91 Shares 5903 views

Podstvol'nyy granatnika GP-25

W granatniki Związku Radzieckiego byli zainteresowani w 60 lat po uzyskano informacje o udanym wykorzystaniu karabinu M16 z modeli granatnik XM148 podczas konfliktu w Wietnamie. Dowództwo wojskowe poczyniła kilka zamówień i różne konstrukcja komody kilka prototypy zostały zbudowane. Ale oni nie posiadają niezbędne cechy operacyjne i techniczne. I nie było granatnik beczki dołączony do urządzenia – GP-25


Tworzenie GP-25

Aby utworzyć pojedynczy okaz tego typu broni konstrukcja Biuro właściwe odniesienie nadano całej Unii w 1971 roku. Projekt nazywa się „OCD” Ogień „” Tuła Biuro Projektów, który rozwinął się na polowanie i broni wojskowej, powierzył to zadanie V. N. Telesha, ponieważ ramiona miał podobne doświadczenia. Postawił współpracować z inżynierami z SSPE „urządzenia” w Moskwie. Efektem tych prac było przyjęcie granatnika GP-25 „ogień” w 1978 roku. Został on polecił go używać w połączeniu z karabinów AKM, AK-74, AKC-74 i AKMS. Gdy granat był wskaźnik GRAU 6G15.

Jednak, aby dostarczyć tę broń do wojska masowo zaczęli dopiero w 1980 roku, kiedy Związek Radziecki walczył w Afganistanie. Jak doświadczenie pierwszych kilku miesiącach walk, żołnierze naprawdę potrzebują takiej broni jak załączonym granatnika.

Ogólna charakterystyka

GP-25 „Ogień” został zaprojektowany, aby pokonać wroga personelu, który znajduje się w otwartych przestrzeniach lub w schroniskach (w wykopach, rowach), a zatem nie mogą być wykreślone z zwykłych broni palnej.

Broń, do której można dołączyć dołączone granatnik – AK-74, AKM, AKMS i AKS-74U 7,62 lub 5,45 mm. W jaki sposób cała konstrukcja zmontowane? W tym przypadku, w zależności od aktualnej sytuacji w walce, strzelając jak karabin maszynowy i granatnik.

projektowanie broń

SE (beczki przyłączone amunicja) składa się z następujących części:

 • bagażnik, który ma zabytków i uchwyt do montażu granatnik do broni;
 • zamka;
 • Mechanizm spustowy z obudowy i uchwytu;
 • Rzeczywista granatnik na maszynie.

Standardowe wyposażenie obejmuje granatu następujące elementy:

 • Rzeczywista granatnik;
 • futerał;
 • rundy worek granat;
 • spoiny płytkę gumy a taśmą;
 • wymaz.

Ta broń ma wystarczająco długi (205 mM) beczki, przy czym spiralne rowki 12 są umieszczone (prawostronna). Aby załadować pistolet baryłkę umieścić granat, który odbywa się od wewnątrz specjalnym uchwycie. Jeśli to konieczne, można go usunąć z powrotem – to wymyślił specjalny wyciąg z kluczem, który trzeba nacisnąć palcem.

Do mocowania broni do maszyny znajduje się ramię z ogrodzeniem. Aby dołączyć granatnik AK wystarczająco dużo, aby zabezpieczyć wspornik do dolnej części przedramienia i zatrzasnąć się będzie naprawić go w bezpiecznym miejscu. W przedniej części uchwytu znajduje się amortyzator sprężynowy.

Broń wdrożony mechanizm wyzwalający samo napinanie typu udarowego. Jego zasada działania jest bardzo prosta. Naciśnięcie spustu przypisuje prostoliniowy spust powrotem ze specjalnym hakiem, a także ściska sprężynę działania. Jeśli zejście do naciskać, następnie wyzwalacz zsuwa się z haczyka. Jednocześnie działa na młotek, który rozbija kapsułka-shot granat.

Istnieje również bezpiecznik znajdujący się po prawej stronie tułowia. Istnieją dwa tryby – "OL" (bezpiecznik) i "OG" (ogień). Ponadto, istnieje inny system bezpieczeństwa: jeśli niewłaściwie przystąpienie granat strzał do maszyny nie zostaną wykonane. W obu przypadkach, spust jest prawidłowo zablokowana.

Celowniki

Dostępne w urządzeniach granat obserwacyjnych pozwala na ogień zarówno bezpośrednie ognia, a połowę. Są one zamontowane po lewej stronie uchwytu, skala odległość jest w formie łuku. Jeśli potrzebujesz bezpośredniego ognia, którego celem jest wykonywana przez przednią wzroku i składaną tylną wzroku. Można ustawić odległość. W tym celu, krzywka porusza latać tam iz powrotem, więc jest to możliwe do wprowadzenia poprawki na wyprowadzeniu granatem. W celu przeprowadzenia wypalania po pół końcówki należy wziąć pod uwagę dwa czynniki – kierunek i odległość. Dążenie do pierwszego poprzez celownika i muszki, a drugi – przez pion i skali odległości (podobny do „kwadrantu” metody). Ale Osobliwością pół-pickup, że jest to konieczne tylko wtedy, gdy pogrąża pożar.

Maksymalny zakres, w którym beczki dołączony granatnika GP-25 jest w stanie utrzymać dokładny strzelanie, wynosi 400 metrów. Zakres temperatur wypalania (zakładając na zawiasach ogniem) – w przybliżeniu 200 metrów. Jednak dokładność strzelania jednocześnie jest dość wysoki. W odległości 400 metrów granat odchyla się nie więcej niż 6 metrów od siebie oraz, w tym rysunku przednią wynosi 3 metry. Należy pamiętać, że jest duży wpływ bocznego wiatru. Aby to zrobić, należy wyregulować przednią z oczu jej zmiany.

Bezpieczeństwo i wygoda podczas fotografowania

Ponieważ beczki dołączony granatnik ma znacznie większy wpływ niż obrabiarki są pod warunkiem że pozwalają na ogień z komfortem dla strzelca. Zamontowane na kolbie uniwersalnej gumy tylnej płyty, a jego właściwości są takie, że może on być dostosowany zarówno do kolbą drewna i tworzyw sztucznych (jak AK-74 lub ATM) oraz składany kolbami lub AKMS AKS-74. Granat obudowa zmiękcza jego wpływu na dziobowej-end, a jej wkładka chroni przed wstrząsami odbiornika.

Badania w tej dziedzinie wykazały nieprzyjemną cechę – na strzały często gubi obudowę odbiornika, który zazwyczaj jest przymocowany za pomocą głowicy sprężyny powrotnej pręt. Dlatego opracowaliśmy specjalny pręt, który jest wykonany w konstrukcji haka. Po zainstalowaniu standardowy pręt granatnik zastępuje go. Konstrukcja AK-74M, funkcja ta stała się standardem, czyli wszystkie te dokumenty są wydawane już ze zmodyfikowanym macierzystych.

Amunicja i strzelanie

Strzelanie z granatnika GP-25 jest bycie VOG-25 i VOG-25P, jak również ich ulepszone wersje – VOG-25M i VOG-25 pM. Oni wszyscy mają granat fragmentacji, która jest wyposażona w zapalnik zatrzaskowego, mając pewność zabójcy.

strzały VOG-25 Charakterystyka:

 • granaty masa – 250 g;
 • masa materiału wybuchowego – 48 g;
 • Promień odpryskiwania – 6 m.

amunicja norma wynosi 10 granatów, są one przekazywane do worka, który jest dostarczany z granatnika. Składa się z dwóch taśm, wykonane z materiałów, z których każda może pomieścić 5 amunicji. Osobliwością sobie torbę, która w każdej pozycji był strzelec, taśmy są zawsze w zasięgu ręki. Ponadto wiele błoną stosowane w nowoczesnych armiach są gniazda do przenoszenia zdjęć do GP-25.

Można strzelać z każdej pozycji – nawet stojąc, siedząc, choć nawet przy kolanie. Każdy żołnierz uczy jak prawidłowo strzelać granatnikiem. Bezpośredni ogień na odległość do 200 metrów jest prowadzone z naciskiem kolbą w ramię i dłuższe odległości – „z ręki”, to znaczy, że czas jest umieszczony pod kursorem myszy. Jeśli trzeba strzelać do celów, o których mowa z bezpośrednim ogniem, maszyna spoczywa na tyłku na ziemi.

Ponieważ granat granatnik ma niską prędkość początkową, strzelanie kątów jest bardzo wygodna – mniej niż strzał wieje wiatr, droga nie jest tak stromy, a lot jest zmniejszona. Jednak z wiatrem głowy, aby otworzyć ogień z granatnika niebezpieczne.

Niektóre funkcje

Jak można się domyślać, granatnik przytłaczać maszynę, która jest przymocowana. Pełni wyposażone w AK-74, GP-25 waży około 5,1 kg. Jednak jest to tylko na korzyść. Centrum broń ciężkości przesuwa się do przodu iw dół, to znaczy, jeśli dołączyć przywiązany granatnik, AK-74 zaczyna „nizit”. Dlatego też, strzałka zajmie trochę czasu, aby przyzwyczaić się do zmian w jego ramionach. Jednak z właściwym poziomem dostępnych umiejętności mogą znacznie zwiększyć dokładność maszyny fotografowania, ponieważ waga nie pozwala mu się „rzucać” w różnych kierunkach.

podziały

Zgodnie z wymogami nowoczesnej komorze karabinu zmotoryzowany jest wyposażony w dwa karabiny maszynowe z GP-25, oprócz konwencjonalnego AC. W warunkach nowoczesnej taktyki i metod walki sprawia, że nawet najmniejszą jednostkę wystarczająco niezależne, ponieważ maszyna z granatnika działa jako broni szturmowych, ułatwiając w ten sposób pewne zadania w walce o ich podziale.

Zmiany i modyfikacje broni

Jak granatnik beczki dołączony GP-25 została przyjęta i wojska MSW, pojawiło się pytanie, w jaki sposób przekształcić go w broń, nie powoduje śmierć. I zdecydowano się dość szybko. Główne zmiany, oczywiście, dotknął amunicji. Chuck granatnik opracowano specjalny „gwóźdź”, który oferuje nie standardowy granat odłamkowy, a tym samym, ale załadowany gazów trujących, takich jak CS. Charakterystykę taki strzał następujący:

 • masa – 170 g;
 • Maksymalny zakres wystrzału – 250 m;
 • Minimalny zakres shot – 50 m;
 • pełnego czasu gazowania – 15 s;.
 • Chmura objętość – 500 m3.

Pomysł przyszedł z Instytutu Badawczego Ministerstwa Projektanci wnętrz. Zdecydowano, aby dostosować GP-25 na ogień amunicji karabinu KS-25 – z nabojami gazowymi, gumy lub tworzyw sztucznych. W tym celu możemy opracowała specjalny wymienny lufa kalibru 23 mm. System ten nazywa się „Larry”.

Oprócz standardowych modeli, produkowanych również zmodyfikowaną wersję – GP-30. Jest to ta sama beczka przymocowane granatnika GP-25, tylko światło i istotne jest przekazywana po prawej stronie. Istnieje również wersja na eksport – GP-30U, który jest przeznaczony do wykorzystania w maszynach zagranicznych.

Podstvol'nyy granatnika GP-25 – Specyfikacje

W ten sposób, cechy:

 • Wielkość – 40 mm;
 • Całkowita długość – 323 mm;
 • Długość lufy – 205 mm;
 • Całkowita szerokość – 76 mm;
 • wysokość – 120 mm;
 • Masa (bez płyty podkładowej) – 1,5 kg;
 • Maksymalny zakres (doświadczeń) – 400 m;
 • . Cena – 4-5 RDS / min;
 • amunicja – 10 strzałów;
 • Początkową szybkość granaty – 76 m / s.

Podstvol'nyy granatnika GP-25 „Ogień” jest w służbie armii rosyjskiej, a także wielu armiach innych krajów do tego dnia. Zyskał popularność niezawodność, wygodę i dobre właściwości użytkowych.