258 Shares 2459 views

Język koreański od podstaw: gdzie zacząć?

W Korei Południowej i Północnej, a także na terytorium dystryktu Yanbani w Chinach, który posiada autonomię, językiem urzędowym jest koreański. Również ten język jest żywy iw wielu innych krajach: z Kirgistanu do Kanady i Japonii. Przecież ich terytoria zamieszkiwane są przez ogromną koreańską diaspory, która zachowała tradycje.


Aby podróżować do innego kraju, musisz zapoznać się ze wszystkimi szczegółami, które będą potrzebne podczas pobytu. Nauka języka koreańskiego od podstaw będzie przydatna dla tych, którzy planują przenieść się do stałego miejsca zamieszkania w odpowiednim kraju (lub po prostu zwiedzić go jako turystę), zapoznać się z kulturą i stylem życia, i będzie przydatna dla osób wielojęzycznych chcących nauczyć się nowego języka obcego . Aby porozmawiać z tym niesamowitym dialektem, należy przestrzegać prostych zasad i uczyć się krok po kroku.

Pierwszy krok

Na początek, podobnie jak w przypadku innych języków, trzeba nauczyć się alfabetu. Konieczne jest, aby podstawowe czytanie i pisanie. Uczenie się koreańczyków od samego początku może powodować pewne trudności w pierwszym etapie, ale trzeba je tylko przezwyciężyć, ponieważ sam język przyciąga ucznia.

Warto trochę wspomnieć o alfabecie. Dla tych, którzy używają cyrylicy i łaciny w swoim wystąpieniu , wydaje się trochę dziwne. Jednak wśród trzech języków azjatyckich – japońskich, chińskich i opisanych – jest to najłatwiejszy. Koreański został wynaleziony w 1443 roku. Od tego czasu ma 24 litery, 10 z nich to samogłoski. We wczesnych stadiach tej wiedzy wystarczy opanować podstawowy język.

Koreański ma dyftong, podwójne spółgłoski i hanchu. Pierwsze dwa to 16 sztuk. Odpowiednio, pełny alfabet składa się z 40 różnych liter. Co to jest hancha? Kilka wieków temu, gdy powstało język koreański, zaczęto przychodzić do niego wiele chińskich słów, które dziś nie znalazły swoich analogów na opisanej strukturze. Dlatego przeciętny koreański wie około 3 tysięcy chińskich znaków. A jeśli w języku japońskim słowa konwersacji zagranicznych przeszły w codzienne rozmowy, koreański trzyma odległość – są one używane tylko w oficjalnych listach, tekstach o tematyce religijnej, słowach i dziełach klasycznych. Warto zauważyć, że przeczucie nie jest używane na terytorium Korei Północnej.

Co jest tak łatwe dla alfabetu? Znajomość podstawowych informacji pomoże oczywiście taktownym procesom, ponieważ nauka języka koreańskiego będzie podstawą. W przeciwieństwie do japońskich i chińskich, w których używano hieroglifów, słowa składają się z liter. A poszczególne symbole, które składają się na alfabet, oznaczają tylko jedną (czasem dwie, jeśli jest to para głosów głuchych).

Krok drugi

Po opanowaniu alfabetu, powinieneś zacząć studiować cyfry. Tutaj najważniejsze jest natychmiastowe zrozumienie różnicy w używaniu koreańskiego systemu rachunkowości, a także w przypadku systemu chińskiego. Po pierwsze z reguły jest to konieczne do liczyć od 1 do 99 i przy określaniu wieku jakiejkolwiek sprawy. Na przykład jeden – "khan", dwa – "tiul", trzy – "set". Drugi jest używany przez ludność na koncie po 100, w nazwach ulic, domów, dat, pieniędzy i numerów telefonicznych. Na przykład jeden – "il", dwa – "i", trzy – "ja". Jednocześnie są one pisane listami, a nie hieroglifami. Może to wydawać się skomplikowane, ale jeszcze trudniejsze, a bez opanowania tego, trudno będzie dalej rozwijać. Wszakże takie zadanie, jak nauczyć się koreańczyków od podstaw, nie może być porównane z próbami opanowania rodzimych rosyjskich systemów słowiańskich.

Krok trzeci

Krok trzeci polega na nauce małych zwrotów i kilkudziesięciu podstawowych słowach. Powinien zacząć się od razu i być zauważalny, ponieważ kombinacje koreańskie zaczynają wchodzić do głowy.

Konieczne jest posiadanie małego notebooka, w którym można pisać, jak wymawiać pewne słowa. Doskonałą metodą nauczyć się języka koreańskiego od podstaw jest dołączanie naklejek z frazami do znaczących miejsc. Więc mózg lepiej pozna nowe informacje.

Najważniejszym procesem w trzecim kroku jest uczyć się nie tylko tłumaczenia koreańsko-rosyjskiego, ale również tłumaczenia rosyjsko-koreańskiego. Więc możesz nauczyć się mówić językiem, a nie tylko zrozumieć.

Krok czwarty

Studiując język koreański od podstaw na własną rękę, nie zapominaj o podstawowych słowach, takich jak "cześć" czy "bye". Są one niezbędne nawet dla najbardziej niewydanych poligloty i zawsze pomagają podczas rozmowy z przewoźnikiem. Wśród standardowych słów możemy wyróżnić: tak ("ne"), nie ("ani"), dziękuję ("kamsamnida"), hi (annen).

Krok piąty

W kulturze koreańskiej wyraźny podział na oficjalną i nieoficjalną formę języka. Co należy wykorzystać w komunikacji z określoną osobą, należy zwrócić uwagę na następujące czynniki: wiek rozmówcy, zawód i osiągnięcia, status społeczny. Formalność w dialogu ma trzy etapy:

  • Urzędnik. Mówił z seniorami, szefem i nieznanymi ludźmi.
  • Nieformalne. Jest bardziej odpowiedni, jeśli przeciwnik jest bliskim przyjacielem, względnie młodszy według wieku.
  • Szanuj. W codziennej mowie nie jest używana, ale często może być słyszana w telewizji w programach naukowych i informacyjnych, a także w wojsku.

Dla tych, którzy uczą się języka koreańskiego od podstaw, ten podział jest ważny do zrozumienia. Ci, którzy nie przestrzegają formalności, uważani są za niegrzeczne, a tym samym osoba rozpacza kontakty z innymi.

Krok Sześć

Teraz musisz opanować gramatykę. Przedstawia złożoność tylko w jednym – w ogromnej liczbie różnych form tego samego czasownika. I wszyscy muszą wiedzieć.

Wśród najczęstszych zasad gramatyki można wymienić:

  1. Czasownik w zdaniu jest umieszczony w ostatnim miejscu.
  2. Temat jest używany tylko wtedy, gdy z kontekstu lub poprzedniego zdania nie można zrozumieć, co i kim jest.

Krok siódmy

Ważnym etapem jest praktyka. Im więcej mówi się i pisze, tym lepiej stają się jego umiejętności.

Nie bój się zacząć naukę koreańską od podstaw. Jest to moralnie trudne, choć technicznie nietrudne. Najważniejszą sprawą jest pragnienie i wytrwałość. Powodzenia!