783 Shares 3021 views

Objawy endometriozy. Co to jest?

choroba endometrioza jest dziś dość powszechne. A pacjenci są coraz młodsi. Choroba prowadzi do przykrych konsekwencji, takich jak bezpłodność i ból miednicy. Do tej pory eksperci nie są w pełni zrozumiałe przyczyn tej choroby.


Objawy endometriozy mogą być nieobecne. Czasami odkrył przez przypadek podczas rutynowego badania i USG. Jednak często tacy pacjenci są diagnozowane w wyniku badania na niepłodność.

Komórki endometrioza endometrium są tam, gdzie nie powinno być. Lubią endometrium rosnąć w trakcie cyklu i odrzucone na jej końcu, pod wpływem hormonów. Jednak władze, gdzie endometrium wzrosty są nie nadaje się do tego. W związku z tym, istnieje stan zapalny, krwawienie, obrzęk, co prowadzi do zakłóceń w funkcjonowaniu, ból występowania zrostów.

Eksperci nie wiedzą dziś dokładną przyczynę endometriozy, ale istnieje szereg założeń. Uważa się, że pewną rolę w rozwoju choroby należy do predyspozycje genetyczne, zaburzenia immunologiczne, zapalenie, zaburzenia równowagi hormonalnej, zabiegach chirurgicznych, stres.

Objawy endometriozy zależy od indywidualnych cech, lokalizacji i nasilenia procesu. Istnieje narządów i extragenital, który znajduje się poza genitaliami, rodzaj choroby. Jeśli trafisz trzonu macicy, pieczenie wewnętrznej endometriozy, a jeśli otrzewnej miednicy, jajowodów, pochwy, jajników, szyjki macicy, a następnie – na zewnętrznej.

W tym stadium choroby są indywidualnie lub połączenie z innymi tkaninami małych ognisk owalny, okrągły lub nieregularnym kształcie, które zawierają przezroczyste lub ciemny gęsty płyn. Endometrialnego Heterotopia może mieć charakter torbieli lub strukturę komórkową, to składa się z dużej liczby małych pustych przestrzeni torbielowatych.

Tak, endometrioza objawy:

  • ból brzucha, które nie jest związane z menstruacją, promieniujący do ogonowej i dolnej części pleców;
  • ból podczas stosunku płciowego;
  • długie, bolesne i ciężkie okresy;
  • Krew po oddzieleniu i przed menstruacją;
  • cykliczny ból gorsza podczas miesiączki;
  • z obfitym niedokrwistości utrata krwi;
  • międzymiesiączkowe krwawienia;
  • płaczliwość, brak równowagi, drażliwość;
  • ból głowy lub zawroty głowy;
  • niepłodność.

Ponadto, może wystąpić ból podczas wypróżnień, jeśli istnieją endometrioza w odbytnicy, a przy oddawaniu moczu, gdyby pojawił się w pęcherzu. Jeśli ośrodki są na szyjce macicy, mogą wystąpić krwawienia w czasie lub po seksie. Objawami endometriozy (ekstagenitalnogo) – choroby klejącą krwiopluciem, krwawą wylocie z pępkiem cewki moczowej i odbytu, w szczególności w trakcie menstruacji.

Jednak najczęstszą, straszne, a czasem jedynym objawem choroby – niepłodność. Obserwuje się u połowy kobiet z tym rozpoznaniem.

Pacjentka nie może zajść w ciążę z endometriozą z różnych powodów. Dość często choroba jest zakłócany proces owulacji Zrosty tworzą się jajowody i wokół nich, co prowadzi do jego zablokowania. Endometrioza również możliwą niewydolność endometrium i jego różne patologie.

Negatywnie wpływać na płodność prostaglandyny, których ilość zwiększa się ze względu na stan zapalny w tkankach otaczających formacji endometrialnego. Oprócz tych wzrasta liczba makrofagów pochłaniają bakterie, produkty rozpadu i plemniki. Choroba często towarzyszy stan zapalny, mięśniaków i rozrostu endometrium.

Tak więc objawy endometriozy może być nieobecny, zwłaszcza gdy małe formy. Dość często jedynym objawem jest bezpłodność. Inną wspólną cechą – jest to ból, gorszy podczas menstruacji. Jednakże objawy tej choroby zależy od indywidualnych cech procesu, częstości występowania, ciężkości i lokalizacji.