244 Shares 3334 views

korzeń lukrecji dla dzieci: Wskazania i sposób podawania

korzeń lukrecji jest znany ze swojego efektu terapeutycznego od ponad pięciu tysięcy lat. To pochodzenie roślin zmiękcza mięśnie gładkie, przeciwzapalne, właściwości przeciwhistaminowe i przeciwalergiczne. Efekt okrywające, tonik, choleretic, przeciwskurczowe, moczopędne – wszystko to charakteryzuje korzenia lukrecji.

Dzięki tej wszechstronności leku, jest aktywnie wykorzystywana w leczeniu wielu chorób. korzeń lukrecji dla dzieci pokazanych na patologie, które są przygnębiające układ nerwowy. Jest on stosowany jako środek profilaktyczny do leczenia przeziębienia i kaszlu. Najczęściej stosowane w pediatrii syrop na bazie roślin. Obejmuje on glukozę, kwas askorbinowy, flawonoidy i olejki eteryczne.

korzeń lukrecji stosowany jest dla dzieci, a także w innych przypadkach. Podaje się go w częstych zaparcia, zapalenie okrężnicy, zatrucie, zaburzenia funkcji wątroby i dróg oddechowych. Lukrecja często stosowany jako antyalergiczny. W tym przypadku warto zauważyć, że roślina jest samo w sobie jest alergenem, więc trzeba być bardzo ostrożnym w stosowaniu. Nałożyć niewielką ilość na ograniczony obszar skóry i obserwować reakcję.

korzeń lukrecji z suchym kaszlem przepisać, by stać się produktywny. na podstawie leków roślinnych należą do grupy mukolityczne z wyraźnym efektem wykrztuśny.

korzeń lukrecji dla dzieci jest najczęściej używany w postaci syropu. Jednakże, w niektórych przypadkach, przygotować wywar, wlew lub warzone w herbacie. W celu przygotowania trzeba wziąć 30 g korzenia lukrecji i pokrywa się wodą, roztwarza w objętości pół litra. Doprowadzić do wrzenia na łaźni parowej i gotować przez około 20 minut. Następnie konieczne jest pozostawienie środków do zaparzenia przez dwie godziny. Przechowywać lek można uzyskać w lodówce nie dłużej niż dwa dni, ale leczenie dziecka najlepiej jest używać świeżo przygotowanego naparu.

Należy pamiętać, że korzeń lukrecji dla dzieci powinny być stosowane zgodnie z instrukcją. Preparat ziołowy może powodować zwiększoną pobudliwość dziecka. Stosowanie przez dłuższy czas powoduje wzrost ciśnienia tętniczego. Możliwe reakcje obrzęk, które mogą wystąpić w ciągu pierwszych minut po oznacza odbiorczej. Aby uniknąć podobnych sytuacji w domu zawsze powinien być środek przeciwhistaminowy.

W związku z istniejącymi ostrożności nie są zalecane, aby dać tego leku dzieciom w wieku poniżej jednego roku. Lukrecja, których stosowanie ma wiele przeciwwskazań, przypisany w ściśle ograniczonej ilości. Syrop dla dzieci do dwóch lat, zaleca się w ilości nie większej niż 2 kropli dziennie do 12 lat – pół łyżeczki trzy razy dziennie, i rozcieńcza wodą. Bulion wyznaczyć jednego do trzech łyżeczek dziennie, w zależności od wieku. Warunki przechowywania muszą być spełnione zgodnie z instrukcją.