539 Shares 4894 views

Canon lampa błyskowa 430 EX II: przegląd, funkcje i opinie

Canon Speedlite 430 EX II jest jedną z najlepszych średnich race do fotografowania sportu, portrety i wesela. Inna pojemność i zdolność cicho i prawie natychmiast być ładowana nawet podczas najbardziej intensywnego użytkowania.


funkcje

Canon 430 EX II lampa błyskowa, cena spadła z 300 do 200 dolarów w 2015 roku, jest łatwy w obsłudze, posiada przycisk sterujący, wygodny użytkownikowi czytelny wyświetlacz LCD oraz wbudowany czujnik podczerwieni AF. Można płacić dużo więcej za 600EX-RT, ale w końcu nabywca otrzyma większą wagę, znacznie bardziej złożone i skomplikowane struktury menu wyświetlacza.

Ekspozycja 430EX II jest kontrolowana przez aparat. Inne miga zapewniają również podobny wynik, z tą różnicą, że nie wszystkie z nich mają wystarczającą pojemność, aby zapewnić dość krótką ankietę. Jedynym powodem, że może uzasadnić swoją decyzję, aby nie używać Canon 430 EX II, – to jest wielkość urządzenia.

Członkowie zauważyć dobrą błysku, łatwość obsługi, przyjazny dla użytkownika ekran, super-szybkie i ciche działanie, które pozwala na wykonywanie zdjęć niemal w sposób ciągły. Jednocześnie nie ma wbudowanej karty odbijającej i nie ma to tryb dla starych aparatów bez TTL. Wśród innych cech można umieścić soczewkę składany do 14 mm na całej długości do soczewek lub 9 mm optyczne APS-C, obecność przełącznika zasilania bezprzewodowego zdalnego sterowania, obecność małej podstawki do użytku w komputerze.

Użytkownicy potwierdzają, że lampa działa na wszystkich aparatach serii EOS firmy Canon zarówno cyfrowych i na pierwszych kamer w 1987 roku próbki.

W przypadku korzystania z urządzeń zgodnych z 430EX II otrzymuje TTL lub otwarcia migawki korekcji ekspozycji ustawiania rozrządu dla polecenia tylnej osłonowej i powtarzalności.

zgodność

Canon Speedlite 430 EX II Flash działa dobrze w aparatach 35 mm, takich jak EOS 1V.

We wczesnych kamer flagowych 1980, synchronizacja TTL, manualna ekspozycja i tylne kurtyny działa dobrze, ale FEL i HSS nie zostały jeszcze wynalezione, aby te funkcje pozostają niewykorzystane.

Według opinii użytkowników, nawet na EOS 650 odpis TTL (przez obiektyw), transmisja danych i zielony czujnik światła otoczenia nie powoduje problemów. Wyświetlacz wesoło wyświetla maksymalną odległość od lampy błyskowej, aparat automatycznie ustawia przysłonę. Nawet wtedy, gdy aparat jest wyłączony 430EX II automatycznie dostosowuje się do obiektywu, który jest obecnie zainstalowany.

Według użytkowników, kamer, takich jak AE-1 i T90, to lepiej nie kusić losu. Kamery te mogą być wykorzystane na zakup lampy błyskowej 25-letniego, który najlepiej nadaje się do nich i znacznie mniejsze koszty.

Canon nigdy nie wyjaśnił dokładnie, które urządzenia są typu A i B mają ani wykorzystywane w dowolnych trybów pomiarowych 1, 2 lub 3, więc nie martw się o to. Na starym 35-mm typu kamery nie będzie działać w niektórych funkcji, takich jak blokada FE i High-Speed Sync. Jednak wszystkie niezbędne prace doskonale na każdym aparacie EOS.

ładowanie

Zdaniem właścicieli, z całkowicie zakażonych baterii podczas ładowania lampy błyskowej kondensator jest tylko 1,8 sekundy. 80% czasu ładowania zwiększa się do 2,4 sekundy.

Kondensator jest naładowany cicho – przetwornica pracuje z prędkością ponaddźwiękową.

Po upływie około 90 sekund lampa przechodzi w tryb gotowości i budzi się po naciśnięciu przycisku migawki. przycisk pilota jest również w stanie go aktywować. Jeżeli oczekiwana trwa długi czas ładowania będzie trwać do 2,4 s.

ergonomia

Przełącznik zasilania jest idealny: jeden ruch palcem i lampa może być włączona lub wyłączona. Połączenie wskaźnik gotowości i przycisku testu jest pomyślny. Nieoznakowany zielony wskaźnik gotowości ekspozycji tuż poniżej pilota skierowanego też. Jest słabo widoczny z zewnątrz.

Lampa błyskowa Canon 430 EX II liczy, a LCD wyświetla maksymalny zasięg TTL czas otwarcia migawki, aż do 18 m.

Mogą mieć trudności z przyciskiem „+”, „-” i SET.

Ustawianie kompensacji ekspozycji towarzyszy zbędnych komplikacji. Wciśnij i przytrzymaj przycisk SET, poczekać, aż zacznie migać „+/-” ikonę, a następnie naciśnij przycisk lewo lub w prawo, aby zwiększyć lub zmniejszyć narażenie na trzecim etapie. Łatwiej będzie to zrobić na aparacie. Idealne ustawienia kompensacji ekspozycji, lampy błyskowej jest wymagane, aby wybrać klawisz lub rocker.

Ręczny zoom Canon 430 EX II – zbyt niezdarny tajemnicą. Trzeba nacisnąć przycisk z podwójną funkcję ZOOM, ale nie trzymać go, co byłoby spowodowane trybie bezprzewodowym w menu ustawień. Po naciśnięciu ikony powiększenia prawo zacznie migać, a następnie można użyć przycisków „+” i „-”, aby ją zmienić. Jest to bardzo niewygodne, ponieważ nie można przejść bezpośrednio od 24 mm lub 105 mm na przeciwległym końcu – będzie musiał przejść całą drogę z powrotem. Konfigurowanie automatyczne ustawienie powiększenia wynosi poniżej 24 mm.

Pokrywa komory baterii i doskonałe oznakowanie. Jest to łatwe do otwierania i zamykania, i zobaczyć, gdzie trzeba włożyć baterie w ciemności.

Przyciski nie są podświetlone, ale napis jasne.

Regulowany wyświetlacz LCD duży, wyraźny i dobrze oświetlone, ale to jedyny sposób, aby wyróżnić – przycisk na lampę błyskową. Aby włączyć oświetlenie kamery nie obejmują oświetlenie lampy błyskowej. I odwrotnie, gdy 430EX II ŚWIATŁO naciśnięciu aparat nie zawiera podświetlenie, jak realizowane w Nikon.

Canon Speedlite 430 EX II lampa błyskowa pozwala właścicielom ustawić własne więcej funkcji niestandardowych, ale wszystkie z nich są numerowane, a zatem bez znaczenia, o ile strony nie byłoby ręczne. Wszystkie te ustawienia mogą być wykonane na DSLR prostym językiem w menu kamery, ale nie w tym przypadku 35 mm SLR.

Za pomocą przycisku wyboru tryby trudności nie powstają.

lampa błyskowa o dużej szybkości (HSS lub FP) ustala się łatwo. Trzeba wykorzystać Bolt-H, czekać na ikonę i wybierz tryb AV lub telewizora aparatu. Na ekranie, który jest znacznie zmniejszona przy wyborze większych prędkości migawki pojawia maksymalna odległość.

Zielone światło dla czerwonych lampek kontrolnych w przypadku AE będzie dobrze. Wspomaganie AF składa się z dwóch grzejników: jeden centralny, a drugi dla pozostałych stref.

Podstawowe strzelanie TTL

Wystarczy ustawić lampę błyskową do aparatu, należy odkręcić dźwignię blokady w prawo, włącz go i rozpocząć fotografowanie.

Dźwignia Sam jest również zablokowany. Aby zwolnić go, naciśnij mały przycisk, który będzie go przesunąć i wyjąć lampę Sync.

W TTL «» napis górną lewą stronę ekranu LCD EX II Canon 430 powinna pojawić. Jeśli nie, należy nacisnąć przycisk Tryb, dopóki nie pojawi się.

Wszystko odbywa się automatycznie. Jeśli lampa błyskowa jest zbyt ciemny lub jasny, może być zmieniona przez komory kompensacji ekspozycji lub przytrzymując SEL / SET na panelu tylnym.

Maksymalny zakres zostanie wyświetlony na ekranie LCD. Opcjonalnie można wybrać metrach lub stopach przez lampę błyskową CFN lub z menu aparatu.

kompensacja ekspozycji

Kompensacja ekspozycji jest lepiej wykonane przez kamerę. Na jego ustawienie na Canon 430 EX II, naciśnij i przytrzymaj przycisk SET, aż ikona „+/-” i nacisnąć przycisk „+” lub „-”, aby ustawić wartość kompensacji. Opcje lampy błyskowej mają pierwszeństwo nad ustawieniami aparatu.

Aby zablokować ekspozycję stosowane, na przykład, jeśli obiekt znajduje się blisko i daleko, należy najpierw umieścić go w środku i prasy FEL, aby ustalić czas otwarcia migawki.

W trybie manualnym lampy błyskowej, prawidłowa odległość, obliczona dla konkretnych wartościach ISO i przysłony jest wyświetlana na ekranie LCD.

Aby sprawdzić światłomierz aparatu 430EX II musi być wyłączony. Jeśli opcja jest włączona, naciśnięcie przycisku pilota, nic się nie dzieje.

Podczas długotrwałego korzystania z lampy błyskowej podczas ładowania można celowo spowolnić do 430EX II miał okazję do ostygnięcia. Jednak według opinii z właścicieli, więc nie muszą wystąpić.

Funkcje niestandardowe są najlepiej instalowane w menu kamery, gdzie nie są one oznaczone liczbami, a prostym językiem. Ponadto Canon 430 EX II Podręcznik twierdzi, że są one resetu po włączeniu zasilania nie jest więcej niż jedna minuta. Użytkownicy powinni ustawić wartość FN2 do 3, aby wyłączyć lampę błyskową oślepiające po naciśnięciu przycisku podglądu głębi ostrości w aparacie.

sterowanie bezprzewodowe

Według użytkowników, jak off-aparat lampa błyskowa jest lepiej użyć profesjonalnym studio, a nie Strobe Canon Speedlite 430 EX II, którego cena nie jest bardzo sprzyja takiego wykorzystania. Nawet jeśli ktoś nigdy nie będzie w stanie zrozumieć, jak to działa, to małe urządzenie nie może zapewnić niezbędną jasność. Ponadto, będzie to jeszcze trzeba jakiś sposób pozycji. Do $ 400 może kupić zestaw studyjnych lamp błyskowych z parasolami i stoisk, które będą wystarczające dla portretów.

Ci, którzy chcą majstrować przy ustawieniach bezprzewodowych, ich ustawienia muszą być wpisane do lampy głównej w aparacie i wszystkich niewolnika – za wykonanie swoich poleceń. Można też tłumaczyć każde urządzenie slave w trybie ręcznym.

zalecenia

Właściciele zalecają stosowanie Canon Speedlite 430 EX II jako lampy wypełniającej na zewnątrz, aby zmniejszyć cienie pod sportu i fotografii portretowej. Niektórzy jednak wolą robić mniejsze 220EX, ale ten model jest już nieco szybsze i bardziej wydajne, co oznacza długi dzień pracy, potrzeba co wynika często.

Ponadto, użytkownicy powinni stosować jako spółka akumulator akumulatory Sanyo Eneloop. Są one w stanie utrzymać ładunek nawet po dłuższym okresie nieużywania.