158 Shares 1652 views

Tak zwanych obrazów rodzajowych przedstawiających naturę? Historia gatunku i artystów

Czy wszyscy czytelnicy wiedzą nazwę obrazach rodzajowych przedstawiających naturę? Oczywiście, jest to obraz krajobraz, znany także jako sztuki ogrodowej. Są to prace, które przedstawiają gór, rzek i morza, wszystkie elementy krajobrazu naturalnego. I ważnym elementem kompozycji może być pogoda.


Główne obszary, które istnieją w gatunku krajobrazu

Krajobrazy są różne, istnieje nawet niektóre z jego podziału – miasta, miejscowości, w której widz widzi elementów graficznych na wsi i natury, gdzie nie ma żadnych budynków. Słowo „krajobraz” w języku francuskim, a przede wszystkim odnosi się do gatunku malarstwa sztalugowego. Tak też się stało, że obraz z natury jest rzadko stosowany w monumentalnym malarstwem.

Odmienny charakter mogą być wyświetlane w krajobrazie: naturalny i człowiek transformacji. Nie tylko rzeka, las, morze lub góry. Nawet rysunek ze zwykłymi roślinności można również dodawać do gatunku poziomym.

Historia powstania tego gatunku

Krajobraz jako gatunek zwany obrazów przedstawiających naturę, która objawia się w czasach starożytnych. Na przykład, w pompejańskich freski można spotkać dość dużą liczbę zdjęć krajobrazowych. W średniowieczu, gatunek ten jest bardzo często w miniaturach i ikony. Ale pierwszy krajobraz płótno jest uważane w historii sztuki europejskiej, który jest nazywany „Saint George”.

Ten obraz został namalowany w tysiąc pięćset dziesiątym roku, na początku XVI wieku. Należy do szczotki Albrehta Altdorfera. Wkrótce obrazy rodzajowe przedstawiające naturę, jest wystarczająco niezależna. Utworzona jego warianty i kierunki – to liryczne, heroiczne i dokumentalny.

Tak zwanych obrazów rodzajowych przedstawiających naturę? Znanych artystów tego gatunku

Szczególnie wielki wkład w tym gatunku jest malarzem, Peter Bruegel. Jednym z jego dzieł jest nazywany – „Pejzaż z upadkiem Ikara”. Natura jest zawsze we wszystkich swoich dziełach odegrała bardzo istotną rolę. Do XVII wieku, to znaczy, że następny okres można przypisać dość dobrze znane obrazy holenderskiego malarza Jacob van Ruisdael Isaacs.

To z tego okresu cechowała pisanie czyste krajobrazy. Brak domy, budynki i ludzi. Obrazy przyrody Yakoba Isaaksa są wyłącznie holenderskie krajobrazy. Są trochę szorstki, ponury, z dużymi drzewami i wystarczająco często stanowią one szare ołowiane niebo.

Tkaniny XVIII i XIX wieku

Szczególnie popularne w tym okresie był włoski artysta Giovanni Antonio Canaletto. Był mistrzem nim krajobraz architektoniczny. A prace te zawierają nawet film przyrodniczy. Ze względu na te obrazy mogą być badane nie tylko style architektoniczne minionego okresu, ale także pewne cechy gospodarstwa domowego.

A teraz XIX wieku dał bardzo szeroki konstelacji (zarówno w Rosji jak i za granicą) wybitnych pejzażystów. Wyjechali z kraju, dzięki czemu szkice tuszem, ołówkiem lub długopisem, węglem, a następnie kontynuował swoją pracę w studiu. Te szkice zostały przeniesione na płótno, a wszystkie kolory zostały wybrane już w swoich wizualnych wspomnienia. W tym wieku jest znany z pierwszych prób wyświetlenia tak dokładnie jak to jest możliwe zróżnicowanie natury POLIFONIA kolorów i zupełnie innego stanu. Jego impresjoniści nauczyciel czuł się bardzo sławny angielski artysta John Constable. Był pierwszym, który próbował wprowadzić bogate kolory w malarstwie.

Rosyjskie krajobrazy lub cechy gatunku w sztuce

Rosyjski krajobraz szkoła została również szeroko rozwinięta. Jednym z największych artystów czasie był Savrasov, najbardziej znany ze swojej pracy – jest „The Rooks dotarły”. Ale rosyjski krajobraz malarstwo było w sposób bardziej akademickiego. były bardzo popularne obrazy na temat „Nature” Isaaca Lewitana. Jest to zazwyczaj pierwszy z rosyjskich pejzażystów zaczął kontaktować Rodzaje skromny charakter i udowodnić, że każda część jest piękny i niepowtarzalny.

I, oczywiście, odpowiadając na pytanie o imię obrazach rodzajowych przedstawiających naturę, jest to niemożliwe, aby nie dotknąć specjalny styl krajobraz przystań. Stało się to imię od łacińskiego słowa „Marinus”, co oznacza „morze”. Oznacza to, że jest to przede wszystkim obraz przedstawiający morze, rzeki, wodospady, ale pod warunkiem, że zajmują one znaczną część sieci. Wszystkie te obrazy są szczególnym rodzajem malarstwa pejzażowego przystani.

Do najbardziej znanych malarzy pejzażach morskich

Bardzo słynny malarz morskie w Rosji Iwan Konstantynowicz Ayvazovsky w Anglii nie mniej popularny Dzhozef Mellord Uilyam Terner, który również napisał pejzaże morskie. Jednym z jego znanych dzieł – „Ostatni lot statku” Valiant „” W jego obrazach jest mniej realne niż Aivazovsky, ale dość obrazowo oddaje uczucie morza i zachodzącego słońca.

Co do malarstwa pejzażowego XX wieku, nie mogą być wymienione przez Salvadora Dali i jego słynny obraz „Słoni”. Pomimo faktu, że ten obraz zawiera również elementy surrealistycznym stylu pisania, ale także odnosi się do malarstwa pejzażowego. Głównym celem tego gatunku – aby przekazać uczucia, które pobiera się z autorem pracy w kontemplacji natury. A każdy obraz musi mieć wyglądał tak, tak, że publiczność może nie tylko czuć stosunek artysty do fragmentu natury, ale także świadkami działań, które przechwytuje autora.