810 Shares 2566 views

Mufy: zasada działania, rysunek

Sprzęgła – są urządzenia, które są zaprojektowane do przekazywania ruchu obrotowego w mechanizmie. Dość często, elementy tego typu znajdują się w samochodzie.

Są one również wykorzystywane w napędach. Główną zaletą modyfikacji ich zwartości. Istnieje wiele typów sprzęgieł. Aby dowiedzieć się więcej informacji na ich temat, należy zapoznać się z modelem rysowania.

Model urządzenia

Zazwyczaj zawiera bęben sprzęgła oraz zestaw dysków. Wystarczy użyć kształtu ciała puchar. Wiele zmian wprowadzanych do płyt zaciskowych. Palce zostały zablokowane podstawy urządzenia. Aby połączyć model ma wtyczkę. bieg moment jest przez łożyska.

Jak działa sprzęgło?

Zasada działania sprzęgła ciernego jest wbudowany do przenoszenia ruchu obrotowego z wału. Proces ten odbywa się za pośrednictwem bębna. On pewnie podłączony do dysków, które jest kontrolowane. Do mechanizmu trzymającego ma oś sprężyny. Standardowy model jest przymocowany do wału przez korek. Warto również zauważyć, że prędkość obrotowa zależy od rodzaju łożyska.

rodzaje modeli

Kształt pojedyncze kołowy, stożkowej i cylindrycznej modyfikacji. W osobnej kategorii są modelu wielotarczowe. Istnieją urządzenia z jednym lub więcej bębnów. Różnią się pod względem wielkości, jak również stosunek obrotów.

Napędy dyskowe

Najczęstszym są uważane sprzęgła tarczowe. Użyli duży bęben. W tym przypadku płyta dociskowa jest zamontowana nad poprzeczką. Wiele modeli użyć wielu więzi. Warto również zauważyć, że istnieją urządzenia z palców. Mają stosunkowo dużą siłę tarcia. Urządzenia te można znaleźć w obrabiarkach.

modyfikacja stożka

Stożek sprzęgło cierne (rysunek przedstawione poniżej), odpowiednie dla urządzeń jazdy. Ona ma kilka bębnów, które są połączone przez płytkę. Wtyki są używane w różnych rozmiarach. Należy również zauważyć, że modyfikacje stożkowe są dobrze przystosowane do samochodów są często instalowane na sprzęgłowych mechanizmów. Palce w tym przypadku montowane są pod niewielkim kątem. talerz napędzany szlifowane dobrze i są w stanie obracać się z dużą prędkością.

cylindryczny urządzenie

Cylindryczna cierne sprzęgło jest bardzo rzadka w miejscu pracy. Najpopularniejszymi modelami są zamontowane na dźwigach. Czołowe bębny mają dużą szerokość są używane. W tym przypadku, stojak różnią się wielkością. Niektórzy eksperci wskazują na sile sprężyny. Sprzęgła tego typu są w stanie wytrzymać duże obciążenia na oś. Mogą mieć jedno lub więcej łożysk. Palce zaciskające są duże.

Charakterystyka modeli multi-napędowych

Wielotarczowe sprzęgło cierne obejmuje bęben i trzy płyty roboczej. Palce zaciskające są stosowane na podszewce. Wiele modeli zainstalowane kilka bieguny. Warto również zauważyć, że nie jest to modyfikacja do dwóch źródeł. Mają wysoka siła zacisku, widły o dużej średnicy są używane. Najczęstszymi urządzenia są zainstalowane na dysku. Pociski stosowane stożkowy kształt.

Modele z jednym bębnem

sprzęgła cierne z jednej bębna są wykonane z jednej lub większej liczby płytek. siła ściskająca w tym przypadku jest regulowane przez palce. Niektórzy eksperci twierdzą, że zmiany są korzystne dla dźwigów. Jednak oni spotkać nawet w samochodach. Warto również zauważyć, że modele mogą wytrzymać duże obciążenia. Koła napędzane są polerowane, w stanie szybko obracać. Zwykle widełki wybieraka u podstawy mechanizmu.

Modele z kilku bębnów

Dość często spotyka się w produkcji sprzęgło bezpieczeństwa (tarcia) z kilku bębnów. Wśród korzyści wynikających z modyfikacji warto zwrócić uwagę na dobre przystanki oraz wysoką siłę docisku. Wiele modeli są w stanie wytrzymać duże obciążenia. Rzadko mechanizmy zainstalowane podszewkę. Warto również zauważyć, że koła zębate stosowane duże. Niektóre sprzęgło praca na noszach palców. Mają dwie nogi.

W tej wtyczki połączenia znajduje się w przedniej części konstrukcji. Urządzenia te nie nadają się do napędów, ponieważ mają powolny start. Warto również zauważyć, że istnieją modele z napędem wycisnąć. Pręt w tym przypadku znajduje się w położeniu poziomym. Palce z wykorzystaniem niewielkich rozmiarów. Urządzenia o wysokiej wytrzymałości na ściskanie. Bębny są w stanie obracać się tylko w jednym kierunku. Tarcza napędowa może być płytki zwalniania sprzęgła przed nią.

modele rękaw

Bush sprzęgła cierne nadają się tylko do sprzęgła mechanizmów. Niektóre modyfikacje są stosowane do napędu. W modelach może być używany przez wiele partycji. Warto również zauważyć, że palce blokujące zamontowane powyżej sprzęgła uwalnianiu wiosnę. Płyty są w pozycji horyzontalnej. Tuleja jest osadzona pomiędzy ściankami i pełni rolę amortyzatora.

Jeśli mówimy o wadach, to warto zauważyć, że modele niskim docisku. Modele nie są również w stanie utrzymać wysokiej prędkości obrotowej wału. Urządzenia te nie nadają się do elementów wykonawczych.

Zalety urządzeń kołnierzowych

Zalety kołnierzy polega na tym, że zużycie ich małego bębna. Tarcze zazwyczaj stała za ladą. Przegrody są wykorzystywane niewielkie rozmiary. Aby zachować podstawkę płyty dociskowe są używane. Sprężyny często ustalona w dolnej części rękawów. Niektóre modele pracy z napędami. Połączenie jest na wale za pomocą wtyczki. Warto również zauważyć, że istnieją wersje z szerokich płyt dociskowych. Mają stożkowy korpus i są bardzo kompaktowe.

Model zawiasach

Sprzęgła na zawiasach są w stanie pracować w urządzeniach napędowych o różnych pojemnościach. Modyfikacje stać przegrody szerokie i krótkie palce. Krążki są zamocowane w płycie podstawowej. Obudowy wykonane są w różnych rozmiarach. Palce zaciskające są umieszczone w przedniej części licznika. Przegrody można gwintowanie. Warto również zauważyć, że moc z momentem jest zależna od wielkości bębna. Z reguły jest ona wykorzystywana szeroką ścianę. W tym przypadku, krawędzie ostrzone i nie ocierają kół. Cel ten został osiągnięty poprzez instalację zawiasów.

urządzenie cam

Sprzęgła ciernego z krzywkami odpowiednich urządzeń maszynowych. Wiele modeli, aby wytrzymać duże obciążenia, ale w tym przypadku wiele zależy od bębna. W niektórych urządzeniach jest ona ustalana pomiędzy partycjami. Należy również zauważyć, że istnieją modele na płytach. Przytrzymywać części wykorzystanych stożkowy ciało.

Najczęstszym są uważane wycisnąć tarcze sprzęgła. Używali bębnów o małej szerokości. Zasoby są w tym przypadku połączone z widełek. Wiele modeli stosowanych w mechanizmie sprzęgła. Palce zaciskowe mogą być mocowane u podstawy ściany. Napędzany bęben praktycznie usunięte. Palce odstawienia używany standardowy mały rozmiar.

Modele dla napędów

Cierne sprzęgło dyski mogą pracować z jednym lub więcej bębnów. W tym przypadku, pręty są produkowane przez małe drzewa. Bębny są instalowane w pozycji poziomej. Wiele modyfikacji są wyposażone w płytach ze stopu aluminium. Warto również zauważyć, że takie modyfikacje urządzenia sprężynowego.

Jeśli weźmiemy pod uwagę zmianę standardu, to ma dwa chwyt dysku. Pomiędzy nimi znajduje się tylko jedna płyta. Tuleję w tym przypadku przymocowany do trzonka. Z myślą o zachowaniu ustalonych bęben łożysk. Jeśli weźmiemy pod uwagę model dla dużych dysków, a następnie mają napęd wyciskania z partycji. Kierując pracami bębna na szeroki rozstaw kół. Sprężyny dociskowe mogą być z więzów. Sprzęgła Wtyki są ustalane na podstawie. Niektóre modele są wykonane ze stożkowym sprawy. Ponadto sprzęgła w kompaktowej płycie roboczej.