227 Shares 1949 views

Białe krwinki w moczu: wczesna diagnoza – klucz do zdrowia


Białe krwinki białe krwinki o nazwie naszego układu odpornościowego, którego zadaniem jest ochrona organizmu przed infekcjami. Jeżeli nadmierna ilość tych komórek krwi pojawiają się w moczu, to oznacza, że korpus ma infekcję. Jeśli chodzi o dzieci, największe stężenie białych krwinek w moczu mówi przede wszystkim, obecność choroby dróg moczowych. Więc jak można stwierdzić, że białe krwinki w moczu przekracza normę?

Oznaki i objawy

Aby zrozumieć, co dziecko jest zbyt wiele białych krwinek w moczu nie musi być lekarzem, wystarczy zobaczyć pośrednich oznak infekcji.

Większość infekcji towarzyszą objawy takie jak duszność lub, wręcz przeciwnie, częste oddawanie moczu, które niemal zawsze idzie w parze z cięcia bólu.

Kolejny znak, że białe krwinki w moczu w nadmiarze, to zmiana koloru moczu lub konsystencji. Tak więc, mocz mętnieje i wytrąca się pojawia w nim. Ponadto, dziecko może mieć gorączkę lub dziecko może drżeć. Objawy te są często dodawane, a ból brzucha, nudności i wymioty.

Jednak w niektórych przypadkach, zakażenie dróg moczowych mogą być odczuwalne nie całkowicie, tak aby zdiagnozować choroby jest niezwykle trudne. W tym przypadku analiza leukocytów – jedyny sposób, aby postawić diagnozę.

Jak ustalić obecność białych krwinek w moczu dziecka

Leukocyty w moczu dzieci określone przez rutynowe badanie moczu. Czasami jednak takie testy mogą dać błędny wynik. Dzieje się tak, jeśli dziecko używa zbyt dużo witaminy C lub białka, jeśli mocz dziecka przypadkowo uderzył w białych krwinek narządów płciowych, jeśli mocz zebrano prawidłowo lub zostały zebrane niewystarczające do analizy.

Co jeśli białe krwinki w moczu jest wysoki

Najczęściej obecność wysoki poziom leukocytów u dziecka jest związana z zakażeniem pęcherza lub infekcja dróg oddechowych. Na szczęście, te choroby mogą być traktowane łatwo. Wystarczy przejść krótki kurs antybiotyków. Po obróbce, analiza moczu leukocytów otrzymuje znowu jeśli antybiotyki zostały prawidłowo dobrane, liczby białych krwinek, powraca do normalnej.

W niektórych przypadkach lekarz może zalecić dodatkowe badanie o nazwie kultura moczu. Taka analiza jest w stanie pokazać, które dokładnie bakterie nie poddaje się leczeniu antybiotykami.

Leukocyty w moczu u niemowląt

W celu określenia stanu zdrowia niemowlęcia czasami siedzieć na analizie moczu. I, w oparciu o wskaźnik liczby białych krwinek w moczu, co czyni wnioski o tym, jak działają te lub inne narządy dziecka. Jeśli liczba białych krwinek spadła od normy (dla dziewczynek wynosi od zera do sześciu jednostek, ale dla chłopców trochę mniej – od zera do czterech jednostek), to możemy mówić o tym u niemowląt ewentualnej patologii w organizmie.

W celu uzyskania najbardziej dokładną analizę moczu, trzeba prawidłowo zmontować go. U dorosłych, to zwykle nie ma problemu, ale z dzieci muszą cierpieć. Można siedzieć godzinami nad dzieckiem, i czekać na niego sikać, a można spróbować sprowokować moczu. Aby to zrobić, trzeba ogrzać palce łatwo wywrzeć nacisk na obszarze ponad spojeniem łonowym. Istnieje również specjalny pisuary dzieci. Oczywiście, że zdolność do gromadzenia moczu, musi być sterylny. Do analizy potrzebna jest tylko rano mocz.

Jeżeli analizy stwierdzono, że białe ciałka krwi w moczu niż normą – może oznaczać stan zapalny dróg oddechowych i płciowych. Mogą to być choroby, takie jak zapalenie pęcherza, zapalenie cewki moczowej, zapalenie gruczołu krokowego, zapalenie macicy, pochwy lub jąder. To może być również obecność kamieni, piasku lub nieprawidłowego położenia narządów, odmiedniczkowe zapalenie nerek i innych patologii.

Więc jeśli zauważy, że dziecko nie jest lekki mocz żółty, bez zanieczyszczeń i błotnisty szlam, osady i tym podobne, należy natychmiast oddać próbkę moczu do białych krwinek. Ponieważ jest to jesteś odpowiedzialny za zdrowie dziecka.

Bądź zdrowy!