156 Shares 6576 views

Powiat meszchański. Nowoczesny widok historii

Powiat Meschański – Porównawczo Mała edukacja administracyjna w północnej części centrum Moskwy. Ale jeśli chcesz obejść to na piechotę, chociaż wszyscy teraz preferują samochody, będzie to dość trudne.


Jak tam dotrzeć

Osiem stacji metra prowadzi do właściwego miejsca (Kuznetsky Most, Rizhskaya, Dostoevskaya, Sukharevskaya, Lubyanka, Prospekt Mira, Trubnaya), sześć trolejbusów (nr 48, 48k, №9, №14, №42, №37), których linie przechodzą przez część gruntu, autobus i dwa tory tramwajowe (№19, №7). Transport bez przerwy służy dzielnicy Meshchansky. Są tylko dwadzieścia jeden głównych ulic. Nazwy historyczne są zachowywane z wyjątkiem niektórych. Pierwsza ulica Meshchanskaya została przemianowana na Prospekt Mira. Jednak na samym początku alei, to wcale nie przypomina, ponieważ jest zbyt wąskie i zabudowane przez nisko zabudowania. Cóż, co zrobić, to historyczne centrum, które w każdym większym mieście składa się z wąskich uliczek. Inna rzecz – aleja olimpijska – jest szeroka i przestronna, wywodząca się z ogrodu Ring. Po jednej ze swoich stron jest zabawka, teatr Durov, a po drugiej stronie na wysokim wzgórzu meczet, który był jedynym meczetem w Moskwie pod rządami sowieckimi. Musimy jednak zacząć porządek.

Kiedy i jak powstał ten obszar

Pierwsza wzmianka o Moskwie związana jest z miejscem, które znacznie później nazywa się dzielnicą Meshchansky, a raczej kiedy Jurij Dolgoruky na ziemiach Stepan Kuchka w okolicy gdzieś pomiędzy placem Lubyanka i Bramami Sretenskim złożył ślub w 1147 r., Nakazał także zbudować małą fortecę W ujściu rzeki Neglinka. To było również nazywane Samoteka. Młyny były budowane na jego brzegach i złapano ryby. Przez nią zbudowano mosty – Kuznetsk, Petrovsky, Voskresensky i Troitsky. W czasach Katarzyny II rzeka została wpuszczona do podziemnych rur, pozostała tylko ulica o tej nazwie – Neglinnaya. Moskwa została zbudowana i dorastana przez tych, o których teraz mówią "tu dużo". W latach siedemdziesiątych XIX w. Wzdłuż szlaków prowadzących do Klasztoru Trójcy-Sergiusza Białorusini, Polacy i Litwini zaczęli osiedlać się, którzy nazywali miejsca, miasta, "ludzi", tych, którzy żyją w nich – "meschan", które przekształcono w język rosyjski "Filistynowie". Tak więc była dzielnica Meshchansky, a dokładniej, osada Meshchanskaya. Mieszkańcy głównie zajmują się rzemiosłem i handlują. W porównaniu z innymi mieszkańcami Moskwy mieli bardziej zachodnią i zaawansowaną metodę zarządzania ich osadą. Mieli władzę w oparciu o wybory. Piotr też położył rękę na zmiany w tym miejscu. W swoim orzeczeniu powstał Ogród Aptekarsky – pierwszy ogród botaniczny w Moskwie i miejsce na uroczystości. Nadal zaskakuje gości, na przykład kwitnącymi storczykami, które zadziwiają z aromatami wiśni, marcepanu, czekolady lub oleju migdałowego oraz różnorodnych kolorów, rozmiarów kwiatów. Ponadto mieszkańcy mogli chodzić wzdłuż Sretensky, Tsvetnoy i Rozhdestvensky Boulevards, a także Ogród Catherine. Wkrótce pojawił się Festiwal Park.

Klasztor Sretensky

Klasztor Sretensky (XIV w.) – jeden z najstarszych budynków, który kontrolował drogę Jarosławską i był częścią łańcucha obronnych klasztorów. Był często odwiedzany przez Iwana Wasiliewicza Grozny, był także czczony przez Michaiła Romanowa. Z pieniędzmi nadano im nowe komórki i korpusy. Od pierwotnych budynków do dziś zachowano katedrę Sretensky i klasztorne komórki (wybudowano 17-18 wieków). Teraz jest to nowo funkcjonujący klasztor, w którym trwają prace związane z odbudową i budują nowe komórki. Wydawnictwo w klasztorze tworzy nie tylko prawosławną, ale literaturę artystyczną i historyczną.

Klasztor Bożego Narodzenia

Klasztor Narodzenia jest klasztorem zbudowanym w XIV wieku. Na początku XX wieku otwarto tutaj parafialną szkołę dla dziewcząt i sierociniec. Ale w latach radzieckiej władzy zamknięto srebrne szaty z ikon, w komórkach wbudowano komunalne mieszkania, ściany klasztoru zostały rozebrane. Pod koniec XX wieku życie klasztoru wzbudziło się. Zakłada się, że Perov napisał swoją słynną "Trójkę" albo w China Town, albo na murach klasztoru Narodzenia. Jest to dzielnica Meshchansky w Moskwie.

Krótko o pozostałej części zabytków

Izby książąt Chovanskich to starożytna konstrukcja, którą można fotografować tylko z kosmosu. I, chociaż nowoczesne architekci przygotowywali projekt remontowy, ale nie otrzymali budynku, zajmują się nimi usługi FSB.

Miejski dwór hrabiego Rostopchin, który w 1812 r. Był gubernatorem Moskwy. Piękny budynek, który zapada, pomimo tego, że znajduje się w samym centrum – ul. Bolshaya Lubyanka, okręg Meszchański, Moskwa.

Wanny Sandunovskie są doskonale zachowane i funkcjonują do dziś.

Instytut Architektury i Szkoła Teatralna. Shchepkina znajduje się również w dzielnicy Meshchansky.

Znani z całego kraju, pierwsza pomoc do nich. Sklifosovsky i szpital MONIKI to także dzielnica Meshchansky w Centralnym Okręgu Administracyjnym.

Wnioski

Podczas chodzenia po dzielnicy Meshchansky można spotkać olbrzymi zrekonstruowany świat dziecięcy, domy mody, budynki zbudowane według projektów Kazakowej, Bazhenov, Quarenghi, ogromnego kompleksu sportowego "Olympic" i wielu innych interesujących obiektów. To miejsce jest warte odwiedzenia.