705 Shares 2760 views

Historia Askoldowa Mogiła w Kijowie. Kościół św Mikołaja w Askoldowa Mogiła

Jednym z najważniejszych miejsc w historii Kijowie jest kościół Św. Jego geneza jest ściśle związana z historią grobu Askold. Wiele tajemnice i legendy związane są z tym miejscem. Odwiedzić mury tego zabytku będzie interesująca dla każdego. Po tym wszystkim, z Askoldow kopiec wiąże się z wieloma faktami historycznymi i opowiedział wiele legend.


Askoldowa Mogiła

Teraz Askol'dov kopca znajduje się w obszarze parku na prawym brzegu Dniepru. Wiele wieków temu, obszar ten był znany jako przewodzie Ugric. Według legendy, w 882 nie daleko od tego miejsca został zabity przez pierwszego chrześcijańskiego władcy Kijowa księcia Askold. Wraz z nim zginął jego brat i jeleni. Obaj zginęli z rąk obcy księcia Olega (Rurik). Po śmierci braci Oleg stał się pełnoprawnym władcą Rusi Kijowskiej. Askold i Dir grzebano na miejscu ich śmierci.

Według źródeł historycznych, Askold słusznie należy prowadzić Rusi Kijowskiej. Istnieją dowody na to, że książę przyjął chrzest w Konstantynopolu. Podczas wykonywania chrzcie nadano mu imię Mikołaja.

Wielu historyków kwestionować faktu zamordowania braci, twierdząc, że to tylko legendy ludowej. Jednak Askoldowa Mogiła w Kijowie uznał miejsce spoczynku książąt pobliżu Kijowa i ma nawet małą kaplicę.

Kościół św Mikołaja

Nad grobem Askold św Mikołaja kościół został zbudowany w Kijowie. Jego nazwa została wybrana na cześć imienia księcia na chrzcie. W sprawie ustanowienia Kościoła na Askoldowa Mogiła istnieją dwie legendy. Istnieje wersja, że w tworzeniu niektórych świątyni uczestniczyło się Olga.

Druga wersja jest taka, że w zależności od błędu kronikarza przyznał, słowo „Olma” został przypadkowo zastąpiony przez „Olga”. Niektórzy uczeni wysunęli teorię, że założyciel kościoła był pogański lub Ol'ma Olmosh. Był to oddział dowódca Węgrów, maszerując w IX wieku przez Kijów. Bo nadano Svjatopolka córkę imieniem Peredslava. Choć na emigracji przez dłuższy czas, Olmosh mógł wybudować kościół na cześć ich ślubu.

W 971, syn księżnej Olgi książę Światosław zniszczył kościół św Mikołaja w Askoldowa Mogiła. Był poganinem, a więc zajmuje się eliminacją relikwii chrześcijaństwa w swoich ziem.

Jednak w 990 roku kościół został przebudowany na rozkaz księcia Włodzimierza. W 1036 roku klasztor został założony tutaj.

Legenda księcia Mścisława

Istnieje inna legenda, która jest połączona z Askoldowa Mogiła. Legenda głosi, że w 1113 roku, syn Włodzimierza Monomacha Mścisława wrócił z polowania. Książę stracił w ciemnym lesie. Okazało się, że przechodził wzdłuż drogi, gdzie dziś jest Askol'dov kopiec w Kijowie, i zobaczyłem światło pochodzące z wizerunkiem Świętego Mikołaja. Ta wiązka jest skierowany do księcia drodze do domu.

Tłumaczone z historyków źródeł wiemy, że dzięki jego cudownego powrotu Mścisława założony w 1115 na miejscu klasztorze mężczyzn. Jest przeżywane jego ostatnie lata Teodozjusza, założyciela Kijów-Pechersk.

Kilka lat później, w miejscu, gdzie znajduje się kaplica grobowa Askold został zbudowany. Jej światło kierując podróżujących wzdłuż prawej ścieżce.

Dalsza budowa świątyni

Najstarszym sposobem St. Nicholas Church jest uważana znaleźć na Kalnofoyskom rzucie. Był to drewniany kościół z trzech budynków.

W 1696 roku kompleks został przebudowany, a jego członkowie zostały dodane do dwóch kolejnych budynków. Budowa zapłacił Iwan Mazepa. Projekt opracował architekt Iosif Startsev.

W 1810 roku, główny architekt z Kijowa wzniesiony na miejscu Tomb Askold w małym kościele. Miał 2 piętra i tron. Pod nim był grób znajduje, słynie z wyjątkowej urody ikonostasu marmuru z Carrary i złota. Ta ekspozycja stanowi Grave wszystkich zainteresowanych Askold w Kijowie. Historia mówi, że obrazy były spowodowane Vasnetsov. Piękny oranżerii, znajduje się w kościele, było stworzenie ogrodnikiem Raphael rękach. Nie zostały rozplanowane ścieżki, tarasy 9 do wykonywania pochówków, a także schody i korytarze.

era Soviet

Podczas reżimu sowieckiego kościół został zniszczony. Cmentarz został przekształcony w park rozrywki. W 1936 roku została otwarta restauracja tutaj. W 1938 roku architekt P. Yurchenko odbudował świątynię w parku pawilonu.

Chwała i piękno niegdyś były następnie stał się tylko wspomnieniem nekropolii. Tylko starzy miasta jest nadal przechowywane w pamięci o dawnej świetności tego miejsca.

W 1979 roku, wraz z otwarciem zabytkowego miasta muzeum Kijowie, zaczął odbudowywać świątynię. Nie zrobił Exhibition Centre. A w 1985 roku, kompletny plan został zaprojektowany pracowników muzealnych, aby odtworzyć to historyczne i duchowe relikwie.

Odbudowa kościoła

Z masy planów i projektów dotyczących renowacji zabytkowego kompleksu został wybrany ten, który dopasowany umysł kościoła w 1810 roku. Projekt przewiduje utworzenie wystawy w podziemiach kościoła św Mikołaja, ujawniając danych historycznych dotyczących nekropolii. Miało to zmienić okolicę. Kijów architektów projekt nazwano „historyczne miejsce. Askoldowa Mogiła”

Jednak finansowanie nie było wystarczające, aby przeprowadzić wszystkie niezbędne prace w odpowiednim czasie. W 1992 roku, ze względu na niemożność kontynuowania prac restauracyjnych dano cerkwi greckokatolickiej diecezji miasta.

W 1998 roku, przywrócenie osiągnął logiczny wniosek, i Askold Grób (Fot przebudowany świątyni można zobaczyć poniżej) stał się miejscem pielgrzymek dla wielu prawosławnych.

Konsekracja nowego kościoła

Znany architekt Vladimir Khromtchenko przeprowadzono odbudowę kompleksu. Wszystkie prace zakończono w 1998 r. Photo Grave Askold w swojej obecnej postaci jest przedstawiony poniżej.

W podziemiach kościoła ustanowił kościół poświęcony pamięci papieża św Sylwestra.

Konsekracja odbyła się 22 maja 1998. Nowy kościół św Mikołaja stał się sławny dzięki swojej osobistej wizyty papieża Jana Pawła II podczas jego wizyty w Kijowie w 2001 roku.

Askold cmentarz wzgórze

Od 1976 roku świątynia została zwrócona do pochówku. Tu spoczywają szczątki słynnego Rusi książąt.

Od 1945 roku, ziemia gdzie grobu Askold w Kijowie stał się miejscem pochówku poległych wyzwolicieli miasta spod okupacji niemieckiej. Podczas grzebano tu II wojny światowej niemieccy żołnierze, ale po 1944 roku ich ciała zostały przeniesione do innej lokalizacji. A w 1957 roku szczątki zostały pochowane żołnierzy radzieckich w Parku Wiecznej Chwały.

Dzisiaj, jak w dawnych czasach, znajduje się nekropolia, w której pochowani są słynne mieszkańców miasta, aktorów, lekarzy, architektów, wojskowych i kompozytorów. Współczesnych celebrytów tu są szczątki ludzi, takich jak Lashkevich A. S. (ukraiński historyk), Nestorov P. N. (pilot), Nikolaew V. N. (zaprojektowanego przez Kijów) Solovtsov NN (aktor, reżyser) Glebova mm (aktorka) MERING F. F (znakomite lekarz) Tarnovskiy V. V. (philanthropist) Shile A. Ya. (architekt) Shleyfer G.P. (architekt).

Jak dostać się do kopca Askold

Adres historycznego kompleksu ma teraz współrzędne: Dnipro pochodzenia, Park Road. Teren jest otwarty przez całą dobę.

Przed Askoldowa Mogiła są łatwo dostępne na piechotę. Żaden środek transportu nie idź na zejście Dniepru. Lepiej zacząć trasę od placu of Fame. Znajduje się w pobliżu stacji metra „Arsenał”. No po prostu można dotrzeć do obszaru na 38. trolejbusu. Zatrzymywanie nazywa się Park of Glory. Stamtąd do miejsca, chcesz to autobus numer 62.

Kiedy dotarli do parku Askold kopiec, odwiedzający wprowadzić atmosferę starożytnych tajemnic związanych mity i legendy z tego miejsca. To nic dziwnego, że jest tak przyciąga do niego ludzie z Kijowa i odwiedzających. Wychwalał tego historycznego kompleksu, wielu pisarzy i poetów. W pracach Tarasa Szewczenki istnieją historie o Askold kopca. Autor licznych prac Zagórski napisał powieść o reprezentowanej dziedzinie. Na podstawie tej pracy Verestovskogo opera powstała.

Również w pobliżu wzgórza Askold jest pomnik Andreyu Pervozvannomu, ranking wśród zabytków sakralnych związanych z historią Kijowa.

Przybywając w jednym z najbardziej niezwykłych i bogatych dziejów ukraińskich miast – Kijowa, należy odwiedzić jego atrakcji. Jednym z najbardziej znanych zabytków duchowych i kulturowych jest grób Park Askold za. Odwiedzić kościół św Mikołaja, a także nekropolię, zwiedzający wchodzi w starożytnej, tajemniczej rzeczywistości minionych wieków. Pamięć o wizycie w tym miejscu pozostanie w nadchodzących latach każdego gościa.