520 Shares 4510 views

zakleszczonej nerwów w obszarze klatki piersiowej i innych części ciała

Ściągnięty nerwów! Wniosek ten sprawia, że osoby, z dala od medycyny, gdy ostry zakręt lub przeniesienie z powrotem ból Pierces. Ale nie wszystko jest takie proste. zespół bólowy może mówić o innych chorób.


Ściśnięte nerwowych w odcinku piersiowym albo innym obszarze korpusu znajdują się środki zaciskowe lub ściskanie zakończenie nerwów otaczającej kości, chrząstki, mięśni i innych tkanek. Taka deformacja towarzyszą różne odczucia. Zależy to od nerwowych pod ciśnieniem: czuciowych, ruchowych i autonomicznych. Dlatego też nie jest ból, osłabienie funkcji motorycznych i innych zaburzeń w organizmie.

Ogólne i specyficzne objawy

Ściśnięte nerwów w obszarze piersiowym lub innych części ciała, można towarzyszą objawy podobne dodając nieodłączne prądem tylko tych konkretnych przypadków. Są one tego samego typu uczuć:

– ból o różnym natężeniu;

– mrowienie w określonych częściach ciała;

– drgania w obszarze odkształconej nerwu lub osłabienie mięśni;

– zmniejszenie wrażliwości lub drętwienie w miejscach, gdzie nerw dotkniętych;

– na tyle częste zmiany ciśnienia krwi;

– sztywność ramion lub nóg.

Oprócz powyższych objawów, istnieją inne, mniej powszechne odczucie. Na przykład, pochwycona nerwów lub ramię szyjki macicy mogą towarzyszyć bóle głowy, bóle zębów, zmniejszenie ostrości wzroku i słuchu, zmiany tonu głosu.

Kompresja zakończeń nerwowych w klatce piersiowej towarzyszy ból, który jest wzmacniany przez kichanie, kaszel lub gwałtownych ruchów.

Jeśli pochwycona nerw w odcinku piersiowym towarzyszą uszkodzenia innych zakończeń nerwowych, przez wyżej wymienionych objawów dodał ogólne zmęczenie, zaburzenia snu, drażliwość, i zdolność reagowania na zmieniające się warunki pogodowe.

Mocowanie nerwów w kręgosłupie lędźwiowym można wyrazić dyskomfort w miejscu uszkodzenia, zaburzenia układu moczowo-płciowego, żylaki. Wraz ze wzrostem objawy uciskowe są gorsze: nie radikulitnaya ból promieniujący do pośladków lub nóg.

W pewnym miejscu, w którym nie było strat zakończeń nerwów (nerwów ściągnięty pod łopatką lub lędźwiowej) objawów sił zależy od istnienia uszkodzenia lub zapalenia.

Przyczyny uwięźnięcia nerwu

Wszelkie nieprawidłowości lub zmiany funkcjonowania organizmu spowodowanego przez niektóre czynniki. Powyższe objawy występują z następujących powodów:

– urazy,

– napięcie DC o różnym charakterze (specyficzna praca, sport, i tak dalej),

– otyłość,

– choroba zwyrodnieniowa stawów,

– naruszenie postawy,

– tworzenie guzków kostnych lub narośli,

– reumatoidalne zapalenie stawów, zapalenie

– dziedziczność,

– ciąża.

Powikłania i diagnoza

Jeśli pochwycona nerw w odcinku piersiowym lub gdzie indziej szybko eliminowane, skutki są mało prawdopodobne. W innych przypadkach nie jest uszkodzenie i zapalenie nerwu. Tak więc przewlekły ból, zaburzenia przewodzenia nerwów (osłabienie funkcji motorycznych, spowolnienie reakcji lub funkcji czułości) lub innych zaburzeń.

stanowią zasadnicze procedury diagnostyczne:

– badanie przewodzenia zakończeń nerwowych przez impulsów elektrycznych;

– EMG sprawdza integralność nerwu skierowanej do mięśni;

– iagnitno rezonans.

Leczenie i profilaktyka

Leczenie uwięźnięcia nerwu w pierwszym etapie jest uwolnienie wyciska się i ponowne przechodzenie impulsów. Jeśli jest to konieczne, uciekają masażu, fizykoterapii, przeciwzapalne i leki przeciwbólowe. W skrajnych przypadkach, lekarz przepisuje operacji. Ostatnio bardzo popularne metody medycyny integracyjnej. Należy jednak pamiętać, że tylko specjalista może zapewnić prawidłową diagnozę i wybrać skuteczne kompleksowe leczenie.

Środki zapobiegawcze przeciwko szczypanie zakończeń nerwowych są znormalizowane waga, siedzący tryb życia, specjalne ćwiczenia wzmacniające, masaże i inne.

715 shares 6355 views
806 shares 4880 views