439 Shares 6991 views

Podziel zabity skórę niedźwiedzia: znaczenie przysłów, interpretacja

Często słyszymy: „Nie sprzedać skórę niedźwiedzia, zanim ktoś złowił niedźwiedzia”. Wartość tego phraseologism zwykle znamy. To sprowadza się do tego, że nie powinniśmy spieszyć rzeczy się spieszyć, aby napisać coś w aktywa umieścić psychicznego „daw”.


uczyć phraseologism

Jak z najbardziej popularnego mądrości, to powiedzenie uczy zdrowego rozsądku. Sprowadza się, aby najpierw zrobić wszystko tak jak powinno, a dopiero potem świętować. Jeśli spojrzymy na ścisłej analogu słów w języku rosyjskim, byłoby to: „Nie mów” ho „dopóki nie wykluły.” Tak więc, wszystko powinno odbywać się w miejscu i czasie. Dlatego, mówiąc: „Nie sprzedać skórę niedźwiedzia, zanim ktoś złowił niedźwiedzia” Co oznacza, uważamy, że jest jasne, zarówno dla młodych i starych.

Ale pierwotnie określenie zostało wymyślone jako instrukcja dla młodych. Po tym wszystkim, młodzież jest najbardziej podatne na szereg projektów-zaopatrywaniem, wierzy, że czas ma mały samochód i transporcie. Wręcz przeciwnie, dojrzali ludzie wolą żyć pilnych zadań i obowiązków. Może dlatego, że są dorośli, młodzież i, co do zasady, lekki, a jej ciągle trzeba ciągnąć się i powiedzieć: „Nie sprzedać skórę niedźwiedzia, zanim ktoś złowił niedźwiedzia”. Wartość tego wyrażenia dla młodych ludzi, co do zasady, to jest dobrze znane, więc ustatkować, ale nie na długo.

Czy chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach

Jest to niemożliwe do odgadnięcia niczego, bo życie jest nieprzewidywalne. Nie można polegali na coś. Oczekiwania stawiamy emocji, gdy pierwszy się nie sprawdziły, to denerwować. Jeśli nie masz nadzieję i nie starają się dzielić skóry zabitego niedźwiedzia (wyrażenie Przeanalizowaliśmy tuż powyżej), nie będzie żadnych zakłóceń.

Towary cudzych oczekiwań

W Internecie działa artykuł, w którym szczegółowo, a nawet nudny, aby opisać, dlaczego nie powiedzieć innym ludziom o swoich planach. Ostateczna teza jest taka: jeden winny przytomność.

Nasz mówiąc nieszczęśliwa świadomość trwa jako dokonanym fait i przestaje pobudzać organizm do osiągnięcia pewnych celów. Tutaj tylko myli dwie rzeczy:

  1. Czy nasza świadomość jest tak głupi, że nie można odróżnić od prawdziwych możliwe?
  2. Czy człowiek jako całość jest tak głupi, że nie może zrozumieć, jak wiele nie powiedzieć słowo „chałwa” w ustach nie będzie słodsza?

Dlatego uważamy, że sprawa w zupełnie inny, a artykuł, do którego, o którym mowa, czystą wyobraźnię twórców i psychologiczne podstawy naukowej, nie.

Kiedy osoba powie komuś o czymś, wydawał się dać obietnicę rozmówcy. Cargo tych obietnic prasy, osoba czuje się nieswojo, jakby w klatce. W rezultacie plany nie są realizowane. Dlatego warto zaufać mądrości ludzi, która uczy powiedzenie ( „skórę zabił niedźwiedzia”). Znaczenie phraseologism impregnowane miłość do tej pory. Nie do tego, co było w przeszłości, a nie do tego, co przyniesie przyszłość.

„Bray” Heidegger i plany

Inny scenariusz i odpowiedzieć na pytanie, dlaczego ludzie nie zdają sobie sprawy większość obietnic i pomysłów na życie.

człowieka reflektory faktycznie nie tak ważne dla niego, a on po prostu zapomina o nich. Życie jest szybkie, zwłaszcza dzisiaj, ludzie zwykle nie pamiętają 90% tego, co mówią. Teraz komunikacja stała się jednym ze sposobów na relaks. Heidegger nazywa go „perswazje”, czyli proces połączenia jest cenna, ale nie w dobry sposób, możemy zachować okiem na jego wątku, znaczenia i treści, a zły – .. musimy „zdobyć eter”, aby zabić czas, mamy muszę szumy tła. W tych rozmowach, człowiek wyrywa się wiele rzeczy. Respondent daje mu przesadną wagę, i mówić o swoich planach, a nawet nie pamiętam. Więc plany nie zostały zrealizowane: a) osoba, w końcu nie może poradzić sobie z obciążeniem oczekiwań innych ludzi oraz b) wypowiedział plany to nie znaczy wiele. Powoduje to, że najlepszych planów i nie budować, ale taki model życia jest dostępny tylko szkoda. Innymi słowy, nie sprzedać skórę niedźwiedzia, zanim ktoś złowił niedźwiedzia. wartość przysłowia jednoznacznie.

Jak nauczyć się żyć w teraźniejszości?

Buddyści uczą, że każdy dzień – małe życie. Uzbrojony w tę niezwykle mądrej pracy, na przykład, że dalekosiężnych planów, to lepiej nie budować w każdym wieku. Wszystkie te konstrukty umysłowe są bardzo zdenerwowany, i nie pozwolić osoba normalnie żyć i rozwiązywać konkretne problemy. Człowiek sam jest ciągle uciska przeszłość, przyszłość, nie mogąc cieszyć się teraźniejszością.

W tym kontekście bardzo ważna sprawa przed nami w tytule sekcji, a odpowiedź jest prosta i skomplikowana zarazem. Wyniki powinny być krok po kroku, stopniowo, a nie w pośpiechu. Życie jest takie, że jest ona przerwana nagle, więc zawsze istnieje szansa, że ktoś nie stać coś nie mam czasu. Ale plany i ciągłe dążenie do przyszłego trucizny teraz. Tak więc, nie zginął przedwcześnie skórę niedźwiedzia. Znaczenie dostosowuje przysłów na temat ludzkiej niezniszczalnej Unii obecnymi.