 60 lat funkcjonowała Konsulat Belgii.

Jest to szczególnie dumny ze świata ocean muzeum wspaniałych zabytków architektury XIX wieku – „Królewska Brama” Tutaj ekspozycja "The Great Ambasada".

działalność

World Ocean Muzeum, którego zdjęcie jest przedstawiony w artykule, ma ogromne znaczenie dla nauki i kultury rosyjskiej. Jego misją jest stworzenie całościowego światopoglądu poprzez znajomości z bogatych zasobów Ziemi – przestrzeń oceanu, łączących kontynenty i stany. Specyfika instytucji jest zachowanie historycznego sądu jako obiekty muzealne.

Główne formy pracy:

 • badania;
 • naukowych;
 • Wystawa i wykład;
 • edukacja;
 • kulturowe;
 • informacji;
 • Wydawnictwa.

Prace badawcze prowadzone w następujących dziedzinach:

 1. Badanie historii i rozwoju Oceanu Światowego.
 2. Tworzenie nowoczesnych idei o naturze oceanach.
 3. Badanie historii i kultury Bałtyku morskiej.
 4. Ochrona i konserwacja statków historycznych i zamieniając je na kawałki muzealnych.

„Rycerz” – statek-muzeum

Na nabrzeże nabrzeże cumownicze największy statek badawczy „Vityaz”. Jest jednoślimakową dwóch pokładu statku, przy czym pochylona prosty trzon, łuk zapadnięty gwałtownie formacje przelotową rufy. Historia tego statku rejestruje sowieckie, niemieckie i rosyjskie okresy. W różnych okresach, zmienił swoją nazwę. W 1947-1949 gg. statek został przekształcony w statek badawczy i zaczął należeć do Akademii Nauk, otrzymał jego nazwisko – „Vityaz”. Popłynął 30 lat (od 1949), zrealizował łącznie 65 lotów naukowych, które mają więcej niż 800 000 mil i spędził 7942 prac naukowych. Przy ściegu „Rycerz” mierzono na największej głębokości oceanu (11022 m), oznaczony w Mariana rowu. Ze względu na statek odkrył nowy gatunek zwierzęcia – pogonophores. Na pokładzie statku radzieckiego szkoły Oceanologii został utworzony, naukowcy pracowali w wyprawach badawczych instytutów 50 z 20 krajów.

„Rycerz” wziął udział w projekcie Międzynarodowego Geophysical Year, a także w innych dużych programów międzynarodowych. Statek z czerwonego dywanu leczenia w 49 krajach i 100 portów. Znani goście na statku byli niektórzy prezydenci, premierzy, uhonorowany figury kulturalnych, znani naukowcy, tacy jak Jacques-Iv Kusto. Ostatnia wizyta „Vityaz” płatne do Kaliningradu, a tu od ponad 11 lat jego los pozostawał niepewny. W 1992 roku, biorąc pod uwagę wkład naczynia w badaniu oceanów, zdecydowano się zachować w postaci muzeum. Dwa lata później, po remoncie i renowacji „Vityaz” zacumowany przy nabrzeżu w Kaliningradzie.

B-413 – okręt-muzeum

Grudnia 1997 oznaczony ważną imprezę. Dyrektor Muzeum Światowego Oceanu Sivkova SG zwrócił N. L. Dementevoy Ministra Kultury Rosji, w jaki sposób przenieść B-413 ustanowienie jako eksponat. To z kolei, formalnie poprosił go V. S. Chernomyrdinu, ówczesnego przewodniczącego rządu rosyjskiego. 03 września 1999 został wydany rozkaz, w którym B-413 submarine został wycofany z eksploatacji w marynarce wojennej, a następnie oficjalnie przekazany do Muzeum Oceanu Światowego. Do roku 2000 stał się dostępny dla publiczności.

„Kosmonauta Wiktor Patsaev”

Badania, statek badawczy Roscosmosem, nazwany na cześć słynnego kosmonauty, stał się częścią Muzeum Oceanu Światowego w Kaliningradzie w 2001 roku. Że flota gwiazda statek – pozostały jedynie po rozwiązaniu. Aż do 1994 roku, statek spełnia odbioru danych telemetrycznych oraz opis zapewnia komunikację satelitów z Centrum Kontroli Misji. Do tej pory statek technologii zapewnia nieprzerwany komunikacja z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Na pokładzie odbywają się różnorodne wycieczki tematyczne. Działania i historia statku opowiada szczegółowo w księgozbiorze, w którym znajduje się Muzeum Oceanu Światowego w Kaliningradzie. Zdjęcia, rysunki i inne dokumenty szczegółowo opowiedział o statku.

Statki Muzeum SRT-129 i lodołamacz „Krasin”

Trawler CPT-129 znajduje się w kompleksie muzealnym w 2007 roku. Jest to klasyczny łodzi rybackiej, która została wykorzystana do łowienia w morzu. Na trawler otworzył do cięcia wizyt modeli łodzi rybackich, gdzie można oglądać filmy na rybołówstwo.

Inny słynny statek, który ma muzeum światowego oceanu – lodołamacza „Krasin”. On jest związany z instytucją, ponieważ znajduje się w Petersburgu. Miejsce parkowania statku-muzeum – porucznika Schmidt nasyp w Petersburgu.

Wystawa”Świat oceanu. Dotknięcie … "

Kaliningrad Muzeum Światowego Oceanu w środkowej ciała przedstawił wykład o tej samej nazwie. Obejmuje on nowoczesne czołgi, najwspanialsze kolekcje muszli, stworzeń morskich, skorupiaków, piękne korale należące do próbek geologicznych i paleontologicznych, a także Rosji największy szkielet należący kaszalota.

Zbiorniki wykonane ze specjalnego bardzo wytrzymałego szkła. Niektóre z nich wyjąć tak wysoko, prawie osiągnie pułap. Wewnątrz akwaria żyć życia morskiego – to rzadkie i popularne przedmioty. Tutaj można zobaczyć dużych drapieżników, tajemniczy podwodny ryb i zwierząt o jasnym kolorze i niezwykłym wyglądzie. Przed oczami pojawiają się niemal wszystkie oceany.

W muzeum prezentowane również na tej wystawie najcenniejsze eksponaty: meble, należące do admirała S. O. Makarovu, rzeczy osobistych, dokumentów, archiwów rosyjskich kosmonautów i naukowców i oceanografów.

kolekcja bursztynowa

Specjalna posiadanie kompleksu muzealnego jest uważana za luksusowy zbiór bursztynu, które zaczęły powstawać w 1993 roku. bursztynowy kabina – W 2001 roku na pokładzie „rycerz” splendid ekspozycja została wyposażona. Kolekcja corocznie uzupełniane specjalne eksponaty, największa i najbardziej niezwykłych kamieni wydobywanych głównie na Morzu Bałtyckim. Do 2008 roku było 3414 sztuk tych niezrównanych, oryginalnych eksponatów na wystawie. Największy bursztyn okaz waży 1208 gramów.

Informacje dla turystów

Najbardziej znanym punktem w mieście Kaliningrad – World Ocean Museum. Zdjęcia tego wspaniałego kompleksu badawczego rozpoznawalny na całym świecie. On nie ma analogów w piękno, luksus i bogactwo eksponatów. Akwaria są tworzone z najnowszych technologii, w zakładzie są przechowywane i eksponowane słynne szkielety organizmów wodnych.

World Ocean Muzeum w trybie kaliningradzkim działania jest następujący: od 11.00 do 18.00 codziennie. Zauważ, że w poniedziałek i wtorek, kilka obiektów są zamknięte, tak zaplanować podróż lepiej niż w inne dni. Agencja wizyta może być osiągnięte na: Nasyp Piotra Wielkiego, 1.

Zanurzył się w cudowny świat oceanu, można dostać naprawdę niezapomniane przeżycie! To jest miejsce, gdzie chcesz wrócić wiele razy. Nawet sławni ludzie z różnych kontynentów, w pośpiechu do Rosji, aby odwiedzić muzeum kompleks legendarny świadkami wspaniałych statków, historycznych zabytków architektonicznych.