441 Shares 2944 views

Konkurencja w Kanadzie: jak to było w 1976 roku

Igrzyska olimpijskie w Kanadzie zostało przeprowadzone od 17 lipca do 1 sierpnia 1976 roku i prawie został zatopiony w wyniku częstych strajków budowniczych, którym udało się przejść obiektów bezpośrednio przed konkurencją. Wszystkie podjęte działania zapobiegawcze i kłopoty z obiektów sportowych na igrzyskach olimpijskich w Kanadzie powtórzono trzydzieści lat później w Atenach, w Grecji.

Przez liczbę medali nie była równa dwoma krajami obozu socjalistycznego. ZSRR i NRD były w stanie ominąć swojego głównego konkurenta – Stanami Zjednoczonymi. Kochankę z najbardziej spektakularnych gier sportowych nie zdobyła żadnego złotego medalu.

zwiększonych zabezpieczeń zapewnia bezpieczeństwo

Po tragedii, która się na olimpiadzie w Monachium, gdzie przechwyconego terroryści, a następnie zabity izraelskich sportowców, zdecydowano na następnych Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu zrobić wszystko, aby to się powtórzy. Aby zapewnić bezpieczeństwo zawodników organizatorzy spędził sześć razy więcej niż planowano.

Niespodziewanie, olimpiada w Kanadzie odbyła się „bez przeszkód”, nie było ani jednego incydentu. Jak mogłoby być inaczej, komitet organizacyjny rysowane z ochroną ponad 20 000 pracowników organów ścigania, chociaż tylko olimpiada w Kanadzie wzięło udział 6189 sportowców! Wielu uczestników konkursu pamiętać, że policja zbyt gorliwie wypełnił swoje obowiązki i nie zawsze są prawidłowe.

Za pierwszym razem, gigantyczne ekrany na stadionach były w Kanadzie

Postęp techniczny stał się głównym elementem igrzysk: W przypadku poprzednich gier cztery lata temu został wdrożony tylko stopniowo, w Montrealu był jednym z organizatorów żetony do gry. Na przykład, na głównej arenie Igrzysk Olimpijskich, który odbył się lekkoatletyka, dwa gigantyczne ekrany zostały zainstalowane. Są one nadawane najciekawsze razy konkurencyjne, było to nawet możliwe, aby oglądać powtórki w zwolnionym tempie, które w tym czasie było po prostu nie do pomyślenia.

Unikalne technologie towarzyszyły rekordy sportowe

Igrzyska olimpijskie w Kanadzie miał inny „chip”. Stało się basen, który był gospodarzem pływaków konkurencji. Powstał specjalny układ do spłacenia fale że poziom zawodników boisko. Fale uderzające planszę, kolidować z zawodników, którzy byli na skrajnych torów, a po wszystkich innowacji były postavlentsy w tych samych warunkach. Jest możliwe, że tendencje te przyczyniły się do powstania ponad osiemdziesięciu rekordów olimpijskich.

Cóż, najbardziej pamiętny moment konkursu było zapalanie płomienia olimpijskiego, który wybuchł na całkowicie nowych technologii. Te i wiele innych Montreal Olimpiada wentylatory 76 zapamiętania.

A mogło być inaczej …

Zaskakujące jest to, że Moskwa może stać się mistrzynią olimpiady nie w 1980 roku, ale wcześniej przez cztery lata. Na kongresie Światowego Komitetu Olimpijskiego wybrał miasto, które będzie gościć w 1976 roku główne gry co cztery lata. Uczestnicy byli trzej Montrealu, Moskwie i Los Angeles. Uznano głównym faworytem stolicy ZSRR, sukcesów radzieckich sportowców, i że główne kraje bloku socjalistycznego nie gościł takich ważnych wydarzeń, mówił na korzyść Moskwy.

Pierwsza tura głosowania został potwierdzony. Moskwa zdobyła 28 głosów, o trzy mniej niż to było w Montrealu, a tylko 17 głosów oddano do amerykańskiego miasta. Dwa kraje kapitalistyczne musiał uciekać się do trick dostać olimpiadę.

US miasto wycofało się w drugiej rundzie, a wszystkie ich głosów udał się do Montrealu zamiast USA. Kanada, igrzyska olimpijskie, które zostało zaplanowane na 1976 zdobył. Jako kraje bloku socjalistycznego zdominowane większości sportów, aby pokazać światu swoją siłę, są uprawnieni do otrzymania zaszczyt gościć kolejne olimpiady. Ale to już inna historia …