769 Shares 2374 views

Stawka godzinowa: plusy i minusy

Obecnie zarobki mogą być w różnych formach. Na Zachodzie, a ostatnio Rosji, staje się coraz bardziej popularna stawka godzinowa. Powstaje jednak pytanie, czy taka płatność jest optymalne i co to ma więcej zalet czy wad? Spróbujmy dowiedzieć.


W wielu firmach dziś, zdominowany przez system płatności taryfowego wolne, co oznacza, że pracownik płaca nie zależy od jego osiągnięć i dokonań całej firmy, a na wysokości funduszu płac. System taryfowy, przeciwnie, zakłada, biorąc pod uwagę wyniki każdego pracownika, ilość pracy wykonywanej przez niego, a ilość czasu spędził. W tym przypadku system płatności taryfa zawiera oparty na czasie, akord i mieszanych form.

Godzinowa płaca jest przypadek form w oparciu o czas i jest używany, gdy określony ciężko pracować, aby unormować. Oczywiście, można policzyć jakiegoś „ręcznie produktu” made in godziny, ale w tym samym czasie jest prawie niemożliwe do oszacowania pracy godzinowej nauczyciela lub lekarza.

Ta stawka godzinowa może być prosta lub z dodatkiem premii. Łatwe płatności zakłada pewną koszt jednej godziny pracy. W tym przypadku, wynik nie odgrywa bardzo ważną rolę, a jakość to zadanie drugorzędne. Jeśli jakość i wielkość są rejestrowane premii szybkości godzinowej, której wielkość jest określona z góry, mogą być dodawane. Godzinowe wynagrodzenie może towarzyszyć określonego znormalizowanego zadania. W tym przypadku, do dokładnego wykonywania zadań pracownik otrzymuje wynagrodzenie.

Co do zasady, stawka celna obliczana jest na podstawie ustawowej płacy minimalnej. Ponadto wielkość szybkość wpływa na ilość pracy wykonywanej przez kilka godzin. Zazwyczaj stawka celna przekracza minimum, jak złożoność pracy jest brane pod uwagę, umiejętności pracowników i innych punktach. Zauważ, że poniżej niskiej stawki celnej nie powinno być.

Stawka godzinowa jest uważany za bardzo rozsądne dla pracodawcy z powodu wielu przyczyn. Chodzi o to, że godziny pracy są równie cenione i ma pewien czas. Fakt ten sprawia, że możliwe najdokładniej obliczyć ilość pieniędzy zarobionych, jeśli pracownik nagle nieobecny w pracy lub absented się przez godzinę lub dwie. Dodatkowo, płatność pozwala szef dobrze płatnych miejsc pracy ludzi, którzy nie pracują w pełnym -Czas, w niepełnym wymiarze godzin lub elastyczny harmonogram specjalnie. „Pochasovka” oszczędza pieniądze, ponieważ pracownicy są tylko na czas faktycznie spędzony w pracy.

Oczywiście, stawka godzinowa ma swoje wady. Pierwszy – złożoność obliczeń, ścisła kontrola pracy w czasie każdego pracownika. Drugi – nieefektywność płacą żadnych składek. Trzeci – konieczność zatrudniania opiekuna, który będzie monitorować pracę i to też trzeba zapłacić coś.

Jeśli chodzi o pracowników i korzyści płac godzinowych dla nich, istnieje kilka punktów widzenia. Jeśli ktoś chce znaleźć pracę w niepełnym wymiarze godzin lub niepełnym wymiarze czasu pracy, płacy godzinowej do niego, bez wątpienia, będzie wymyślić. Zdarza się często nauczyciele godzinowe pracy, dzień pracy, które nie mogą być dokładnie znormalizowane. Zazwyczaj godzinowa otrzymać pieniądze nianie, sprzątaczki, kelnerzy, nauczycieli, kucharze, barmani, kurierów, a nakład pracy nie jest jednorodny.

Jednakże, istnieje wiele nieuczciwych pracodawców, który ustawił poprzeczkę zbyt wysoko dla pracowników i dają dużo pracy na godzinę. Jak mówią, raz na czas nie jest to konieczne, w związku z tym, aby zrozumieć zalety i wady potrzeby na miejscu. Decyzję o tym, czy pasujesz płacę godzinową powinna zależeć od rodzaju pracy, godzin pracy i konkretnej polityki pracodawcy w jego przedsiębiorstwie.