85 Shares 2424 views

Jednoosiowe. Jak wybrać, aby nie przepłacić?

Ciągnik jednoosiowy – wielofunkcyjne urządzenie, które będzie niezbędne podczas pracy w ogrodzie, w obszarach podmiejskich i gospodarstw. Za pomocą tego urządzenia można zaorać ziemię, łóżka chwastów, wyrywać pniaki do przewozu ciężkich ładunków; ciągnik jednoosiowy żubrów, na przykład, aby poradzić sobie z czyszczeniem opadłych liści i zbiorów oraz z zastrzeżeniem dostępności dodatkowych urządzeń i śniegu.
typy chłopów
Jednoosiowe, w zależności od wagi i mocą silnika, można podzielić na trzy kategorie: ciężkiego, medium światła. Ciężkie jednoosiowe odpowiednie dla szerokiego zakresu zastosowań. Korzystanie z takiego urządzenia wskazane jest, aby grunty o dużej powierzchni. Duża masa profesjonalnych Glebogryzarki (około 120 kg.) Jest idealny dla różnorodnych dodatkowych urządzeń, prędkość urządzenia może dostigat10-12 km / h. Ciężkie jednoosiowe dość trudne do zarządzania i korzystania z nich wymaga pewnych umiejętności. Średnie i lekkie jednoosiowe są bardziej odpowiednie do zastosowania w poszczególnych obszarach, czyli tam gdzie to konieczne, że mała ilość pracy.
Wybór jednoosiowy, stoi przede wszystkim w celu określenia zdolności urządzenia jako Kupować różne dodatkowe urządzenia w dowolnym momencie, ale wzrost wydajności jest bardzo kosztowne.
Na rynku rosyjskim są reprezentowane bloków silnikowych w imporcie (Niemcy, Włochy), a także w wersji domowej, najpopularniejszym z kabiną za otchestvennyh Newą. Należy zauważyć, że w początkowej niższej cenie urządzenia domowe mają mniejszy margines bezpieczeństwa i niezawodności, a także zakup części zamiennych będzie kosztować ich właściciele dużą sumę. Ostatnio na rynku pojawia się wiele chińskich producentów jednoosiowe – ich produkty nie są dużo gorszej jakości drogich urządzeń importowanych, ale kosztuje mniej odpowiedniki.
Silnik – serce motobloków
Motobloków może być wyposażony w benzynowym silniku (dwusuwowy i czterosuwowy) lub elektrycznie. Urządzenia o mocy nie wymaga napełniania oleju, napełnianie lub jakiejkolwiek szczególnej troski. Wykorzystywać je bardzo łatwo, wystarczy włączyć do sieci i nacisnąć przycisk. Jednakże takie lekkie Kultywator mają szereg wad: małych obszarach przetwórstwa, w zależności od długości przewodu, małej pojemności, a także narażenie na prąd elektryczny. silnik benzynowy, który jest wyposażony w najbardziej Glebogryzarki mają większą pojemność. Wady to konieczność regularnej wymiany oleju i tankowania, a także zwiększony hałas podczas pracy.
Nabycie i konserwacja
Akcesoria montowane fabrycznie: jednoosiowe jednej klasy od różnych producentów mogą być bardzo różne, więc jeśli go kupić absolutnie muszą być zdefiniowane z zestawem niezbędny dodatkowy. urządzenia w tym samym czasie, a nie w celu uzyskania dodatkowej mocy kosztem kultywatora.
Standardowe wyposażenie obejmuje Glebogryzarki gumowe koła, młyn do obróbki gleby oraz zestaw najpotrzebniejszych przycisków. Opcjonalnie do lekkich Glebogryzarki często zawierają zestaw kilku rodzajów punktacji noży i małe dłuta lemiesza design. Ciężki agregat może być agregowane dużą liczbę urządzeń, w tym zawieszenia śniegu lub pompy wodnej.
Ponadto powinno się zapytać sprzedawcę jaki rodzaj okresu gwarancji udzielanej przez sprzedającego od wybranego modelu i dowiedzieć się, w jakim stopniu jest, serwis posprzedażny posprzedażnej. Nie będzie źle się i świadomość dostępności komponentów do tego urządzenia, czas dostawy i koszty.