146 Shares 2829 views

Liryczny bohater – jest ucieleśnieniem autora?

To słowa w tradycyjnym sensie tego słowa jest najbardziej osobistą, subiektywną rodzaju literatury. A określenie „bohater liryczny” – termin, który został po raz pierwszy zaproponowany w celu opisania zjawiska, które pojawiły się w twórczości Aleksandra Blok raz. Po raz pierwszy opracowano dotychczas niewyraźne wygląd tego, co bohaterowie jego wierszy pokrewny do siebie. Teraz często używamy terminu jako synonim kompletnego obrazu autora, choć nie jest to do końca prawda.


Historia powstania tego terminu i jego pierwsza definicja

Zaczęło historię pojęcia „lirycznego bohatera” 09 października 1921. Na tym dniu, pisarz i badacz Tynyanov wygłosił prezentację na temat bloków pamięci. Tam, jak mówi, że opłakuje śmierć mężczyzny bloków zamiast bloku poety lub eseista. Ale gdzie zwykli ludzie znany blok-man? Odpowiedź jest prosta. Poeta opisał siebie w wersecie swojego bohatera lirycznego – jest Aleksandr Aleksandrowicz. Ta ludzka forma nie może być utworzony przez jednego z jego utworów skomponował tylko z zestawem wierszy i poematów. Na przykład, możliwe jest prześledzenie wzór. We wczesnych wierszy Blok liryczny bohater – jest to wysoki wskaźnik, książę Hamlet. Potem ten obraz komplikuje pojawienie się „ciemnej twin”. Ale Tynyanov odróżnia inny wygląd – wygląd poety, „nazyvatelya”, człowiek, który komponuje słowa w poezji. Czytelnik jest zwykle zapoznał się z twórczością dowolnego autora, szukając im znajome postacie, były znane ze swoich właściwości znane metafor. Blok zachowuje pewną dziurkowanie w swoich wierszach, tak ukochanej przez czytelników teatralności działce. Dlatego obraz liryczny bohater pozostał dla wielu pokoleń ludzi uznanych, bliskich, kochał, a on zawsze reprezentował głos czasie okresu. Szczerość zawsze pozyskać czytelników. Tak więc, można stwierdzić, że Bloku bohatera lirycznego – prototyp poety, ale zmontowany z wielu cech, czasami odwrotnie.

Jakie cechy posiada liryczny bohater?

Na początku artykułu stwierdził, że użycie tego terminu jako pełnej zgodności z wizerunkiem autora złym. Dlaczego? Należy pamiętać, że charakter lirycznego bohatera, jego czyny, intonację – to cechy stworzone przez autora. W niektórych przypadkach, takich jak Alexander blok, Andriej Bieły one zbieżne z wizerunkiem osoby, która stworzyła dzieło, ale wciąż nie może zidentyfikować tych pojęć. Liryczny bohater – to postać, która istnieje tylko w dziele stworzonym przez autora, w pewnym sensie sztuczny, zależny od wzlotów i upadków działce. Tak, on ma swoje własne uczucia, oceny, intonację, ale jest również kredyt autor. Ci, którzy chcą głębiej zrozumieć poetę lub pisarz powinien przejrzeć kilka sztuk, lub zwrócić się do innych, biograficznych informacji (korespondencji, pamiętników, i tak dalej. N.). Jest, oczywiście, będzie to już być wyłączone wynalazł liryczne obrazy, ale wiesz, autor historycznych, osobistych, moralnych i punktów widzenia. Czasami konieczne jest, aby zrozumieć, że przyczyny z zachowaniem stworzył obraz, ponieważ istnieje podobna koncepcja w literaturze – „obrazem autora”.