215 Shares 3631 views

Rama czujek metalowych: konfiguracja, instalacja, instrukcja obsługi i sprzężenie zwrotne

Detektor szkieletowy jest dziś bardzo często – na stacjach, w sklepach i klubach. Urządzenia takie działają poprzez utworzenie pola elektromagnetycznego, gdy w przypadku pojawienia się obiektów metalowych jest on zniekształcony. Bardziej zaawansowana i niezawodna w pracy są modele stacjonarne, zwane również łukowymi.


Co jest istotą

Detektor metali umieszcza się w strefie przejścia lub bezpośrednio za drzwiami lub w specjalnym ogrodzonym terenie. Zasilanie jest dostarczane za pomocą prądu przemiennego. Funkcje instalacji tych urządzeń obejmują płaską powierzchnię, która nie emituje wibracji i oddalenia od wyrobów metalowych. Ogólnie rzecz biorąc, głównym sposobem ochrony zatłoczonych przestrzeni jest wykrywacz metalowych ram. Instrukcja każdego modelu zwraca uwagę na kilka drobiazgów dotyczących ustawienia i właściwej instalacji. Wszystkie modele stacjonarne mają wspólną zasadę działania, a różnice są wyrażone tylko w charakterystyce technicznej:

 • Skala wielkości kroku przy dostosowywaniu czułości;
 • Możliwość użycia kilku detektorów naraz w tej samej sieci;
 • Możliwość eksploatacji w środowisku zewnętrznym;
 • Projekt.

Cechy konstrukcyjne

Metalowy detektor jest urządzeniem, które określa i klasyfikuje metal. Drut leży wewnątrz ramy transmisyjnej, a prąd przemieszcza się przez nią – tworzy pole elektromagnetyczne. Jeśli metal znajduje się w pobliżu ramki, pole magnetyczne zacznie się zmieniać, powodując wytwarzanie prądu elektrycznego. Powstają pole magnetyczne, które przemieści się w przeciwnym kierunku do pola głównego nadajnika, a metal zostanie wykryty. Zewnętrzny czujnik metalowej ramy ma również cewkę, która maksymalnie neutralizuje działanie cewki transmisyjnej – nazywana jest odbiornikiem. Wybierając to urządzenie, ważne jest, aby wziąć pod uwagę jakość dyskryminacji, to jest detektor musi rozpoznać i sklasyfikować wykryte obiekty.

Jak to działa

Jak działają detektory ram metalowych? W rzeczywistości zasada jest prosta: z jednej ściany ramki do drugiej, wysyłany jest sygnał radiowy, a następnie zwracany. Ale fale radiowe nie mogą przechodzić przez metal, więc podczas kolizji z metalowymi produktami, odbity sygnał powróci znacznie szybciej. Kiedy maleje czas odświeżania wysłanego sygnału, urządzenie działa natychmiast.

W tym scenariuszu ramki będą reagować na produkty z metalu – od nity na ubrania i błyskawice na torbie. Ustawienie detektora metalowego ramki pozwala zmniejszyć czułość urządzenia, co w tym samym czasie nie wpływa na jego skuteczność. Okazuje się, że wszystkie duże przedmioty z metalu, które będą przenoszone przez ramę, pojawią się natychmiast.

Czy jest jakaś krzywda

Dzisiaj coraz częściej mówi się, że detektor metal rakielny szkodzi ludzkiemu zdrowiu. Eksperci twierdzą, że stopień szkody zależy tylko od zasady działania danego urządzenia. Większość ramek utrwala zmiany pola magnetycznego, jeśli do niego wprowadzane są metalowe przedmioty. Kiedy przechodzimy przez ramy, przeniknie nas pole elektromagnetyczne, ale ma niską intensywność. Okazuje się, że uszkodzenie detektora ramki-metalu nie może spowodować.

GARRETT Magnascanner CS-5000

Jest to najprostszy, ale zarazem skuteczny wykrywacz metali wytworzony w USA. Górną część łuku uzupełnia sterownik. Można wyregulować ramkę, aby odpowiadać na jakąkolwiek gramaturę – od kilku gramów do kilograma i więcej. Stacjonarna rama wykrywaczy metali GARRETT Magnascanner CS-5000 posiada wiele funkcji:

 • Wbudowane programy w ilości 20 sztuk dla różnych warunków instalacji – w szkole lub na lotnisku;
 • Możesz zmieniać hasła, które będą sterować ustawieniami urządzenia;
 • Każda ramka uzupełnia szereg akcesoriów;
 • Każdy program ramki ustawiony jest na 200 poziomów czułości;
 • Status jest stale wyświetlany;
 • Możliwość dopasowania ramy, tak aby fałszywe dodatnie były filtrowane;
 • Zakres tej marki można umieścić obok siebie i będą działać skutecznie

Detektor metali GARRETT Magnascanner CS-5000 jest wykonany w formie łuku, którego panele znajdują się w odległości 80 cm od siebie. Jednostka sterująca i wyświetlająca umieszczona na górze chroniona jest od wpływów zewnętrznych. Wielu kupujących wybiera produkty tej sprawdzonej marki, w tym zalety nowoczesnego wzornictwa, praktyczność powłoki i odporność na uderzenia. Kiedy metal uderza w pole widzenia ramy, sygnalizuje to sygnał światła i dźwięku.

Szukaj VP

Stacjonarny detektor "Search-VP" łatwo wykrywa broń palną i duże metalowe przedmioty, które często są ukryte pod ubraniem. Specyfika modelu polega na tym, że może być również użytkowana na zewnątrz pod wpływem zewnętrznych czynników naturalnych. Charakterystyczne cechy tego systemu obejmują:

 1. Niski prawdopodobieństwo fałszywego wyzwalania.
 2. Automatyczna regulacja po włączeniu ramki.
 3. Konstrukcja jest składana, dzięki czemu instalacja metalowych ramek detektora jest możliwa w każdym pomieszczeniu, a nawet na ulicy.
 4. Stopień czułości jest regulowany.
 5. Niskie zużycie energii.

"Web-R"

Czujnik metalowy łukowy ma sterowanie mikroprocesorowe i jest powszechnie stosowany, gdy są wyszukiwane osoby, gdy jest to konieczne do wykrywania obiektów metalowych.

Model posiada nowoczesny wygląd i możliwość pracy w dowolnym trybie temperaturowym. Instalacja metalowych ramek detektora jest prosta, poza tym, że wyposażenie ma wiele dodatkowych funkcji:

 • Wyreguluj ramkę i obsługij je za pomocą pilota;
 • Istnieje wbudowany system samodiagnozy;
 • Podczas instalacji jednostka sterująca jest umieszczona w ramie lub wykonywana poza ich granicami;
 • Możliwość synchronizacji kilku detektorów, które mogą pracować równocześnie.

"Web-SM1"

Te ramy wykrywające metal są przenośne, a mobilność to główna zaleta, którą zauważyli użytkownicy. Sama konstrukcja jest demontowalna i składa się z 7 elementów. Dzięki obwodzie, który jest sterowany przez mikroprocesor, zapewniona jest jednorodna i wysokiej jakości reakcja na metalowe przedmioty znajdujące się w zasięgu urządzenia. Zaletą modelu jest możliwość pracy na baterii. Ponadto, dzięki niewielkiej wadze, możesz transportować urządzenie nawet w bagażniku samochodu. Pojemność ramy metalowych detektorów tego modelu wynosi 40-60 osób.

"Punkt kontrolny RS-800"

Stacjonarny łukowaty wykrywacz metalu tej marki umożliwia sprawdzenie osoby i zidentyfikowanie wszelkich metalowych przedmiotów. System działa w sześciu strefach i posiada regulowaną czułość, liczy pasażerów i liczbę alarmów. Producent zapewnia absolutne bezpieczeństwo podczas przenoszenia osoby przez ramę. Przetwarzanie sygnału odbywa się za pomocą bloku perspektywicznego, dzięki któremu urządzenie pracuje w sposób niezawodny i stabilny w każdych warunkach.

"Cordon C1"

Ta ramka wykrywa metalowe obiekty łatwo, a informacje o wykrytych obiektach są wyświetlane na panelu przednim dzięki wskaźnikowi 6-strefowy. Charakterystyczną cechą modelu jest możliwość dostosowania czułości w szerokim zakresie.

Systemy te są zaprojektowane specjalnie do wyposażenia stacji, stołów, stadionów, banków, szkół, szpitali i innych placówek, w których jest wielu osób. Cechy charakterystyczne tych ram obejmują:

 • Maksymalny poziom bezpieczeństwa;
 • Zgodność z przepisami technicznymi i normami;
 • Dobra przepustowość;
 • Praca w sześciu strefach detekcji;
 • Obecność na przednim panelu wskaźnika LED ;
 • Niezawodna ochrona przed penetracją z powodu hasła programu.

Ceia

Wysoka selektywność to główna cecha wyróżniająca tę ramkę wykrywacza metali. Zasada działania tego urządzenia jest taka sama jak w przypadku innych analogów. Kupujący twierdzą, że te ramy są idealne do instalacji niezależnie od miejsca w hotelach, muzeach, salach koncertowych. Drugą zaletą, zdaniem kupujących, jest estetyczny wygląd, który płynnie pasuje do każdego wnętrza. System umożliwia dostosowanie stopnia czułości, a instalacja jest prosta, nie wymaga wstępnej i okresowej kalibracji.

Wnioski

Nowoczesne technologie oferują duże możliwości zapewnienia dobrej przepustowości osób w różnych placówkach, a jednocześnie zapobiegania awariom. Najważniejsze jest to, że wszystkie klatki-detektory metali są bezpieczne dla ludzi, co potwierdzają certyfikaty jakości. Prostota instalacji pozwala zapewnić bezpieczeństwo w każdym pomieszczeniu zamkniętym, we właściwym czasie ujawniając nielegalnie przewożone przedmioty metalowe.