673 Shares 2902 views

Te tajemnicze kwiaty wilczomlecz

Generalnie kwiaty wilczomlecz są po prostu ogromne rodziny, która obejmuje około dwóch tysięcy gatunków. Domem dla tych roślin jest Ameryka, Afryka i wyspę Madagaskar. Wśród tej różnorodności są tak wielkie, że przedstawiciele nie mogą być uprawiane w domu. Ale te rośliny, które wchodzą do mieszkania, zasłużenie cieszyć się miłością ich właścicieli. Po Milkweed kwiaty są prawdziwe długowieczne, przez wiele lat nie tracą swoją atrakcyjność.


Co ciekawe nazwa tego soczyste przedstawiciela. Jeśli zdezorganizować którymś z zakładów należących do tej rodziny jest bardzo obszerna, pojawi się on na przełomie białawy płyn podobny do mleka. Ale nawet nie próbuj go spróbować, ponieważ jest trujący, w kontakcie z błoną śluzową jest dość poważne oparzenia.

Jeden z najpiękniejszych członków tej dużej rodziny jest najpiękniejszą Euphorbia, która ze swojego piękna zwane gwiazdy betlejemskiej. Zazwyczaj jest to bardzo kolorowe kwiaty na katolickiego Bożego Narodzenia. Roślina ta ma duże, jasne zielone liście i pąki znajdują się na lub jasnym kolorze czerwonym lub różowym, białym lub liści, które dają roślinie niesamowity widok. Ale same w porównaniu z luksusowymi liści, niepozornych, i kwiaty nie zawsze zwracać uwagę. najpiękniejszy Euphorbia potrzebują jasnego światła słonecznego, ale prawda w lecie, podczas najgorętszych miesięcy, wymaga pritemneniya. I ta roślina musi być stale rozpylany w gorącym sezonie.

Innym przedstawicielem rodziny soczyste Euphorbia jest trujący. Jest to dość szorstki, niewielki krzew, który ma nieregularny kształt. Roślina ta jest powszechna w krajach afrykańskich, takich jak Angola, Namibia i RPA. Sądząc po tytule, jak również wszystkie molochaevyh, jego sok jest trujący. Ale, co dziwne, po wyschnięciu sok, to mogą być stosowane jako pasza dla bydła. Szczególnie skuteczne jest jego wykorzystanie w okresach suszy. Ale trujący wilczomlecz jest również roślina lecznicza znany ludzkości od kilku tysiącleci. Zatem, starożytnych uzdrowicieli, nadana mlecz sok przeczyszczające, moczopędne, napotne, antihelminthic, wymioty, leki przeciwbólowe, przeciwzapalne i rozpraszające. W dawnych czasach, to sok jest używany do obrzęków, owrzodzenia, niegojących i paraliż.

W rzeczywistości, kwiaty wilczomlecz nie jako wszechmocny, ale teraz ich sok jest stosowany do usuwania brodawek, przebarwienia, piegi i plamy starcze, pęcherze. Ponadto, z niegojących wrzodów można również użyć sok z tej rośliny.

Najczęściej wilczomlecz znajduje się w południowej części naszego kraju. Może być tak małe rośliny, krzewy lub drzewa. Kwiaty są zwykle umieszczone na samej górze. Są one zebrane w kwiatostany, z których każda jest dziesięć kwiaty męskie i jedna kobieta. Kwitnienie wilczomlecz zwykle w czerwcu-sierpniu.

W domu, kwiaty są uprawiane i mlecz kwiat nie wszystko. Na przykład, kwiat tacy członkowie rodziny, Wilczomlecz lub milkweed pięknej Mil. Ale wilczomlecz krupnorogy lub Tirukalli praktycznie niemożliwe, aby zobaczyć kwitnące w domu.

Powielanie roślin rodzina molochaevyh przeprowadzono za pomocą sadzonek. Ale zanim rozpocząć, sadzonki powinny być suche. Oraz w celu cięcia na roślinie macierzystej nie zniszczyły go, trzeba posypać te miejsca popiół. wilczomlecz rośliny odporne na suszę i suche powietrze, ale jak do rozpylania wodą. Ale w zimie te rośliny należy podlewać rzadko, mniej więcej raz w miesiącu.