433 Shares 5398 views

Aleksandra Newskiego Kościół (Moskwa): historia i opis

Większość Rosjan są świadomi Czelabińska nie jest dużo, mimo że miasto będzie wkrótce obchodzić swoje 280th rocznica, a on ma coś do pokazania wielu gości. Wśród atrakcji turystycznych należą kościoła Aleksandra Newskiego.

Czelabińsk od jego powstania był miastem wielonarodowościowym, gdzie żyją w harmonii z ludźmi różnych wyznań. Istnieje cerkiew, synagoga, kościół katolicki, protestancki kościół i kilka meczetów. Są one zbudowane w różnych latach i są ozdoby architektoniczne miasta. Jednak wśród nich liczba obiektów dziedzictwa kulturowego Rosji obejmuje tylko Świątynię Trójcy i kościoła Aleksandra Newskiego (Czelabińsk).

Historia budynku

W 1881 roku Alexander Square, który postanowił zbudować świątynię była niezabudowana w Czelabińsku. Miał być pomnik na cześć zmarłego w ataku terrorystycznego car-Liberator.

Budowa została zorganizowana z pieniędzy zebranych przez mieszkańców miasta oraz kupca Kutyreva. Jako zasadę stosowaną przez słynnego architekta A. Pomerantseva, kto jest autorem stylu rosyjsko-bizantyjskim. Ponieważ praca zaczęła bez niego, najpierw musimy określić jedynie kaplicę, który został nazwany na cześć rosyjskiego księcia i dowódcy Aleksandra Nevskogo. Z powodu braku funduszy po chwili budowa została zawieszona i budowa rozebrany.

Tylko w 1907 roku architekt pomorskie podjął budowę Aleksandra Nevskogo. W gromadzeniu niezbędnych funduszy i uczestniczyli także deputowanych miasta i Dumy Państwowej, a później nawet cesarza Mikołaja II. Razem udało się zebrać 60 tysięcy rubli. Ledwo udało się zakończyć wszystkie prace i uświęcić świątynię ku czci św Aleksandra Nevskogo w 1916 roku.

W okresie sowieckim

Po rewolucji październikowej Aleksandra Newskiego Kościół (Moskwa) był pod uderzeniem nowych władz. Po raz pierwszy zostały przemianowane powierzchnię szkarłatną polu, a następnie zaczął prowadzić aktywną propagandę anty-religijne. Pomimo faktu, że diecezja Czelabińsk uznanej komunistów jako jedynego prawowitego autorytetu kościoła Aleksandra Newskiego usunięte ikon i usunięte z kopułami i krzyżami. Znaczna część płyty kościoła została wysłana na sprzedaż, a pieniądze wykorzystane na potrzeby nowego rządu.

W 1930 roku kościół został ostatecznie zamknął swoje podwoje dla wiernych. Później został przekształcony w drukarni i kilka zmian w układzie wnętrza, a od 1950 roku na 80 pracował tam planetarium i różne kluby.

hala narząd

Ciekawym skręcają się losem świątyni miała miejsce w 1980 roku, kiedy budynek zostanie przekazany do Filharmonii. Tak, Kościół Aleksander Newski (Moskwa) został przekształcony w sali koncertowej. To wydarzenie zostało poprzedzone przywrócenie na dużą skalę, które zostało przeprowadzone z wykorzystaniem odręcznymi dokumentów i rysunków wykonanych przez ręce Pomerantseva znalezionego w archiwach Leningradu. W efekcie budynek odzyskał swój pierwotny wygląd architektoniczny, a także odtworzenie wnętrza.

W 1987 roku założył agencję, wykonane przez mistrzów niemieckiej firmy „Germann Oyle” w dawnym kościele. Narzędzie składa się z rury 2504, a także przez 37 rejestrów 3 i obsługi pedalboardy.

Pierwsi uczniowie w nowej hali stalowych narząd konserwatorów, budowniczych i architektów. Otwarcie cechował koncercie w Moskwie Solista Ensemble „Madrigal”, wykonanie muzyki rosyjskiej i zagranicznej.

W okresie nowożytnym

W 1990 roku Aleksander Newski Church (Moskwa) stał się własnością rosyjskiego Kościoła prawosławnego, ale dopiero w 2010 roku znowu zaczął trzymać usług. Nieco później, dzwonnica została zainstalowana dzwonnica.

opis

Stary Kościół Aleksander Newski (Czelabińsk, adres: Aloe pole 1, tel. 264-76-91, kod: 351) jest wykonany w stylu rosyjsko-bizantyjskim Pomerantseva. Jest to budynek parterowy z obecnością podpiwniczenia. Świątynia ma wzdłużną środkową kształt i jest wykonana z tradycyjnej rosyjskiej czerwonej cegły. W zachodniej refektarzu podłączonego do dzwonu ma chetyrehstolpny sylwetka mocno prezbiterium i półkolistą absydą. Kościół ma północ i kaplice Południowa, korzec wyposażony w potężny bęben i światła kopuły, a także 3-warstwowych dzwonnica z cebul górze.

Aleksandra Newskiego Kościół (Moskwa): chrzest

Aby dotrzeć do skroni który ma doskonałe połączenia mogą znajdować się na wózku N 12, 13, 23, na autobus N15 lub taksówki N 1, 8, 9, 13, 17, 20, 28, 30, 40, 44, 53, 55, 58, 67-69, 74, 92, 96, i inni. kościół jest otwarty dla zwiedzających codziennie. Od poniedziałku do czwartku, w godzinach od 9:00 do 10:00, nie odbywają się modlitwy i pogrzeb.

Szczególne miejsce w życiu Kościoła bierze chrzest. To oznacza narodziny nowego prawosławnego chrześcijanina. Na długo przed obrzędem chrztu osoby, jeśli chodzi o dorosłych przechodzi szkolenie duchową, rozmawiając z księdzem. Następnie zanurza się w wodzie, oczyszczanie z pierwotnego grzechu przodków i przechodzi z fazy cielesnego życia duchowego, towarzyszy modlitwa. Ochrzczeni stawia na chrzciny szatę z krzyżem, który jest namaszczenie.

Aleksandra Newskiego Kościół (Moskwa), którego zdjęcie jest ozdobą większości broszur turystycznych dedykowanych do tego miasta zasługuje, żeby ją zobaczyć. W związku z tym, będąc w tych częściach, należy odwiedzić ją i upewnij się, że istnieje wiele interesujących zabytków w rosyjskiej prowincji, nie jest gorsza od stolicy.