849 Shares 2470 views

Żonkil – symbol narodowy Walii

Kwiaty stały się symbolami krajów znacznie wcześniej niż jakiekolwiek flag państwowych. Nie tylko odzwierciedlają kultury narodowej i historii, ale również jest znakami wyróżniającymi ich narodami.


Symbole państwowe cieplarniany kwiat

Żaden kraj nie może uzurpować żadnych kwiat, zakazując jego wykorzystanie jako symbole innych narodów. W związku z tym, te same kwiaty są czasami znaleźć wśród symboli różnych krajach. W pierwszej kolejności na rozpowszechnienie stoi orchidei. Być może dlatego, że kwitnie przez cały rok. Wiele krajów wybrało ten kwiat, jako symbol, wskazujący stałe dążenie do rozwoju. Ale najpierw wziął na siebie orchidei jako symbol narodowy Singapuru. Stało się to w 1981 roku, po amatorskie ogrodnicy w tym kraju znaleźć pierwsze storczyki naturalny hybrydowych. Kwiat nazwano Vanda pannę Joaquim. Drugą najbardziej popularną jest Belaya Roza. Przecież to jest – symbol wiary i miłości. Na przykład, zaledwie dziewięć róż umieszczonych na Herb Finlandii. Kwiatowy symbol Francji jest uważana za Lily. Iran – tulipan. Szarotka alpejska – w Szwajcarii. Niektóre kraje mają dwa kwiat symbol. Tak, Japończycy wybrali Sakura i chryzantema, Australijczyków – eukaliptus, akacji, Włochów – cyklamenu i stokrotki.

Narodowy symbol Walii

W niektórych krajach, gdzie istnieje szczególna zamiłowanie do kwiatów, a nawet poszczególne okręgi, prowincje i miasta mają swoje własne symbole kwiatowe. Orientacyjny pod tym względem Wielka Brytania. Niektóre z jego terytorium posiada swoje własne symbole, kwiaty Szkocja – Oset, Anglia – Rose, Irlandia Północna – Shamrock. Walia symbol – narcyzów.

Walia jest częścią administracyjną i polityczną (jeden z czterech głównych) w Wielkiej Brytanii. W przeszłości było to konglomerat niezależnych celtyckich królestwach. Wales znajduje się w południowo-zachodniej części kraju. Stolicą jest miasto Cardiff. Ten kraj słynie z rozległych zielonych dolin, wiele pięknych kościołów i średniowiecznych zamków, a nawet skalistych szczytów i lustrzanej powierzchni jezior.

St. David

Patrona Walii – St Dawida – jest prawdziwą osobą. Według jednej z wersji, był synem władcy Powys – średniowiecznego królestwa, zajmuje wschodnią część Walii. Jego nazwisko jest związane z wieloma legendami, z których jeden ma do czynienia z symboliką królestwa. Po róży – nie jest tylko symbolem Walii. Podczas bitwy z Sasi Saint David Welsh zaproponował, aby dołączyć do ich nakrycia głowy zielone łodygi porów różnią się od wrogów. Być może to właśnie ta Rada odegrała ważną rolę w wyniku bitwy – zwycięskiej Wales. Od tego czasu stał się symbolem por.

Na St David poszedł inną legendę. Gdyby miał wizję anioła, który przewidział śmierć po numerach określonym czasie – 1 marca. Od tego czasu stał się jeszcze bardziej święty usilnie, aby spełniać swoją chrześcijańską misję. David założył kilkanaście klasztorów, zaangażowanych w leczenie chorych, prowadził życie ascetyczne. Zmarł w dniu 1 marca naprawdę szanować poglądy historyków różnią się, ale to było około 590 lat. David został pochowany w Pembrokeshire, tam jest katedra zbudowana na jego cześć.

Dlaczego Walia symbol – narcyz?

W XVIII w Dzień Świętego Dawida walijskiego rozpoznał swoje święto narodowe. I, oczywiście, zaczął świętować wiosną – 1 marca, w dzień śmierci świętego. Podczas obchodów świąt i festiwali ulicznych Welsh ubrać w tradycyjnym stroju, który jest dołączony do porem i narcyz.

Żonkile kwitną w Walii 1 marca, więc mieszkańcy wierzą, że to się dzieje, zwłaszcza na cześć swojego ulubionego świętego. Te kwiaty symbolizują narodziny nowego życia. W XIX wieku Welsh oficjalnie uznano, że róża – drugi znak Walii.

Ma istnienie jako innej wersji, dlaczego stał się narcyz kwiatowy symbol tej ziemi. Słowo „cenhinen” w tłumaczeniu ma dwa znaczenia: „Narcyza” i „pora”. Aby uniknąć nieporozumień, dwie rośliny stały się symbolami Walii. Również na tej ziemi naprawdę rosną dużo żonkile, tam można zobaczyć całe pole pięknych kwiatów.

Dumny żonkil – symbol Walii

Jak już wspomniano, żonkil symbolizuje narodziny nowego życia. Jednocześnie jest to również symbol narcyzmu, zimnym pięknem, egoizmu. Wiele osób pamięta grecka mitologia i przystojny młody człowiek, bezdusznie pozostał obojętny na nim zakochana nimfa Echo. Chłopiec był karany za zaniedbania miłości. Został skazany na miłość własną odbicie w wodzie. Według mitu, Narcyz wzrosła tylko w miejscu, gdzie grecki chłopiec podziwiali jego własne odbicie, a nawet umarł z tej miłości. Różne osoby powiązane z tego kwiatu jest inna. Na przykład, Włosi uważają, że kwiat pasja i dar w uznaniu miłości.

Welsh wybrał piękny kwiat, który ucieleśnia symbol Walii. Nawiasem mówiąc, Mohammed podobno powiedział, że nazywa się chleb, jak pokarm dla ciała i Rose – pokarm dla duszy.