488 Shares 9524 views

Czasowniki w języku angielskim

Czasowniki w języku angielskim są zróżnicowane. Ale to nie powód, aby to niezrozumiałe nauka gramatyki rozważenia. Jeśli poważnie postanowił zrobić jej badania, konieczne jest najpierw odrzucić całą powagę i czytać książki psychologa i pedagoga AA Alexander Pylcyn nazwie „angielskiego w kręgu rodzinnym”.

Widzę cię i chcę zapytać: „Ale dlaczego musimy tymczasowych form czasowników w języku angielskim?” Wyjaśnienie jest bardzo proste. Pamiętacie kreskówkę o niedźwiedziu Winnie the Pooh: „złych pszczół” Pewnego dnia, że nie chce mieć „złego miodu”, które zostały zebrane przez To, oczywiście, żart. Ale można sobie wyobrazić, Anglicy są żartownisiów, zdecydowali się mówić poważnie o „źle” języku. Mają nawet nieregularne czasowniki. Nie wierz mi? Sędzia dla siebie! Napisz krótką listę 3 form czasowników w języku angielskim:

  1. wybaczyć: odpuść-przebaczył-odpuszczone
  2. start: begin-zaczął-rozpoczął
  3. przejdź do: go-poszedł minionych
  4. pasza: karmione karmione
  5. run: Ran-run-ran
  6. rzucenia: quit-wyjść, zamknąć

Dlaczego te czasowniki są nazywane nieregularny – Chyba nie trudno. Po tym wszystkim, jeśli spojrzeć na nie z bliska, okazuje się, że wszystkie pierwsze trzy formy są różne. Czwarta postać dwóch ostatnich pokrywają się ze sobą, ale różni się od pierwszego. W pierwszym meczu piątej i ostatnich formach. W szóstym, wszystkie trzy formy są absolutnie identyczne. Jak te niesforne łobuzy porównać z poprawną czasownika? Sędzia dla siebie:

Dostępność: Obiekt otwarty otwarty

zapytać: zapytać zadawane zadawane

Oglądaj: oglądanym oglądanym

To miejsce, gdzie kolejność i kontrolne: regularne czasowniki w drugiej i trzeciej formy takie same przez cały czas i zawsze mają końcówkę – wyd.

A jaka jest pierwsza forma czasownika? gramatyki angielskiej oferuje nam spotkać się z Jego Wysokością bezokolicznika. Nigdy nie można ignorować tego bardzo ważną osobą, ponieważ przed nim zawsze z cząstką jest używany, i odpowiada na pytanie „co robić?” Cóż, to jest możliwe, aby odpowiedzieć na to pytanie? Oczywiście:

uczyć się, uczyć się, uczyć się !

(Uczyć się, uczyć się, uczyć się!)

Bezokolicznik zawsze dyktuje, co powinniśmy zrobić:

czytaj: do czytania

posiadają: jeść

spania: spać

Myślę, że z powyższego jest oczywiste, że bezokolicznik to pierwsza forma czasownika angielskiego. Ale to, co widzimy: w zdaniu

Lubię jeść banany. Uwielbiam jeść banany.

Aż dwa razy znalazł pierwszą formę czasownika, ale tylko przed jednym z nich jest cząstką, aby – jak to rozumieć?

To proste: jeść – to bezokolicznik (odpowiedzialny, jak pamiętamy, na pytanie „co robić”). Słowo jak ma to cząstki, a zatem odpowiedź na pytanie „co robić?”.

Ale gdybym zrobił coś szybciej, byłoby konieczne użycie drugiego formy czasowników w języku angielskim.

Przykład:

Zjadłem banany wczoraj.

Wczoraj zjadłem banana.

Pojechałem limuzynę ostatniej nocy.

Wczoraj wieczorem jechałem w limuzynie.

Pisałem listy do moich koleżanek.

Pisałem listy do swoich przyjaciół.

Teraz, aby mówić o tym, co wydarzyło się w przeszłości, wystarczy umieścić czasownik w drugiej formie! W słowach wspaniałego aktora V. Livanov (między innymi – najlepszy Sherlock Holmes wszechczasów): „Elementary, mój drogi Watsonie!”. Jednakże, jeśli wszystko jest tak proste, dlaczego trzeba użyć trzeciej formy czasowników w języku angielskim? Przewidywałem to pytanie …

Widzisz, od tego, co zostało powiedziane zdanie jadłam banany wczoraj nie było jasne, zjadłem wczoraj banany, lub trochę w lewo dzisiaj. Podobnie, dzięki zdaniu pisałem listy do moich koleżanek pozostaje nieznany, pisałem listy do swoich przyjaciół, a oni pozostają niedokończone? Dlatego, jeśli chcemy się skupić uwagę rozmówcy na fakt, że akcja została zakończona, trzeba wiedzy i korzystanie z trzeciej formy czasowników w języku angielskim:

Pisałem listy do moich koleżanek.

Pisałem listy do swoich przyjaciół.

Jadłem banany.

Zjadłem banany.

I czasownika mieć nie tlumaczy te zdania, dlatego konieczne jest wskazanie, aby zakończyć operację. Pomaga zidentyfikować zdarzenie w przeszłości i dlatego nazywany jest czasownik pomocniczy.

Jeśli korzystają ten artykuł, i chcesz kontynuować naukę gramatyki angielskiej, należy czytać lekcje AA Pyltsina „w angielskim stylu Rock«i»English z blondynek” – to ci się spodoba nawet więcej!