228 Shares 4495 views

Jak anulować zamówienie na Aliexpress. Cechy rezygnację z zakupów w chińskiej platformy handlowej

Nie jest tajemnicą, że zakup różnych towarów za pośrednictwem Internetu staje się coraz bardziej popularne. Niektórzy ludzie wolą dokonać akwizycji poprzez wspólnych zamówień, inni zdecydować się na zakupy, podczas gdy inni wolą zagranicznych stron z dużym asortymentem różnych producentów. Przykładem tej platformy transakcyjnej jest chińska strona Aliexpress.


pułapek

Aby poradzić sobie z funkcjonalnej „Aliekspress” basta. Aby dokonać zakupu trzeba się zarejestrować, wybrać produkt od zaufanego dostawcy do złożenia oferty na zakup i za to zapłacić. Sklep z kolei zobowiązany jest przesłać w odpowiednim porządku. Integralność certyfikat Sprzedawca jest określona w specjalnych paczkach forma toru.

Ale często sklepy wziąć dostępności elektronicznej. Z tego powodu, mogą one wskazywać na nabywcę takiego toru, które nie będą śledzone. Może się również zdarzyć, że strona może być postrzegane na stanowisku, że nie jest przesłanką do odbiorca zapłacił porządku, ale w innym kraju. To wszystko jest powodem do rozpoczęcia zastanawianie się, jak anulować zamówienie na Aliexpress. Nawet w takim przypadku, zwrotu pieniędzy jest całkiem realne.

Anuluj, aby zapłacić za towar

Przy zamawianiu towaru, wiele kliknięcie na przycisk „Kup teraz”, nie patrząc na innych sprzedawców. Ale po obejrzeniu podobny produkt w niższej cenie w innym sklepie, kupujący zaczynają myśleć o tym, jak anulować zamówienie na Aliexpress. Jeśli nie zapłacił za towar, to nic się martwić. Po prostu o nim zapomnieć. On będzie na liście niezapłaconych przez określony czas. Nawet jeśli sprzedawca napisze ci list z żądaniem zapłaty za towar, nie może odpowiedzieć na nią lub odpowiedzieć, że nie zdecydowała się dokonać zakupu.

Nie martw się i szukać, jak usunąć kolejność na Aliexpress, to dzieje się automatycznie. Brak sankcji za nieodpłatnego nabycia na stronie internetowej nie jest przewidziane.

anulować zakup

Nieco trudniej radzić sobie z tym, co zrobić, jeśli nie zdecydujesz się na dokonanie zakupu po zapłaty. Natychmiast należy powiedzieć, że stara się radzić sobie z tym, jak anulować zamówienie na Aliexpress, pierwszego dnia po dokonaniu płatności nie ma sensu. W tym czasie wszystkie funkcje są zablokowane, jest zapłata check.

Natychmiast należy powiedzieć, że powody odmowy może być więcej. Pierwszy z nich: sprzedawca powiedział, że produkt nie jest już (jako opcja – wzrosła w cenie), i nie można go wysłać. W tym przypadku lepiej jest poczekać, aż koniec okresu przeznaczonego na zakup wysyłki. Jeśli sklep nie wskazuje ścieżkę, a następnie zwrócić pieniądze kupującemu automatycznie. Praktyka pokazuje, że tak się stanie w ciągu 2-5 dni.

Ale jeśli dla pewnych przyczyn osobistych, zdecydował się na anulowanie zamówienia na Aliexpress, to należy oczekiwać, że sprzedający nie przesłał jeszcze zamówienia, a on chce cię poznać. W tym przypadku, na stronie zamówienia, należy kliknąć przycisk Anuluj zamówienie. Chodzi tylko dzień po dokonaniu płatności. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę jedno: pieniądze zostaną zwrócone tylko wtedy, gdy sprzedawca zatwierdzi anulowanie. Ale może napisać, że wysłał już kolejność, wtedy po prostu trzeba czekać na paczkę lub otwartej debaty.

Lepiej próbować negocjować ze sprzedającym za pośrednictwem osobistej korespondencji. Gdyby nie wysłał paczkę, jest prawdopodobne, że będzie on zgodzić się na anulowanie zamówienia. Decydując się porzucić zakupu, nie ciągnij na czas, proszę jak najszybciej skontaktować się ze sprzedawcą, wtedy będzie bardziej prawdopodobne, że pójdzie mi cię poznać.

Przyczyny sporu

dystrybutorem pieniądze na parkiecie „Aliekspress” otrzyma dopiero po upływie terminu wyznaczonego na dostawę towarów lub po klient potwierdził jego przygotowanie i nie zamierza wracać. W tym okresie są one zablokowane w systemie, a klient ma szansę je odzyskać. Aby to zrobić, trzeba otworzyć dyskusję. Przyczyny jego początku może być następująca:

– tor nie jest monitorowany przez długi czas;

– w systemie pocztowym wskazać inne miejsce odbioru towaru;

– termin dostawy zbliża się do końca;

– produkowane towary nie są zgodne z tym co jest oczekiwane przez kupującego.

Nie jest to wyczerpująca lista powodów, aby myśleć o tym, jak anulować zamówienie na Aliexpress. Natychmiast należy zauważyć, że problemy z podawaniem torach bardzo ściśle powiązane, bez skrupułów i sprzedających są karane.

Zwrot po otrzymaniu towaru

Jeśli transakcja przebiegła sprawnie, ale jakość i cechy funkcjonalne nie odpowiadają podanym w zgłoszeniu, aby anulować zamówienie na Aliexpress po dokonaniu płatności i odbioru towaru jest całkiem realne. Aby to zrobić, należy otworzyć debatę, w której musisz określić wszystkie z zastrzeżeń potwierdzających towarów braków. Można to zrobić tylko do czasu, jaki upłynął minutnik.

Jeśli w 16 dni nie można rozwiązać problemu z kupcem, i nie będzie zamknąć debatę, jest on przenoszony do reklamacji. Ale można to zrobić ręcznie, wystarczy kliknąć eskalacji sporu. Po tym, spór będzie interweniować administracji. Już w swojej decyzji będzie zależeć od tego, czy środki, aby powrócić wadliwych towarów. Ale nawet w tym przypadku, jeżeli administracja po stronie sprzedającego, a na pewno mają rację, a jej działania mogą narzekać.

zwrot opcje

Wielu kupujących interesuje pytanie, jak i kiedy pieniądze zostaną zwrócone do produktu w przypadku niepowodzenia transakcji. Temu, nie pochodzą one bardzo szybko, zwykle, ten proces może potrwać kilka tygodni. Oczywiście, jeżeli odwołanie zlecenia na Aliexpress nastąpiło ze względu na fakt, że sprzedawca nie wysłał towar, a następnie oczekiwać, aby otrzymać pieniądze, jak to możliwe w ciągu kilku dni.

Fundusze są zwracane, gdy płatność została dokonana. Przy obliczaniu karty kredytowej będą wracać do rachunku, jeżeli transfer pieniędzy za pośrednictwem systemu płatności elektronicznych – wrócą do portfela.