756 Shares 2215 views

Jak noworodka spać w nocy i dni

Wraz z innymi kwestie dotyczące opieki nad dziećmi, rodzice często zastanawiam się, ile snu noworodki. Souped mamusie i tatusiowie są osobliwe nadmierne podniecenie, niepokój i wątpliwości. Często, niektórzy uważają, że ich dziecko śpi zbyt mało, inni są zaskoczeni, że dużo. W rzeczywistości, to nie może być konkretnie i jednoznacznie powiedzieć, ile śpiącego noworodka. Od pierwszych dni każdego człowieka jest inna.


Według uśrednionych danych w pierwszym tygodniu po urodzeniu dzieci spać prawie całą dobę. W zależności od charakteru noworodkowy sen może być od 16 do 22 godzin. Budzi się dziecka samego, gdy uczucie głodu. Jednak niektóre jeść przez 20 minut i natychmiast zasnąć ponownie, podczas gdy inni nie zasnąć na chwilę, poznawanie świata wokół nich. sen dzień między karmieniami dociera średnio 2-4 godzin. Nocą dzieci mogą spać 5-7 godzin. Nie powinno budzić dziecka przed upływem tego czasu. Po tym wszystkim, sen większość dzieci szybko rosną, zyskać siłę i rozwijać wszystkie inne systemy ciała mózg i. Tak więc, jeśli nie ważne jak dużo snu noworodka, nie obawia się, je dobrze, ma regularne wypróżnienia i normalną temperaturę, to wszystko jest w porządku, a on może odpocząć jak jego ciało potrzebne.

noworodka fazy snu

Rodzice są ważne, aby wiedzieć nie tylko, ile snu noworodka, ale śpi. Sen dziecko ma trzy fazy: słaby sen, mocne i bardzo głęboki sen. Pierwszy etap trwa około 30 minut. W tym czasie dziecko jest lepiej nie przeszkadzać i pozwolić mu spać spokojnie. Podczas drugiej i trzeciej fazy dziecko już śpi, więc rodzice mogą łatwo zająć swoje sprawy bez strachu, żeby go obudzić.

Niektóre matki uczestniczy różne pytania dotyczące tego, co dziecko zasypia podczas karmienia. W tym nie ma absolutnie nic nienormalne. Ponadto, takie zjawisko jest dość powszechne. Bardzo często to następuje poprzez karmienie piersią. Po pierwsze, dziecko miło spać obok swojej matki, z którą były nierozłączne wszystkie 9 miesięcy. Po drugie, ssanie piersi – to praca fizyczna dla niego robi, że on się męczy i, w konsekwencji, zasypia. Ważne jest, aby wiedzieć, że większość noworodków mleko napojów w ciągu pierwszych 5 minut, więc nie ma sensu go karmić więcej niż 20 minut.

Co określa czas trwania nocnego snu noworodka

Należy zauważyć, że ile noworodek śpi w nocy, zależy również od lokalizacji. Tak więc, na przykład, zasypiania obok matki, że dziecko nie może obudzić się w ogóle przez 9 godzin (przy średnim tempie 5-7). Powodem jest to, że dziecko czuje się ciepło, komfort i słyszy zapach tak drogiego i ukochanej matki. Ponadto w każdej chwili można ją umieścić na piersi, więc jego marzenie będzie bardziej spokojny. Jednak reszta nocy jest z dzieckiem w łóżku może przynieść wiele niedogodności dla rodziców. W przyszłości mogą być one w obliczu problemu poprzez nauczanie dziecka do swojego łóżka.

Każde dziecko sam, w tym śnie, ale rodzice powinni wiedzieć, średnie ceny, jak w dzień śpi noworodka.

norma snu dla niemowląt
Wiek dziecka drzemki Sen nocy odpoczynek dobowy
nowo narodzony 9.5 9.5 19
1 miesiąc 8 8 16
3 miesiące 10 5 15
6 miesięcy 11 3.5 14,5
9 miesięcy 11,5 3 14,5
1 rok 11,5 2,5

14

Im starsze dziecko, tym mniej czasu spędza na śnie. W swoich pierwszych dni swego życia intensywnie rośnie, przybiera na sile, a następnie stopniowo zaczyna coraz więcej czasu na poznanie swoich rodziców i wszystkich ludzi wokół niego. Już drugi miesiąc snu dziecka średnio zredukowana do 16 godzin dziennie. I przez cały rok liczba ta sięga 14 godzin.