802 Shares 6048 views

Kim są Własow w czasie wojny?

Historia rosyjskiej Armii Wyzwoleńczej (ROA) jest bardzo sprzeczne. Z biegiem czasu, historycy nie mogą dojść do porozumienia, gdy wszystkie takie same zaczęły powstawać samej armii, kto Własow i rola jaką odgrywają one w czasie wojny. Poza faktem, że samo tworzenie żołnierza, uznawana jest, z jednej strony, patriotycznej, a po drugiej, zdradliwe, a nie bardziej dokładnych danych, gdy przyszedł do ataku to Własow i jego ludzie. Ale wszystko po kolei.


Kim on jest?

Własow Andriej Andriejewicz był wybitny figury polityczne i wojskowe. Zaczął Wielkiej Wojny Ojczyźnianej na stronie Związku Radzieckiego. Brał udział w bitwie pod Moskwą. Ale w 1942 roku został schwytany przez Niemców. Bez wahania, Własow postanowił przejść do strony Hitlera i zaczął działać przeciwko ZSRR.

Własow pozostaje postacią kontrowersyjną do dziś. Do tej pory historycy dzielą się na dwa obozy: jedni próbują usprawiedliwiać działania dowódcy, z drugiej – do potępienia. Zwolennicy Vlasov wściekle krzyczy o jego patriotyzmie. Ci, którzy dołączyli do Armii Wyzwoleńczej były i są prawdziwymi patriotami swojego kraju, ale nie ich rząd.

Przeciwnicy już dawno zdecydował się na siebie, kto Własow. Wierzą, że jeśli ich szef, i dołączyła do nazistów, były, są i pozostaną zdrajców i kolaborantów. Poza patriotyzmu, według przeciwników, to tylko przykrywka. Faktycznie, Własow podszedł do boku Hitlera jedynie w celu ratowania ich życia. Ponadto, nie były one przestrzegane tam ludzi. Naziści wykorzystywali je do celów propagandowych.

formacja

Po raz pierwszy mówił o tworzeniu ROA był Andriej Andriejewicz Własow. W 1942 roku, stworzyli „Deklarację smoleńskiej” kupującego, który był swego rodzaju „Pomocna dłoń” do komendy niemieckiej. Dokument czynienia z propozycją stworzenia armii, która walczyła z komunizmem na terytorium Rosji. The Third Reich był mądry. Niemcy postanowili poinformować dokument do mediów, aby stworzyć rezonans i dyskusji fali.

Oczywiście, takie posunięcie było przede wszystkim na celu promocję. Mimo to żołnierze, którzy byli częścią armii niemieckiej, zaczęli nazywać się wojsko ROA. W rzeczywistości, to było dopuszczalne, teoretycznie istniała armia tylko na papierze.

nie Własow

Pomimo faktu, że już w 1943 roku, ochotnicy zaczęła się kształtować w Rosyjskiej Armii Wyzwoleńczej, aby porozmawiać o kim Własow, to było jeszcze za wcześnie. Niemiecka komenda sternika Własow „śniadanie”, a tymczasem wszyscy zgromadzeni w POA.

W czasie 1941 roku projekt obejmował ponad 200.000 wolontariuszy, ale Hitler nie wiedział o takiej kwoty pomocy. Z czasem zaczęły pojawiać się słynny „Xavi» (Hilfswillige służyło – «chętny do pomocy"). Początkowo Niemcy nazywali je „nasz Ivana”. Ci ludzie pracowali strażników, kucharzy, stajennych, sterowniki, portierzy i tak dalej. D.

Jeśli w 1942 roku armia niemiecka była trochę więcej niż 200 tys Xavi, potem do końca roku, nie było prawie milion „zdrajców” i więźniów. Z biegiem czasu, rosyjscy żołnierze walczyli w elitarnych oddziałów Waffen SS.

RON (RNNA)

Równolegle do Javi tworzą kolejną tzw Liberation Army – rosyjskich Ludowej (RONA). W chwili Własow słychać poprzez bitwy o Moskwę. Pomimo faktu, że RONA składał się z 500 mężczyzn, to była obrona dla miasta. Przestała istnieć po śmierci jego założyciela Ivan Voskoboynikova.

Równolegle tworzone białoruska armia narodu rosyjskiego obywatela (RNNA). Była to dokładna replika RONA. Jej założycielem był Gil-Rodionov. Oderwanie służył do 1943 roku, a po Gil-Rodionov wrócił do reżimu sowieckiego, Niemcy rozwiązana RNNA.

Oprócz tych „nevlasovtsev” istniały legionów, które były popularne wśród Niemców i odbyły się w wysokiej wartości. I Kozacy, którzy walczyli o utworzenie własnego państwa. Oni sympatyzował z nazistami, a jeszcze bardziej odczuwalne nie byli Słowianami i Gotów.

generacja

Teraz, kto jest bezpośrednio na Własow czasie wojny. Jak pamiętamy, Własow został wzięty do niewoli, a stamtąd rozpoczął aktywną współpracę z III Rzeszą. Zaproponował, aby stworzyć armię, by Rosja stała się niezależna. Niemcy nie są naturalnie przystosowane. Dlatego nie wolno Własow pełni realizować swoje projekty.

Ale naziści postanowili zagrać w imieniu dowódcy. Nazwali żołnierzy Armii Czerwonej zdradzić ZSRR, nagrany w POA, którą tworzy i nie planowano. Wszystko to odbywa się w imię Własow. Od 1943 roku hitlerowcy zaczęli dawać żołnierzy ROA wyrażają się więcej.

Może i wyglądał Własow flagę. Niemcy pozostawiono Russian użytkowania paski na tulei. Byli w formie flagi Andrzejki. Choć wielu żołnierzy próbuje użyć biało-niebiesko-czerwone flagi, ale Niemcy nie mogli. Reszta ochotników innych narodowości, często stosowany łatek w postaci flag narodowych.

Kiedy żołnierze przybyli do flagi paski na Andrzejki i napis ROA Własow był jeszcze daleko od jego dowództwem. Dlatego okres ten trudno nazwać „Własow”.

zjawisko

W 1944 roku, kiedy III Rzesza zaczęła podejrzewać, że piorun wojna nie działa, ale z przodu ich przypadku dość opłakany, zdecydowano się jeszcze wrócić do Własow. W 1944 roku SS Reichsführer Himmler omówione z sowieckim wydaniu wojskowej formacji armii. Potem już każdy zrozumiał, kim jest Vlasov.

Pomimo faktu, że Himmler obiecał tworząc dziesięć oddziałów rosyjskich, później zmienił zdanie i Reichsführer zgodził się tylko trzy.

organizacja

Komitet Wyzwolenia Narodów Rosji utworzyli dopiero w 1944 roku w Pradze. Następnie zaczyna praktyczną organizację ROA. Wojsko miało własną komendę i wszystkich rodzajów wojsk. Własow był jako Przewodniczący Komitetu, a szef sił zbrojnych, które, z kolei, zarówno na papierze, aw rzeczywistości to niezależna rosyjska armia krajowa.

Z Niemcami ROA to wiązało stosunków sojuszniczych. Chociaż finansowanie był zaangażowany w Trzeciej Rzeszy. Pieniądze, które wydał Niemcom były kredytową i zapłacił tyle, ile to możliwe.

Własow myśli

Własow postawiła sobie również zadanie. Miał nadzieję, że jego organizacja będzie tak dużo jak to możliwe. On przewidział klęskę hitlerowców, i wiedział, że po tym będzie musiał złożyć „osoba trzecia” w konflikt Zachodu wobec ZSRR. Własow było zrealizować swoje plany polityczne przy wsparciu Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Dopiero na początku 1945 roku, ROA został oficjalnie przedstawiony jako sił zbrojnych Mocarstw Sprzymierzonych. Miesiąc później mężczyźni byli w stanie uzyskać własne poprawki na ramię, a na pokrywie – odznaka ROA.

chrzest bojowy

Nawet wtedy, zaczęliśmy rozumieć, kim jest Vlasov. W czasie wojny, mieli pracować trochę. W ogóle, armia brała udział tylko w dwóch bitwach. Który po raz pierwszy odbył się przed wojskami sowieckimi, a druga – przeciwko Trzeciej Rzeszy.

9 lutego ROA po raz pierwszy wszedł do stanowiska bojowe. Działania miały miejsce w regionie Odry. ROA jest dobrze udowodnione, a polecenie niemiecki docenione jej działania. Była w stanie podjąć Neulewin, Southern Karlsbize i Kerstenbruh. 20 marca ROA został schwytany i wyposażony w trampolinę, a także odpowiedzialny za przejście statków wzdłuż Odry. Działania armii były mniej lub bardziej udane.

Już pod koniec marca 1945 POA postanowiliśmy się spotkać „w kupie” i połączyć się z kozackiej kawalerii Korpusu. Zrobiono to, aby pokazać światu swoją siłę i potencjał. Wtedy Zachód dość ostrożny Własow. Nie szczególnie jak ich metody i cele.

Również ROA były drogi ewakuacyjne. Komenda nadzieję połączyć się z wojsk jugosłowiańskich lub dostać się do UPA. Kiedy zarządzanie realizowane nieuniknioną klęskę Niemców, zdecydowano się pójść sam do zachodu poddać się aliantom przechwyconych tam. Później okazało się, że Himmler pisał o fizycznej eliminacji kierownictwem Komitetu. To, co stało się pierwszą przyczyną ROA ucieczki spod skrzydła Trzeciej Rzeszy.

Ostatnia impreza, która pozostaje w historii było powstanie w Pradze. Części ROA osiągnął Pragę i zbuntował się przeciw Niemcom razem z partyzantami. W ten sposób udało im się uwolnić kapitał przed nadejściem Armii Czerwonej.

szkolenie

W całej historii nie było tylko jedna szkoła, która wyszkolonych żołnierzy ROA – Dabendorfskaya. to 12 numerów – wszechczasów 5000 osób zostało uwolnionych. Zajęcia na podstawie ostrej krytyki istniejącego systemu w ZSRR. Głównym celem było tylko komponent ideologiczny. Należało do rehabilitacji żołnierzy uwięzione i pielęgnować zagorzałymi przeciwnikami Stalina.

Stąd produkowane prawdziwy Własow. Zdjęcia szkoła piersi znak dowodzi, że była to organizacja z jasnymi celami i ideami. Szkoła trwa długo. Pod koniec lutego, to musiała być ewakuowana do Gishyubel. W kwietniu przestała istnieć.

spory

Główny spór jest, że to co było flag Własow. Wiele dziś twierdzą, że obecny stan jest rosyjska flaga hasłem „zdrajców” i zwolenników Własow. W rzeczywistości tak jest. Niektórzy myśleli, że Własow banner – marynarki flagę z krzyżem świętego Andrzeja, niektóre z poszczególnymi współpracownikami wykorzystał nowoczesne tricolor rosyjskiej. Ten ostatni fakt jest potwierdzony, nawet wideo i fotografii.

pytania do innych atrybutów rozpoczęła również. Okazuje się, że nagrody Vlasov jakoś związane znany z obecnym sporze o Wstążka św. I tutaj konieczne jest wyjaśnienie. Fakt, że taśma Własow, w zasadzie nie istnieje.

Teraz należy do wstążce św pokonał w czasie II wojny światowej. Był on używany w nagród dla członków Komitetu wyzwolenia narodów Rosji i ROA. I początkowo był dołączony do Zakon Świętego Jerzego jest nadal w imperialnej Rosji.

tam był zespół Gwardii w radzieckim systemie nagród. Było to szczególne wyróżnienie. Użyliśmy go w projektowaniu Orderu Chwały i Medalem „Za zwycięstwo nad Niemcami”.