489 Shares 7877 views

Kamennoostrovsky perspektywa – zabytki i ulice Petersburga

Dawno ulicę nazwano Kamennoostrovsky drogie. Podczas Kamienna wyspa może być osiągnięta przez Grand Avenue przez Tuchkov Bridge. Prospect Stan Kamennoostrovsky sposób, aby w 1802 r. Budowa mostu łączącego Kamennoostrovsky aleję do centrum, doprowadziło do szybkiego rozwoju tego obszaru. Perspektywa staje się najbardziej ruchliwych ulic w mieście.


W 1903 roku, wraz z budową w Troitsky Bridge, obszar zaczął mieć dobrą dostępność transportową. W tym czasie zbudowano piękny dom zaprojektowany przez znanego architekta, określonymi parków, mostów, chodników, określoną wody i kanalizacji. Stopniowo obszar staje się prestiżowym i atrakcyjne dla ludzi wpływowych i bogatych w tym czasie.

Budynki na alei ozdobione są licznymi wieżami narożnymi pokrytych iglic i kopuł. Elementy dekoracyjne w postaci balkonowych krat, bram i ogrodzeń podkreślają oryginalność jednej z najpiękniejszych ulic miasta. Na budowę unikalnych domów pracował znanych architektów Benoit Lancer, Lindvall, Shuko.

utworzone Kamennoostrovsky perspektywa wieloetapowy. Na pierwszy autostradzie został zbudowany z poszczególnych segmentów. Ulica w Petersburgu, wśród których był Kamennoostrovsky drogowego, zostały pokazane na mapie pierwszy w 1738 roku. To odzwierciedlenie również pierwszą nazwę aleja – Duży Shotgun ulicy. W okresie od 1771 do 1799 części przyszłej alei nazwano droga Stone Island. Od 1822 roku na mapie St.Petersburg została wyróżniona Nazwa ulicy – Kamennoostrovsky Prospect, które nie odnoszą się do całej ulicy, a tylko część wyspy kamienia. Od 1867 Avenue został przemianowany na całą trasę. Miejsca, które były położone wzdłuż alei, należał do kupców, mieszczan i emerytowanych oficerów. W prasie Petersburgu Kamennoostrovsky perspektywa zwane „pole Eliseyev Petersburg”. On nawet stał się znany jako małe części Paryża. Na końcu alei XIX wieku stopniowo budować budynki z kamienia. W 1870 roku, tramwaj został zbudowany.

Kamennoostrovsky perspektywa jest zbudowany z pracy w różnych stylach architektonicznych: klasycyzmu, secesji, neoklasycyzmu. Od 1918 roku, duża część alei do rzeki Mała Nevka zwany Czerwony świt Street.

Po śmierci SM Kirov, który mieszkał na ulicy. Red Dawn w domu nr 26, w 1934 roku stał się Kirov Avenue. przebudowa na dużą skalę przeprowadzono w 1935 roku – rozebrany przestarzałych budynków, ogrody publiczne utworzone na nabrzeżu. W październiku 1991 roku, aleja ponownie odzyskała swoją nazwę historyczną.

Kamennoostrovsky pr., A dziś jest jednym z najpiękniejszych dróg miejskich. Ta aleja wyróżnia się piękne i wspaniałe widoki. Oto Vyazemskij Lopukhinsky i ogrody, a także Kościół Narodzenia w dużym parku, z dostępem do Wielkiej Nevka.

Historia słynnej linii bardzo ściśle związana z najsłynniejszych opowieści z różnych epok kulturowych. Mieszkał tu S.M.Kirov, Witte, aktor A.I.Raykin, światowej sławy baletnicą Kshesinskaya. Najbardziej zauważalną budynku na ulicy jest dom z wież. Wcześnie w tym budynku znajduje się kino, później Leningrad studio telewizyjne i teatr „doświadczenie”. Od 1996 roku dom ten znajduje się rosyjski teatr repertuarowy nazwany Andriej Mironow.