431 Shares 7978 views

Solista „Metallica” Dzheyms Hetfild: biografia, zdjęcia i ciekawostki

Grupa muzyczna „Metallica” został oficjalnie ustanowiony w 1981 roku. Już z nazwy jest oczywiste, że podstawowe style heavy metal i hard rock. Przez trzydzieści lat zespół mocno przytwierdzone tytuł najbardziej udanych i wpływowym zespołem na świecie. Jaki jest sekret takiej popularności i który jest solistą „metaliczny”? W tych sprawach, będziemy starać się zrozumieć.


grupa historia

W październiku 1981 roku w amerykańskiej edycji The Recycler było ogłoszenie w sprawie utworzenia zespołu rockowego. Jej autorami byli muzycy Dzheyms Hetfild i Lars Ulrich. Wkrótce powstała kompozycja. Pozostaje sprawa dla jego imienia. Jednocześnie w Los Angeles, otworzyła magazyn o brytyjskich i amerykańskich grup roboczych w stylu heavy metalu. „Metallica”, był także wśród tytułów próbnych. Że została zapożyczona od młodego zespołu.

W czasie istnienia grupy muzycznej skład jego zmian okresowo. Było to spowodowane dobrowolnym odejściu muzyków (Ron McGovney) lub z ich śmierci (Cliff Burton). Stałe pozostają jeszcze tylko założycieli grupy muzycznej – wokalista „Metallica” Dzheyms Hetfild (aka gitara rytmiczna) i perkusista Lars Ulrich. Jednak liderem jest nadal pierwszym muzykiem. To o nim i zostaną omówione w tym artykule.

biografia

Jednym z najczęściej zadawanych pytań: „Jak stary jest solistą” metaliczny”. A odpowiedź jest czasami po prostu niesamowite. Dzheyms Hetfild urodził się 3 sierpnia 1963 roku w małej miejscowości Downey (USA, Kalifornia). Wychowywał się w sposób chrześcijański, więc trudno jest przyjąć, że otvyazny solista z „Metallica” wzrośnie z takiego uległego i spokojnym chłopcem. Jego biografia jest pełna niespodzianek i tajemnic. Ale korzeniem wszystkich zdarzeń, w opinii Jakuba, jest w jego rodzinie.

Ojciec Wergiliusz Hetfield nazywa. Pracował jako kierowca autobusu, opuścił rodzinę, gdy jego syn miał zaledwie 13 lat życia. matka Cynthia mieszkała po rozwodzie trzy lata i zmarł na raka. Rodzice przyszły muzyk należał do ruchu religijnego Christian Science, Mary Beyker Eddi. Ich wierzenia są pozbawione wszelkich możliwych interwencji medycznej w życiu człowieka. Jak każda choroba tej teorii ma charakter duchowy, a uzdrowienie musi odbywać się na poziomie duchowym. Ta wiara była tak silna, że nawet przed śmiercią matki James nie wycofa się z niego.

Pod wpływem takich poglądów młodych Hetfield musiał udać się do lekcji, aby dowiedzieć się o medycynie i jej osiągnięć. Sytuacja osiągnęła punkt, że rówieśnicy zaczęli szeptać Jamesa za nim, a on odszedł od nich.

Tragiczne wydarzenia i przedmiotem religii później główne tematy kreatywności muzyków. Prowadzą wokalista „Metallica” Dzheyms Hetfild poświęcił kilkanaście piosenek. Wśród nich: Mama mówi, że Bóg nie powiodła się, dopóki nie zaśnie.

tworzenie

Pomimo dzieciństwa religijnej grać muzyka James zaczął wcześnie. Na 9 lat grał na pianinie i perkusji, która pożyczoną od brata Davida. I dopiero wtedy dokonać świadomego wyboru na rzecz gitary.

„Metallic” – to jedyny poważny projekt, do którego więcej niż jeden rok był Hatfield. Wcześniej stworzył amatorski Obsession grupy i Phantom Pana, który perepevali znanych przebojów takich zespołów rockowych takich jak Led Zeppelin i Black Sabbath. W czasie swojego istnienia, druga grupa, James przeniósł się do La Brea i poszedł do szkoły, „Brea Ollinda”. Po zakończeniu tego roku powrócił do rodzinnego Downey, a grupa rozwiązana.

W rodzinnym mieście muzyka żył w domu MakGovni przyjaciel Ron, który został następnie dany do rozbiórki. Jest to idealne miejsce dla kreatywnego studia. Chłopcy ćwiczył pilnie gładzenia umiejętności gry na gitarze. Później dołączył do nich muzycy z poprzedniego zespołu, który grał następny wokalista „Metallica”. Photo młody człowiek, niestety, nie zachowały pamięć o tym okresie. Jednak grupa została utworzona i nazwano Leather Charm. To okazało się być bardziej skuteczne. Dzieci napisali swoje własne piosenki, a nawet przeprowadzić na kilku koncertach. Jednak stałej opieki i zastąpić muzycy ostatecznie zerwała grupę.

Najważniejszym i punkt zwrotny w życiu Jakuba, być może, możemy założyć znajomość perkusista Lars Ulrich.

ich duet sukces dla wielu zrozumiałe. Obaj muzycy są głęboko zaangażowani w muzyce od samego początku, aby zrozumieć powagę i odpowiedzialność projektu, dla których zostały podjęte. Ponadto, ludzie są naprawdę utalentowani. Solista „Metallica” ma silną i niezapomniane wokale. Ale dziennikarze mówią jego szczególny rodzaj interakcji z publicznością i zachować swoją funkcję mediatora trzy palce.

życie osobiste

James Hetfield można nazwać wzorowym ojcem rodziny. W 1997 roku ożenił się z uroczą Francesca Tomasi, który razem martwych. Para ma troje dzieci: córkę Kaylie i Marcella i syn Castor.

James od dzieciństwa skomplikowany stosunek do religii, więc nie określono wychowywać swoje dzieci w chrześcijańskiej czy inny sposób. Jego celem zawsze było podnieść godnych ludzi. Pomimo faktu, że nie było uderzające pozytywny przykład, jego dzieci otrzymują dobre wykształcenie. Wiadomym jest, że Kylie Kastora i spróbować swoich sił w kinie.

Na cześć jego rodziny Hatfield nadziewane tatuaż w postaci świecącego krzyża i ręce złożone do modlitwy. Uzupełnieniem tatuaż przypięte imiona swoich dzieci.

problemy głosowe

W roku 1991 i 2003 w Hatfield miał problemy ze strun głosowych. Oba przypadki są związane z cechami kompozycji podczas nagrywania. Pierwszy solista „Metallica” stracił głos, kiedy nagrał nowy album (The Black Album). Z powodu urazu, inni muzycy na koncerty trzeba było odbudować gitarze dosłownie o pół tonu niżej. Jednak od tej piosenki nie straciły oryginalnego dźwięku.

W roku 2003 zadaniem było nagrać album przed Hatfield St. Gniew na niskim poziomie (upadek C). W tym przypadku konieczne było dosłownie „wypluć” słowa. W wyniku tego eksperymentu muzycznego solisty „Metallica” został poważnie ranny strun głosowych. Oczywiście, głos stopniowo wróciła do muzyka. Jest to szczególnie zauważalne w porównaniu z nowymi żywo nagrań audio w czasie.

alkoholizm

W nowoczesnym społeczeństwie, był stereotyp, że wszystkie gwiazdy rocka są uzależnieni od alkoholu lub narkotyków. Jest to częściowo prawda. „Ciężka” muzyka, szalony, pełen koncertów napędowych oraz niestrudzonego poszukiwania twórczego, eksperymenty wziąć dużo siły, trzymane na palcach. Dlatego muzycy zaczynają szukać źródło relaksu i doładowywania. Historia świata muzyki zna wiele takich przykładów.

Problemy uzależnienia od alkoholu nie unika i solista „Metallica” Dzheyms Hetfild. Jednak w jego przypadku wszystko poszło dobrze. Podczas intensywnego nagraniu tego samego albumu St. Anger w 2003 roku muzyk dobrowolnie udał się na odwyk do alkoholizmu. Kurs trwał 11 miesięcy. W tym czasie James udało się połączyć leczenie z nagraniem albumu. Po zakończeniu rehabilitacji, od razu udał się na czerwonym dywanie na MTV Icon roku nagród.

wypadki

Oprócz muzyki, którą tworzy i wykonuje solistą grupy „Metallica”, jego nazwisko stało się sławne i częstych wypadków. Na przykład, podczas trasy promować album, Master of Puppets, Dzheyms Hetfild złamał rękę podczas jazdy na deskorolce. Na szczęście dla zespołu w koncertowej solista mógł zastąpić John Marshall. W tym czasie towarzyszył „Metallica” na trasie.

1987, zdarzenie powtórzono deskorolki. Następnie, z tego powodu, zespół musiał odwołać nagrywanie kolejnego albumu i kilka koncertów w nadchodzącej rundzie Monsters of Rock'87. Oczywiście, takie wypadki hit prawdziwy twardy w kieszeni cały personel „Metallica”, więc umowa została zawarta Hatfield szczególną pozycję: „Nie deskorolki”.

Jednak najbardziej poważne i dobrze znany przypadek, że przeżył solistą „Metallica” (zdjęcia zapisane w archiwum muzyka) – jest spalona przez pirotechniki podczas koncertu w 1992 roku. Następnie zespół wystąpił razem z Guns'n'Roses na stadionie olimpijskim w Montrealu. Podczas wykonywania kolejnego składu Dzheyms Hetfild poszedł do urządzeń pirotechnicznych. Wysoki słup ognia (około czterech metrów wysokości) dotknął lewą stronę ciała muzyków. Jak się okazało, zanim zespół pirotechniczne koncert przygotował nowe efekty specjalne – fajerwerki na bokach sceny. Jednak zapomniałem ostrzec o dawnych efektów specjalnych w centralnej części sceny. Dlatego Hatfield więc pewnie poszedł na drugą stronę, bliżej publiczności. W rezultacie, muzyk poważnie spalone lewą rękę i twarz. Musiał zrezygnować w momencie mówienia i gra na gitarze. Na jego miejsce został ponownie zaproszony do gitarzysty rytmicznej zespołu Metal Church John Marshall.

kolekcja gitara

Nazwa solisty „Metallica”, znany dzisiaj, być może, bardzo dużo. Ale mało kto wie, że Dzheyms Hetfild jest właścicielem dużej kolekcji rzadkich gitar. Wiele z nich zostało podane do muzyka.

Oczywiście, większość z nich to instrumenty elektroniczne, mianowicie 31 muzyki gitarowej znane marki „Gibson Les Paul” ESP „Gretsch”. Prawdziwy rarytas w kolekcji jest gitara elektroniczna „Fender Telecaster” 1952. Według tego samego Hatfield, uważa się ulubionym prezent gitara „Dzhekson Król V” oznaczony Zabij Bon Jovi.

modele akustyczne w kolekcji są tylko dwa.

osiągnięcia

Nazwa solisty „Metallica” niezmiennie zajmuje czołowe miejsce w rankingu wszech muzyką od ponad trzech dekad. Grupa nagle wybuchnął muzyki światowej oraz pierwszy album zdobył serca milionów słuchaczy. Oczywiście, taki oszałamiający sukces nie mógł pozostać z dala od oceny krytyków i doświadczonych ekspertów. Dziś kolekcja „Metallica” (od 1990), istnieje około dwa tuziny nagród. To nagroda za najlepsze wykonanie metalowej, a znak udanych albumów i piosenek, a nagrody dla najlepszych filmów metalowych. Na przykład, w 1996 roku, zespół otrzymał tytuł ulubieńca w stylu metal / hard rock, a frontman Dzheyms Hetfild, odpowiednio, jako najlepszego wykonawcy. Również w 2009 roku, "Metallica" został wprowadzony oficjalnie w Rock and Roll Hall of Fame.

ciekawostki

Pomimo reputacji otvyaznyh Man i hałaśliwych imprezowiczów, solisty z „Metallica” to wszechstronne osobowości. Dowodem na to jest wiele ciekawych faktów:

 • W wolnym czasie, Dzheyms Hetfild zajmuje się polowaniem, cieszy sztuki projektowania, deskorolka, narciarstwo wodne i snowboardzie. Posiada garaż, który wyposażoną pracownię.
 • Muzyk jest fanem sportu. On ogląda gry drużyny rugby (piłka nożna) Oakland Raiders Hockey Club i San Jose Sharks. Kolejny wyścig moda Hatfield są gorące pręty (amerykańskie samochody, przyspiesza do maksymalnej możliwej prędkości).
 • James nie jest egocentryczny muzykiem. On jest pełen szacunku i zrozumienia dla wielu zespołów rockowych. Wśród nich: Black Sabbath, Motorhead i NickCave.
 • Sama muzyka jest pozycjonowany jako samoochistitel Hatfield. Był autentycznie zaskoczony, że takich ludzi jak śmieci, że „rzuca się z mojej głowy.” Oczywiście, muzyk mówi ironicznie. W przeciwnym razie, grupa ledwie trwał tak długo i miała w tym sukcesie.
 • W 2000 roku, „Metallica” zespół wydał swoją znikam. W nim, każdy muzyk grał rolę. Mniej „niebezpieczne” solista grał „Metallica” Dzheyms Hetfild. Zdjęcia i wideo z nim na luksusowy Chevrolet Camaro (1968) doceniony przez miliony fanów. Popularność zachęciła jałmużny i historię związaną z samochodem. Po nakręceniu filmu, został przedstawiony frontman. Ale z kolei umieścić „Chevrolet” w serwisie eBay na sprzedaż. Wpływy Hatfield dał wspierać program muzyczny.
 • Wiadomym jest, że muzyka zespołu „Metallica” użyto do tortur więźniów w amerykańskim więzieniu. Dowiedziawszy się o tym fakcie, Hatfield żartował. Jeśli muzycy dręczony kreatywność rodziców i żon, dlaczego nie dręczyć nich więźniów.
 • „Pijak” kiedyś było motto solisty „Metallica”. Przez własną muzyk przyjęć, w pewnym momencie cieszył hałaśliwe koncerty i imprezy po nich. W tym przypadku, Hatfield dość pijany, a nawet próbowali narkotyków. Ale w pewnym momencie zdał sobie sprawę, że takie życie jest zasysane go i nie prowadzi do niczego dobrego. Dlatego nalegał na leczenie. Jeden muzyk został zapytany, czy tęskni za starymi i picia były zabawne. Hatfield powiedział on i jego grupa są obecnie korzystających z muzyki i występów, ale bardziej świadomie. I alkoholu i narkotyków zniszczyć umysł.
 • W historii Hatfield kariery został zmieniony około tuzina fryzury. Najgorsze było fryzurę „Mallet” (włosy ogolone na boki i tył wydłużony), tak mówi wokalista „Metallica”. Zdjęcia pokazują, że muzyk nie przeszkadza eksperymentować na sobie. Jednak częste zmiany wizerunku – osobisty kaprys, ale nie próbują osiągnąć większą popularność.
 • Na frontman „metaliczny” ciało pyszni również kilka tatuaży. Wszyscy niosą pewne znaczenie. Na przykład, cztery karty są objęte ogniem z lewej strony złożony w pamięci słynnego wypadku z fajerwerkami. Mapy numery oznaczają rok urodzenia muzyk i łacińskie wyrażenie pod obraz jest tłumaczone jako „Chwytaj dzień”. Lub nawet na ręce do tyłu pakowanych dwóch liter: M ( „Metallica”) i F (Francesca). Te dwie miłości swojego życia. Na wewnętrznej stronie prawicy muzyka jest duży tatuaż z wizerunkiem św Michała i szatana. Jak przyznał Hetfield był bardzo popularny historie religijne, nawet jeśli założymy, że są fikcyjne. W odniesieniu do jego konkretnej kompozycji, muzyk wyjaśnił jej tylko słowami modlitwy: „… nie wódź nas na pokuszenie”. Total Body Hatfield 16 tatuaże.
 • W 2015 roku na kanale Fox TV przyszedł animowanego serialu „American Dad”. Prototyp jednego z bohaterów był Dzheyms Hetfild. Z wyglądu multpersonazh dokładnie kopiowane z oryginału, ale scenariusz jest trenerem piłki wodnej.
 • W lecie 2016 roku solistą „Metallica” obronił pracę! Ten news uderzył wielu fanów gwiazd. Utalentowany człowiek okazał się utalentowanym w nauce. W ciągu ostatnich 12 lat, muzyk studiował ciężko w California Institute of Technology, ale nie reklamować. Jego praca dyplomowa na temat czarnych dziur na podstawie analizy dr Misti Bentsa (2007). Hatfield specjalnie podświetlone problem wpływu grawitacji na teleskop Hubble'a i kilku kwestiach technologicznych. Teza wahacz był sukcesem i wpłynął w swojej dziedzinie nauki.

PS

Nazwa solisty „Metallica”? To pytanie od dawna powodując trudności dla miłośników muzyki „ciężka” i nie tylko. Zespół Cult z kultowego frontmana po prostu nie mogą być pozostawione bez uwagi opinii publicznej. Dzheyms Hetfild, najwyraźniej, jest wieloaspektowy człowiek z niezwykłym przeznaczeniu i światopoglądu. Być może są to zmiany osobowości i przenieść ten świat. A może bez takiego lidera nie będzie legenda muzyki pod nazwą „Metallica”, która wciąż się żyć i niespodzianka.