813 Shares 2505 views

atrakcje Tarusa: warto wiedzieć

Czy wiesz, gdzie miasto Tarusa? Jego atrakcji, między innymi interesujące dla turystów, którzy lubią spokojny, relaksujący wypoczynek. Jest to miasto na rzece Oka. Jest cichy, niski wzrost, nie ma wieżowce, wieżowce, fabryki i autostrad.


Pomimo faktu, że miasto ma bardzo bogatą historię, dowodem tego jest niska. atrakcje Tarusa zawierać małe starych budynków. Ale większość budynków tutaj – drewniany jednopiętrowych domów. Do centrum miasta jest Plac Lenina, a ulice przylegające do niego. Obszar ten jest dobrze zagospodarowany. Wystarczy zatrzymać się tu wielu turystów, którzy przyjeżdżają do Tarusa podziwiać wspaniałe krajobrazy.

natura

Atrakcje Tarusa – to wspaniałe miejsce, niesamowite w swej urody. Jednym z nich jest Dolina Marzeń. Jest to długi wąwóz, jej stoki są pokryte dzikich kwiatów o różnych kolorach. Nawiasem mówiąc, ufolodzy przyznać, to miejsce jest tak zwana strefa anomalię. Charakter miasta jest wspaniały. Jeśli spojrzeć na to z wysokiego brzegu Oka, jest to uczucie jak w bajce. Tarusa również słynnych miejsc, które zostały zamknięte wiele lat temu w obrazach wielkich rosyjskich malarzy.

zabytki architektury

Atrakcje Tarusa – to nie tylko przyroda, ale także wspaniałe zabytki architektury. Jeden z nich – Kościół Zmartwychwstania. Został zbudowany z powrotem w 17 wieku na miejscu drewnianego kościoła, później zniszczone. Na przestrzeni wieków, jego wygląd jest ciągle się zmienia. I dopiero od 1988 roku, kiedy kościół został przekazany parafii, teraz jej odrodzenie zaczęło.

Nie zapomnij o Piotra i Pawła. Data jego budowy – 1789. Ta katedra jest uderzające o majestatycznym widzenia: jest zwieńczona ośmioboczną kopułą, ozdobione okna łukowe, a pilastrami nakaz dzwonnicą.

Tarus posiada również dwie kaplice. W pobliżu jednej z nich (po Bogoliubsk Matka Boga) jest święta wiosny. To od niego zaczęła raz procesje, zanim dał wody pitnej w całym mieście. A w 2008 roku basen został tu utworzony, które są zanurzone w wielkie święto religijne.

Fani docenią muzeów atrakcji Tarusa. Liczba takich instytucji m.in. Muzeum Tarussky. Jego ekspozycja dokładnie uwiedzie Państwa. I miłośnicy sztuki musi odwiedzić galerię sztuki, który znajduje się blisko Piotra i Pawła. I że sam jest warte podróży do domu-muzeum Tsvetaev! To tutaj można usłyszeć fascynującą historię o tym, jak rodzina mieszkała Tsvetayevs jak życie było w tym czasie. Nie Tarus i pomnik znaczeniu federalnym – dom Paustovskogo.

Tarusa Mapa z atrakcji może być zakupiony przez Ciebie bez żadnych problemów. A jeśli kochasz miasto, które nasycone są starożytności, to po prostu musi odwiedzić tutaj. Jednak, aby dotknąć historii, nie jest konieczne, aby odwiedzić muzea i kościoły. Wystarczy przespacerować ulicami, oddychać czystym powietrzem, rozejrzeć się i uzyskać prawdziwą przyjemność.