768 Shares 8731 views

Sony Ericsson Xperia Neo: specyfikacje, recenzje, instrukcje, opinie, zdjęcia

Linia smartfonów wydana przez firmę Sony Ericsson z czasem stale przestała spełniać wymagania współczesnych konsumentów, którzy stale obserwowali technologiczne innowacje innych firm. Z biegiem czasu pojawiły się takie urządzenia jak Sony Ericsson Xperia Neo, które były oparte na Androidzie.


Na fali ogromnej popularności tego systemu operacyjnego wiele firm, które wydały flagowe urządzenia próbowały (a nie bez powodzenia) odnieść sukces. Plany firmy Sony Ericsson Xperia Neo pochodzące od producenta były dokładnie takie same, w wyniku czego oprócz tego zostało ogłoszone jeszcze trzy smartfony z dość wysokiego segmentu cen.

Historia

Należy zauważyć, że zbieg okoliczności demonstracja tego urządzenia została odłożona w Japonii, mimo że w tamtych czasach była to jedna z najbardziej masowych urządzeń w perspektywie długoterminowej. Początkowo firma planowała uruchomienie tego urządzenia w kwietniu, tj. Rozpoczęcie dostaw wraz z firmą Sony Ericsson Xperia Neo i Xperia Arc, ale słusznie stwierdziła, że w sytuacji poważnego niedoboru składników najlepiej jest nadać priorytet wytwarzaniu droższych urządzeń, które obecnie są sprzedawane po cenie około 25 000 rubli. Warto zauważyć fakt, że koszt Neo został zaplanowany na ok. 19 000 rubli, a za ten koszt ten telefon komórkowy mógłby być nazwany bardzo wyważonym urządzeniem, w zależności od charakterystycznych cech, które były gorsze od swoich flagowych egzemplarzy, nie licząc innego projektu, a nie tak dużego Wyświetlacz.

Jak istotne jest to?

Dla większości użytkowników Sony Ericsson Xperia Neo jest złotym środkiem, ponieważ trudno znaleźć jeszcze jedno takie urządzenie, które w swojej cenie miałyby takie same cechy. Na przykład, jeśli wziąć pod uwagę HTC Desire S, którego specyfikacje techniczne są bliskie temu modelowi, to jego cena to 22 000 rubli, a w przybliżeniu tej samej cenie są również smartfony firmy Samsung.

Projekt

Dzięki temu, że telefon Sony Ericsson Xperia Neo jest wyposażony w ekran o przekątnej 3,7 cala, którego stosunek wynosi 16: 9, może to być dość kompaktowe urządzenie, które z pewnością przyciągnie ludzi, którzy nie są przyzwyczajeni do przenoszenia zbyt dużych telefonów komórkowych. Szerokość obudowy telefonu osiąga 57 mm, co sprawia, że jest on szczególnie popularny, ponieważ podobne modele innych producentów były szersze o co najmniej 1 cm, co dla większości osób nie jest tak małe.

Jeśli spojrzysz ściśle na funkcje Sony Ericsson Xperia Neo, możesz zwrócić szczególną uwagę na grubość obudowy w rozmiarze 13 mm, co jest szczególnie wygładzone przez profil owalny i zaokrąglone końce. Zasadniczo w zakresie projektowania tego urządzenia nie ma sporu, ponieważ stanowi nieco zmodernizowany projekt telefonu Vivaz, który został lekko wyrafinowany z bardzo, bardzo udanymi elementami. W końcu okazało się to bardzo dobrym urządzeniem, które wyróżnia się wśród innych smartfonów korzystających z tego systemu operacyjnego.

Obudowa

Smartphone Sony Ericsson Xperia Neo posiada ciało, które nazywano ludzką krzywizną, to jest jego główną zaletą jest to, że w pełni odpowiada kształcie ludzkiej dłoni. Ten przypadek jest wykonany ze specjalnego gładkiego tworzywa sztucznego, a zakres telefonu zawiera kilka kolorów: czerwony, czarny i srebrny. Warto zauważyć, że firma Sony Ericsson Xperia Neo przeprowadza kontrolę użytkowników, oddzielnie zaznaczając czerń telefonu tego modelu, podczas gdy w tym przypadku czerwone i srebrne urządzenia są bardziej stabilne. Być może dlatego, że telefony tego modelu czerwonego koloru były najbardziej rozpowszechnione, ponieważ brakowało im odcisków palców.

Zarządzanie

Kontrolki są niemal identyczne z tymi, które są używane w poprzednio wydanym urządzeniu Vivaz, czyli jest okrągły przycisk z prawej strony, przeznaczony do blokowania lub wyłączania telefonu, a następnie jest długi przycisk, który w razie konieczności można dostosować głośność. W górnym końcu można znaleźć wszystkie potrzebne wyjścia (HDMI, mikro-USB, wyjście słuchawkowe 3,5 mm). Należy zauważyć, że gniazdo słuchawek w analogicznym flagowym okręgu znajduje się z boku, dzięki czemu możliwość wygodniejszego połączenia słuchawek w tym telefonie można nazwać dodatkową zaletą.

Pod ekranem znajdują się trzy przyciski, które wielu użytkowników wie o Arc. Jeśli spojrzysz szybko na Sony Ericsson Xperia Neo, możesz zauważyć, że nie ma oddzielnego przycisku wyszukiwania, co będzie korzystne dla niektórych osób i niekorzystne dla innych. Nad ekranem znajduje się dokładnie taki sam zestaw elementów – czujniki światła i zbliżenia, jak również standardowy głośnik rozmowy.

Kamera z przodu

Natychmiast uderzające jest fakt, że przednia kamera charakteryzuje się dużą soczewką, a to może być nazwane inną przewagą nad flagowym modelem tego czasu Arc, ponieważ w zasadzie nie miał takiej kamery. Ta kamera ma 1,3 megapiksela, wystarcza, aby rozmowy wideo były wystarczające, a jeśli w tym czasie połączenia wideo nie były tak spore, na dzisiaj użycie takiego urządzenia jest całkiem realne i trudno nazwać prostym hołdem dla mody .

Ekran

Warto zauważyć, że Sony Ericsson już wtedy nie był nazywany liderem pod względem jakości używanych ekranów, ponieważ nie wyprodukował żadnych modeli, które mogłyby wyświetlać wyświetlacz AMOLED. Na zdjęciu Sony Ericsson Xperia Neo widać, że firma zaczęła używać wyspecjalizowanych rozwiązań programowych, takich jak Sony Bravia Mobile Engine, które okazały się dość skuteczne w telewizorach tej firmy, gdzie były wykorzystywane do wstępnego przetwarzania sygnału. Tak więc ogólna jakość zdjęć i wideo w procesie oglądania jest znacznie ulepszona.

Jeśli wziąć pod uwagę fakt, że urządzenie używa wyspecjalizowanego filtra Live Color, zdjęcie tego smartfera jest znacznie bardziej kontrastowe, jasne i realistyczne, ale nie zapominaj, że ten chip tego urządzenia nie jest sprzętowy, ale oprogramowanie, więc może być Włącza lub wyłącza ustawienia, a jednocześnie działa wyłącznie z grafiką, tzn. Nie zauważysz żadnych zmian w menu.

Neo i AMOLED

Oczywiście warto zauważyć, że jakość obrazu na tym ekranie w zasadzie nie może być porównywana z tym, jakie nowoczesne żurawie AMOLED dostarczają, a także wyświetlacze na telefonie iPhone, ale postępy i całkowite wrażenie urządzenia jest dużo lepsze, Co można było zaobserwować na poprzednim Xperia X10. Jednocześnie należy zauważyć, że w tym modelu nie ma zbyt dużych kątów widzenia, więc gdy jest nachylony, obraz w telefonie wyraźnie zanika, ale jest to dość standardowe ograniczenie dla wszystkich wyświetlaczy TFT.

Platforma sprzętowa

W Sony Ericsson Xperia Neo, instrukcja mówi, że to urządzenie jest podobne do flagowego Arc na platformie sprzętowej, co jest jego niewątpliwą zaletą ze względu na jego koszt. Platformą tego urządzenia jest Qualcomm QDS8255, której częstotliwość wynosi 1 GHz. Teoretycznie różnica polega na niskim zużyciu energii, a także bardziej skutecznej optymalizacji, ale w rzeczywistości praktyka wykazała, że w zasadzie praktycznie nie ma żadnej różnicy technicznej. Niezależnie od jakichkolwiek dodatkowych warunków, Arc został porównany z najnowocześniejszymi konkurentami z dwoma rdzeniami, więc dla Neo taka platforma sprzętowa jest bardziej niż optymalna.

Bateria

W przypadku każdego smartfona opartego na systemie operacyjnym Androida, szczególnie bolesnym tematem jest zużycie energii, a przy wzroście wydajności wydajność staje się coraz gorsza. Sytuacja dotycząca zużycia energii w tych smartfonach wygląda nieco lepiej, w praktyce urządzenie wykazuje dłuższą wydajność w porównaniu z konkurentami o podobnych parametrach. Najprawdopodobniej jest to również spowodowane użyciem zaktualizowanej technologii ekranu, a także prostszym interfejsem, jednak w przypadku dość intensywnych obciążeń, czas pracy smartfona trwa przez cały dzień, a to jest całkiem normalne dla Androida.

Pamięć

Początkowa pojemność pamięci wynosi 512 MB, z czego ponad 300 MB wolnego, a więc wśród analogów te wskaźniki nie są zaawansowane, ale równocześnie dość normalne. Jednocześnie, jeśli jest wystarczająca ilość pamięci RAM w tym urządzeniu, korzystanie z dodatkowej tablicy wbudowanej pamięci byłoby dobrym rozwiązaniem. W systemie Android 2.2 i nowszych wersjach można zainstalować wszystkie aplikacje bezpośrednio na karcie pamięci, ale w rzeczywistości ta pamięć jest poważnie brakowa. W podobnych urządzeniach, które zostały wydane przez firmę Samsung, Nokia i Motorola, wbudowana jest tablica 8-16 GB, a Sony Ericsson Xperia Neo różni się tylko w przypadku karty pamięci 8 GB, standardowej.

Tak więc model ten wyróżnia się dość dobrze nawet wśród większości nowoczesnych telefonów, zwłaszcza biorąc pod uwagę koszt tego smartfona dzisiaj. Według specyfikacji technicznych smartfon może konkurować z wieloma nowoczesnymi urządzeniami, chociaż jego jedyna wadą, która na pewno przyznaje się nawet do urządzeń tego czasu, jest jego wyświetlacz, ponieważ firma może już korzystać z ekranu bardziej nowoczesnego typu.