128 Shares 9625 views

Co powinno się żywić w karmieniu piersią?

Głównym żywieniem naturalnym noworodka jest mleko matki. Karmienie piersią dziecka – przydatne, zdrowe, wygodne, ekonomiczne i nawet modne. Coraz częściej matki świadomie kontynuują karmienie piersią swojego dziecka.


Matka karmiąca piersią powinna pamiętać, że jakość i ilość odżywienia noworodków zależy głównie od jej diety. Dlatego kobieta powinna pamiętać o liście tych produktów, które może jeść, oraz tych, które w okresie karmienia piersią powinny zostać wyłączone z jej diety. W końcu niektóre z nich mogą powodować poważne zagrożenia dla zdrowia dziecka, ponieważ poprzez odżywianie się matki mają wpływ na skład mleka i mogą powodować uczulenie i kolkę.

Ale można jeść kalorię i różnie i nie włączać niepożądanych produktów do menu.

Co możesz jeść podczas karmienia piersią? Niektóre surowe zasady dotyczące tego, co powinno być odżywcze podczas karmienia piersią niemowlęcia, nie. Wszystko zależy od twoich preferencji, tradycji kulturalnych ludu. Można tylko podać kilka zaleceń, które należy usłyszeć.

Wapnia. Jeśli chcesz zachować karmienie piersią jak najdłużej, zawsze jeść produkty mleczarskie. Przyczyniają się do zwiększonej laktacji i są źródłem wapnia, co jest niezbędne dla zdrowia dziecka.

Fosfor. Regularne spożywanie ryb zapewni zarówno Ty, jak iu dziecku niezbędną ilość fosforu.

Białko. Podczas planowania pokarmu podczas karmienia piersią, preferuj mięso królika, kurczaka, wołowiny. Krótko mówiąc, mięso nie powinno być tłuste.

Olej . Wybierz oliwę i olej słonecznikowy. Masło powinno być również obecne w menu, ale w znacznie mniejszych ilościach.

Warzywa, owoce, orzechy (z wyjątkiem orzechów laskowych) . Staraj się uważać na ich wybór. Będzie lepiej, jeśli jesz je w upieczonej formie. Śliwki są bardzo przydatne (np. Zapobieganie zaparciom). Uważaj na tropikalne owoce. Lepiej kupić zwyczajne zoned owoców i warzyw.

Piekarnia powinna być spożywana w ograniczonych ilościach. Pliki cookie powinny być chude, a słodycze powinny być zastąpione słodyczem, suszonymi owocami i marmoladą. Wybierz gruby chleb.

Kasza i makaron. Możesz zjeść jakąś owsiankę. Jeśli dziecko cierpi na zaparcia, należy wykluczyć z menu owsiankę.

Jaja . Zaleca się, aby je trzy do czterech razy w tygodniu w formie pary omlet.

Woda, herbata ziołowa z kopru włoskiego, mięty i rumianku, brzoskwiniowa. W ciągu dnia musisz wypić dwa lub trzy litra płynu. Poprzednio istniało błędne przekonanie, że przy stosowaniu piwa zwiększa się laktacja. Obecnie ustalono, że ten produkt przyciąga odruch odłączenia mleka i zmniejsza jego ilość.

Z wszystkich metod gotowania preferuj gotowanie, duszenie i gotowanie na parze, pieczenie.

Jakie pokarmy nie nadają się do karmienia matki karmiącej piersią?

Czosnek i cebula. Mała ich część może znacząco wpłynąć na smak mleka i dziecko może zrezygnować z piersi, zanim zostanie zaplanowane.

Napoje gazowane i żywność zawierająca duże ilości cukru mogą powodować fermentację w jelitach kobiety. W konsekwencji dziecko cierpi na zaburzenia trawienne (kolka).

Produkty alergiczne . Odżywianie podczas karmienia piersią nie powinno ich zawierać. Są to czekolada, orzeszki ziemne, miód, owoce cytrusowe. Lista obejmuje również kiełbaski, wędzone i pikantne potrawy, konserwy, marynaty, krewetki. Jeśli w rodzinie ktoś z najbliższych krewnych ma uczulenie na określony produkt, wykluczyć go z diety w pierwszych miesiącach karmienia piersią.

Kapusta, groszek, rzodkiewka, winogrona. Jest zdania, że jeśli karmienie piersią z karmieniem piersią obejmuje takie potrawy, może powodować bolesną kolkę u noworodka.

Staraj się jeść, kiedy naprawdę jesteś głodny. Nadmierna konsumpcja żywności prowadzi do nadmiernej masy ciała. Staraj się organizować posiłki podczas karmienia piersią, biorąc pod uwagę nasze zalecenia.