872 Shares 7048 views

Pęcherzykowy torbieli jajnika

Folikullyarnaya cystę Często występuje w tle braku owulacji. Najczęściej występuje u młodych dziewcząt w okresie dojrzewania. Pęcherzykowy torbieli, których średnica nie przekracza 6 cm, w zasadzie nie ma żadnych objawów. W tworzeniu hormonalnie czynne torbieli może zwiększyć poziom estrogenu. W takim przypadku, choroby towarzyszą zaburzenia cyklu miesiączkowego. nie są rzadkością w tym przypadku, a krwawienie występujące u dojrzałych kobiet i przedwczesnego dojrzewania płciowego u dziewcząt i starszych niż dziesięć lat. Jeśli średnica guza wynosiła 8 cm lub więcej, wówczas ewentualne wystąpienie skręcania cysty nogi. W tym przypadku nie jest słabe krążenie, umiera tkanki jajnika, aw skrajnych przypadkach następuje pęknięcie torbieli. Torbieli jajnika pęcherzykowy często powstaje w okresie owulacji, i może ponadto dochodzić do 8 cm.


Jak ustalić, że kobieta została utworzona pęcherzyków torbiel? Objawy choroby: wzrost jajnika, nieprawidłowego krwawienia, zaburzenia miesiączkowania, ostry ból powstały w wyniku jajnika pacjenta, wzrasta w torbielach pęknięcia. Około jedna czwarta kobiet, które mają ten typ nowotworu przeżywa silny ból podczas owulacji. Najczęściej te podmioty nie powodować inne objawy i często przechodzą przez pewien czas bez leczenia. Ale mimo to, lekarz jest zobowiązany do przestrzegania zmiany za pomocą ultradźwięków, a jeśli z czasem nie znikną, wówczas odpowiednie leczenie. Ostateczne rozpoznanie ustala się wyłącznie na podstawie objawów klinicznych, regularnych badań dopochwowych, laparoskopia i potwierdzanie wyników USA. Ultrasonografia jest tworzenie się tworzenie jednokomorowy okrągły o cienkich ścianach i jednorodnej zawartości wody (lub nieco jaśniejszy cieczy, czasami krew zawierających zanieczyszczenia).

Pęcherzykowy średnica torbieli i 8 cm potrzeby dynamicznej obserwacji następnie za pomocą ultradźwięków. Zazwyczaj w ciągu 2 miesięcy, w tym torbieli mogą być poddane odwrotnej rozwoju. W celu przyspieszenia odbiór proces odwrotny jest przypisany niektórych doustnych środków antykoncepcyjnych, począwszy od 5 do 25 dni cyklu miesiączkowego. Terapia ta jest określona przez 2-3 cykli.

Pęcherzykowy torbiel w którym średnica 8 cm lub więcej poddaje łuskanie i procedury zakładania szwów torbieli ściany lub wycięcia jajników. Zwykle operacje te przeprowadza się bez nacięć brzucha, stosując tylko laparascopy. Jeśli torbiel jest skomplikowana przez pęknięcie lub skręcenie nogi jajnika, przeprowadzono operację awaryjnego. W przypadku naruszenia jajnika przepływu krwi jest usuwany.

Częściej niż u kobiet nie będących w ciąży mają pojedyncze torbiele pęcherzykowe. Takie nowotwory występują w wieku rozrodczym po menarche głównie w pierwszych latach, jak również przed menopauzą. Najrzadziej są one zdefiniowane w okresie pomenopauzalnym. Znane rzadkie przypadki torbieli pęcherzykowych u dzieci. Z reguły są one częścią składową zespołu McCune-Albright.

Pęcherzykowe torbiele nie są związane z guzów nowotworowych (zmian). Ich tworzenie jest uważany konsekwencją nieprawidłowego wydzielania gonadotropin. Powstają wówczas, gdy zmiana czasu z normalnych procesów fizjologicznych. Pęcherzykowy torbieli może zachodzić w nieobecności dojrzałej pęknięcia dominującego pęcherzyka lub zarośnięcie normalnej niedojrzałych pęcherzyków. W drugim przypadku, pęcherzyk traci zdolność do reabsorb płynie pęcherzykowym.