600 Shares 5803 views

Syjamskie glony – głupie wieloryby w akwarium!

Wielu wolą akwarium w mieszkaniu dla zwierząt domowych – kotów, psów, chomików lub papug. I to w zasadzie jest zrozumiałe: różnorodna różnorodność ryb, które przechodzą przez czystą wodę, ślizgając się wśród ozdobnych gruzu, które przeplatają się między glonami, lubią przyjemność oka. Jeśli chodzi o opiekę nad akwarium, nie ma tu specjalnego smaku: regularne posiłki, czysta woda i filtry jakości zapewnią rybom długie i zdrowe życie. Jedną z ryb, która jest często "posadzona" w akwariach, jest syjamski alg.

Overseas fish

Ta ryba żyje na wodach Półwyspu Malajskiego i Tajlandii, skąd pochodzi w latach 60-70 XX wieku. Szybko zakochała się w właścicielach akwarium: piękna i zabawna, bezpretensjonalna i żyjąca przez długi czas – syjamskie glony rozprzestrzeniły się w całej Europie w godnej pozazdroszczenia stawce. Jego brat, chińskie glony, mieszka w wodach rzeki Chao Phraya, która, nawiasem mówiąc, nie przeszkodziła mu stać się równie gościnnym gościem w akwariach Europejczyków. Ze względu na ich pokojowe usposobienie, glony nie mają problemów z sąsiadami, są jednak bardzo aktywnymi stworzeniami, więc obojętne i bierne ryby mogą być nieco niewygodne, aby być z nimi w małym zbiorniku.

Życie w niewoli

Syjamskie glony mają charakterystyczną cechę, która jest wyświetlana w jej imieniu, jest jedyną rybą, która karmi czerwone glony. Preferowane algi dla młodych roślin; Kiedy rosną ryby w akwarium, upewnij się, że jest wystarczająca ilość roślinności – w przeciwnym razie zjedzą wszystkie mszy. W odniesieniu do pojemników na wodę, w których planowane jest zasadzenie glonów, powinny one być wystarczająco duże (w niewoli mogą być rosnące 15 cm) i mają pokrycie (jest to bardzo skacząca ryba i z pewnością będzie miała okazję opuścić odkryte akwarium). Zabawne oglądanie tej ryby, gdy spoczywa: w przeciwieństwie do innych ryb, glony nie spać na brzuchu, ale mocuje ciało w lekko podwyższonym położeniu i opiera się na płetwach tylnych i tylnych.

Cechy charakterystyczne jednostki

Długie czarne paski od nosa do początku ogona z krawędzią zygzaka jest cechą, która różni się od innych ryb morskich Syjamów. Zawartość w niewoli jest całkowicie nieproblemowa, ponieważ ryby są skromne, dobrze współistnieją z innymi rybami i mogą zakłócać resztę akwariów, rzucając tylko za przedstawicieli swoich gatunków. Aby glony żyły w akwarium, a jednocześnie nie stwarzały niepotrzebnych problemów, w czasie ich intensywnego wzrostu, "przenieś je" do małego zamkniętego akwarium, a następnie go oddaj. Niestety, najmłodsi są najpiękniejsi; I z czasem glony nie przestają karmić glonami i przechodzą na inne pokarmy, co jest bardzo nierentowne. Decydując się na udekorowanie akwarium glonem, uważaj, aby woda w zbiorniku była nasycona tlenem – z powodu słabego oddychania, ryby potrzebują wysokiej jakości napowietrzania wody. Po stworzeniu warunków niezbędnych do pełnego życia glonów, będziesz w pełni nagrodzony: wesoło skacząca ryba z pewnością Cię zadowoli z jego aktywnego zachowania, zabawnych nawyków i niewyczerpanej energii.