628 Shares 7149 views

Analog "durules Sorbifer". Lek można zastąpić?

Niedokrwistość jest częstą chorobą wśród ludzi w różnym wieku, grup społecznych i płci. Zwiększone zmęczenie, letarg, senność można mówić o braku hemoglobiny we krwi. Radzenia sobie z problemem i podjąć środki zapobiegawcze, można użyć specjalnych produktów, takich jak „Sorbifer Durules”. Tani lek analogi nie jest gorszy niż radzić sobie z eliminacją choroby i jej objawów.


siarczan żelaza z kwasem askorbinowym

Nazwa medyczny „Sorbifer Durules” wyświetla kombinację substancji w swoim składzie. Niedokrwistość spowodowana jest zazwyczaj brak żelaza w organizmie. Preparat wypełnia jego niedobór i kwas askorbinowy zwiększa wchłanianie substancji w układzie pokarmowym.

Durules – nazwa unikalnej technologii wykorzystywanych w procesie tworzenia leku. W tym przypadku, wlot jonów żelaza zachodzi stopniowo, co pozwala na lepsze wchłanianie leku. W związku z tym, nie ma podrażnienie błony śluzowej i nie żrące działanie na narządy trawienne. Żaden analogowy „Sorbifer durules” nie może pochwalić się takim delikatnym działaniu.

Producent: Węgry.

Cena: od 400 rubli (30 tabletek).

świadectwo

Medycyna „Sorbifer Durules” mogą być stosowane zarówno w terapii i profilaktyce. To jest zwykle podawany w następujących przypadkach:

 • Leczenie anemii spowodowanej niedoborem żelaza;
 • ciąża;
 • laktacja;
 • Niedobór żelaza;
 • Profilaktyka dawców krwi.

Zakup leku nie jest problematyczne, „Sorbifer Durules” sprzedawane w wielu aptekach. Analogi w Rosji w strukturze i działaniu są również powszechne i dostępne dla konsumentów.

"Ferropleks"

W pobliżu analogu składniki aktywne „durules Sorbifer”. Głównym celem jest zapobieganie i leczenie anemii spowodowanej niedoborem żelaza. W przypadku niskiej hemoglobiny z innych powodów, lek jest nieskuteczny.

Dozwolone dla dzieci od czterech lat (w przeciwieństwie do „Sorbifer”), więc jest zalecane w okresie aktywnego wzrostu młodego organizmu. Pomaga odzyskać od choroby, bierze udział w odbudowie mikroflory jelitowej. wydała również dla kobiet w ciąży i karmiących z utratą tętniczego.

Lek jest uważane za skuteczne, rzadko wywołują skutki uboczne, ma niewiele przeciwwskazań. Gdy leczenie nie jest zalecane spożycie innych źródeł leczniczych z żelaza. W przeciwnym razie prawdopodobnie nadmiar substancji w organizmie.

Producent: Węgry.
Cena: około 100 $ za opakowanie (100 tabletek).

"Fenyuls 100"

Analog „Sorbifer Durules” zawierający żelazo kompleks i witaminy. Ze względu na ustalenia leku w kapsułkach, powoli substancje dostają się do organizmu, zmniejszając prawdopodobieństwo wystąpienia działań niepożądanych w postaci zaburzeń przewodu pokarmowego.

Zawiera kwas askorbinowy, witaminę B, pantotenian wapnia, tiaminy i inne substancje czynne. Lek nie tylko eliminuje przyczynę anemii, ale również przywrócić zaburzony metabolizm, który jest prawie zawsze towarzyszy brak żelaza w organizmie.

Wskazania ciąży i przygotowanie do niego, laktacja, długotrwałe krwawienie powodujące cyklu miesiączkowego i porodu, brak witaminy B i żelaza. Nie jest zalecany dla dzieci i osób cierpiących na choroby związane z brakiem lub nadmiarem składników czynnych leku.

Producent: Indie.
Cena: około 200 rubli (30 sztuk).

"Aktiferrin kompozitum"

Niemiecki analog „Sorbifer Durules” zawierający żelazo, witaminy preparat C obejmuje aminokwasy, które zwiększają wchłanianie substancji czynnej i jej wprowadzenia do krwiobiegu.

Lek w krótkim czasie uzupełnia niedobór żelaza, co prowadzi do redukcji, a następnie eliminacji satelitów niedokrwistość: suchość skóry, zmęczenie senność, letarg. Jest ona wytwarzana w postaci kapsułek, kropli i syropów. Posiada wiele przeciwwskazań i skutków ubocznych, które rzadko występują. Niemniej jednak, „Aktiferrin kompozitum” jest upoważniony do odbioru dzieci i nawet niemowlęta.

Wskazaniem do stosowania leku są następujące stany:

 • niedokrwistość;
 • wyższym zapotrzebowaniu na żelazo;
 • ciąża, karmienie piersią;
 • zapalenie błony śluzowej żołądka;
 • złe odżywianie;
 • obniżonej odporności;
 • okres aktywnego wzrostu.

Lek ma ograniczeń w wspólnego korzystania z innymi lekami i niektórych produktów spożywczych, które powinny być znane wcześniej.

Kraj pochodzenia: Niemcy.
Cena: od 230 rubli.

"Biofer"

Lek, który ma protivoanemicheskim działania. To rekompensuje niedobór żelaza. Dodatkowo zawiera kwas foliowy, niezbędny do prawidłowego rozwoju płodu w czasie ciąży. Jest on wytwarzany w postaci tabletki do żucia.

Zalecany jest do zapobiegania anemii, niedoboru żelaza i ją leczyć. Wydane dla kobiet w ciąży (drugi, trzeci trymestr) i laktacji. Przeciwwskazane powitanie dzieci do 12 lat, z obniżonym stężeniem hemoglobiny powstał z innego powodu, gdy osobistego nietolerancji składników.

„Bioferom” Leczenie odbywa się wyłącznie pod nadzorem lekarza z regularną dostawę testów laboratoryjnych dla poziomu hemoglobiny we krwi. Zalecana przedmiotów – półtora lub dwa miesiące. Lek jest uważany za jakościowy i wydajny, ma niewiele skutków ubocznych i ograniczenia do odbioru. Jak również innych produktów zawierających witaminy lub kompleksy substancji lek nie powinien być łączone z innymi.

Kraj pochodzenia: Indie.
Cena: około 350 rubli (30 tabletek).

"Vitatress"

Rosyjski odpowiednik. „Sorbifer Durules” różni się znacząco od jego pracowników, ale oba leki mają podobny wpływ na organizm. „Vitatress” reprezentuje zestaw witamin kompleksu z zawartością żelaza. Jest dobrze wchłaniany przez organizm, to nie ma praktycznie żadnych przeciwwskazań (z wyłączeniem dzieciństwa, nadwrażliwość na składniki) skutki uboczne to tylko możliwe reakcje alergiczne.

Zaleca się w następujących przypadkach:

 • brak witamin i minerałów;
 • sytuacje stresowe;
 • zwiększenie aktywności fizycznego lub psychicznego;
 • okres pooperacyjny;
 • ciąży, karmienie piersią;
 • problemy ze snem.

Producent: Rosja.
Cena: około 150 rubli (30 tabletek).

Hematogen

Smaczne leczeniu zawierający multiwitaminowe skomplikowane i duże ilości żelaza. Całkowicie rozpuszcza się w przewodzie pokarmowym, jest łatwy do strawienia. Składa się on z krwi potraktowanej bydła z dodatkiem składników odżywczych, które poprawiają ich smak: czekolada, miód, kwas askorbinowy, z orzechów kokosowych i innych.

Hematogen mogą być podjęte w celu zapobiegania lub leczenia niedoboru witaminy lub niedokrwistości, a także „Sorbifer Durules”. Tańsze analog leku – jeden koszty kafle tylko kilkadziesiąt rubli. Efekty uboczne praktycznie żadnego wpływu na organizm jest miękka i delikatna.

Mimo swojej dostępności i pozornie nieszkodliwe, delikatność ma swoje ograniczenia do użytku. Jest przeciwwskazany u osób, które są otyłe, diabetyków i kobiet w ciąży, które mają skłonność do nadmiernego przyrostu masy ciała. Dla efektu terapeutycznego konieczne jest zgodna z zalecaną dawką płytek – 30 g dla dzieci od 6 roku życia (młodsi nie powinno być), 50 g dla dorosłych.

Producent: Rosja.
Cena: od 15 rubli.

Należy pamiętać, że niedokrwistość rozpoznaje żadnych objawów, ale z pomocą badań laboratoryjnych. Zanim zdecydujesz się na zażywanie narkotyków, należy skonsultować się z lekarzem, niezależnie od celów zajęć – profilaktycznych lub leczniczych.