154 Shares 4610 views

Retinol do skóry – użyteczne właściwości

Retinol – tak zwany inaczej witamina A, jest przydatna nie tylko dla widoku, jak wcześniej sądzono, lecz również dla skóry. To cudowne właściwości naukowców retinolu nauczyli niedawno.

Retinol – witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, które znajduje się w największych ilościach w produktach pochodzenia zwierzęcego. Większość z retinolem w wątrobie i oleje rybne, które nie lubią dzieci. Retinol jest teraz już nie ma łyżki tłuszczu i pić w kapsułkach, że nawet niemowlęta są przenoszone doskonale.

Retinol skórę po raz pierwszy użyty w leczeniu trądziku (trądzik). Dzięki zastosowaniu retinolu skóry nabiera zdrowego wyglądu i wysypka znacznie ograniczone. Po długotrwałym stosowaniu retinolu, naukowcy odkryli, że spowalnia proces starzenia się skóry – skóra zmienia się znacznie wolniej. Fakt ten jest brany pod usługi firm kosmetycznych, które zaczęli używać retinol niemal wszędzie. Najbardziej powszechna forma – kwas retinowy i palmitynian retinolu. Szczególnie wiele z nich w szamponach przeciwłupieżowych, masek i kremów do twarzy.

Retinol twarzy przydatna, ponieważ przenika do warstw naskórka, aktywuje naturalnych składników, takich jak kolagen i elastyna, które są odpowiedzialne za wygląd skóry. Z powodu tej ekspozycji, skóra staje się elastyczna.

Dodatkowo bloki retinolem na efekty metaloproteinaz, które degradują kolagenu i elastyny. Tak więc, ze względu na zmarszczki retinolu. W celu obserwacji działanie retinolu, należy użyć go w ciągu trzech miesięcy.

potrzebuje retinol skóra na jego regenerację. Jeżeli skóra ma mikropęknięć, oparzenia, że retinol pomaga na poziomie lokalnym, aby wzmocnić odporność organizmu. Ze względu retinol zastosowanie w miejscu gojenia, skóra jest mniej narażona na procesy rozkładu.

Pomimo pozytywnych cech, retinol na skórę może mieć także negatywne skutki. U niektórych osób może powodować nadmierne wysuszenie, łuszczenie i podrażnienie, ale ten ma więcej do czynienia z indywidualnym nietolerancji. Podobne zjawiska są traktowane bardzo szybko użyć balsam.

Pośrednie skutki uboczne retinolu jest uważany za nadmierny wrażliwość na słońce. Młode komórki, które są formowane są bardziej podatne na działanie promieni UV niż stary. Więc zanim pójdziesz do opalania, należy używać filtrów przeciwsłonecznych.

Osobno należy powiedzieć o zastosowaniu retinolu substancji w kosmetykach. Oczywiście w rozsądnych kwot stosować kremy z retinolem jest nie tylko możliwe, ale konieczne. Aby to zrobić, przed dokonaniem zakupu jakiegokolwiek produktu kosmetycznego trzeba uważnie czytać skład opakowania i przeprowadzić test na łokciu. Jeśli skóra nie pozostają ślady oparzenia lub podrażnienia, narzędzie jest odpowiednia i może być używany. Zazwyczaj oprócz perfum obejmują retinolu i innych składników, które poprawiają jego działanie. Tak więc, w skład wielu kremów zawierają ekstrakt z drzewa herbacianego, soję, ekstrakt owoców cytrusowych. Te kremy nie są korzystne tylko na skórę, ale także mają przyjemny zapach.

Retinol skóry niestety nie może być przedłużone działanie. Sześć miesięcy później, jego wpływ znacznie osłabiony, więc konieczne jest, aby rozszerzyć stosowanie retinolu. W celu uzyskania maksymalnego efektu retinolu, trzeba znać niektóre z cech jego stosowania:

  1. Retinol rozdziela światło z retinolem w związku z tym środki muszą być pakowane w ciemnym pojemnika;
  2. Retinol nie tolerują obcych „sąsiedztwo” – nie jest niezbędne do korzystania z innych środków, a następnie retinol, korzyści z niej nie będzie;
  3. W niektórych przypadkach skóra może ulec pogorszeniu – stosowanie powinno być kontynuowane codziennie rosnącą koncentrację;
  4. najlepiej jest stosować kremy z retinolem w nocy.

Korzystanie z tych prostych wskazówek, można znacznie poprawić stan swojej skóry poprzez retinolu.