882 Shares 8128 views

O. Henry, „Dary Trzech Króli”: podsumowanie historii

Tradycja dawania prezentów na Boże Narodzenie przyszła dawno temu. Początkowo jest to związane z biblijnej historii Mędrców, który przyniósł kadzidło jako dar właśnie rodzi się Jezus. Widząc gwiazda pojawiła się na niebie, zdali sobie sprawę, że nie był zbawcą ludzkości na świecie, i przybyliśmy oddać mu pokłon.


O tym, co ludzie mogą oddać w celu doprowadzenia prawdziwą radość ukochanej, o którym mowa w opowiadaniu O. Henry „Gifts of the Magi”, którego podsumowanie znajduje się poniżej.

Ekspozycja. Znajomość znaków

Już od działa zdanie pierwsze staje się jasne, jak trudno jest konieczne Młode małżeństwo Dillingham. oni wynająć mieszkanie, dla których co tydzień trzeba zapłacić 8 $. „Silent ubóstwo” można oglądać w całej atmosferze. Dzwonek nie działa. Szczelina w skrzynce pocztowej jest tak wąska, że nie ma sposobu, aby nie były w stanie obniżyć list. A znak na drzwiach z nazwą hosta, który nastąpił, gdy zdobył 30 $, teraz wydawało się wyblakłe. Od tego czasu, gdy dochód rodziny spadła o dziesięć dolarów, para miała uratować wszystko. Ale każdego wieczoru po powrocie do domu pan James zawsze czeka na radosnym głosem żony i „delikatny uścisk.”

della

Streszczenie fabuły „Dar Trzech Króli” powinien kontynuować opis gospodyni. W Wigilię Bożego Narodzenia, ona niestety liczone pieniądze, które był w stanie zaoszczędzić nawet do kilku miesięcy, oszczędzając się, o ile to możliwe. Przypomniała sobie upokarzającą scenę ze sklepu spożywczego handlu, rzeźnik, Warzywniak proc. Ale koszty były nadal bardzo wysoka, bo w końcu udało się zebrać tylko dolara, ale osiemdziesiąt siedem centów. Na nich i musiał kupić prezent dla męża, którego kochała.

Po pierwsze, Dell podskoczył na kanapie i płakała. Jednak trzeba było coś zrobić. Podeszła do okna, a potem nagle podszedł do stojącej molo w lustrze. Jej oczy błyszczały, a jego twarz zbladła.

Jedyne bogactwo bohaterów opowieści „Dary Trzech Króli”

Streszczenie powinno koniecznie zawierać opis Della włosów i James zegarki, bo były ich głównym duma.

Młoda kobieta podeszła do lustra, uwolniony od szpilki do włosów … Ci rozrzucone na ramionach i pokryte całe rysunek poniżej kolana. Oni lśniły i błyszczały, przypominając kasztan wodospadu. Ale Della natychmiast zaczął je zbierać. W tym momencie, dwa lub trzy łzy spływały jej z oczu. Decyzja jest gotowy natychmiast – bo nie mogła opuścić drogi Jamesa bez prezentu. Jako wspaniałego zegara, odziedziczyła bardziej od dziadka i ojca potrzebne łańcuch. Będzie on zastąpić stary skórzany pasek. Następnie ulubionym może z dumą wziąć swoje zegarki, aby zobaczyć czas.

Dwadzieścia dolarów na prezent

Della ubrana szybko i wybiegł na ulicę – dobrze rozwinięte fabuły opowieści „darów Trzech Króli”, którego podsumowaniem jest oferowany do czytnika. Podbiegła do drugim piętrze budynku, gdzie pani Sophronie, wykupione włosy. Kilka minut – i Dell otrzymał dwadzieścia dolarów i udał się na zakupy na prezent. I po paru godzinach pospieszył do domu z pozostałych osiemdziesięciu siedmiu centów i zakupione łańcuch platyny na wiele godzin.

powrót męża

Przede wszystkim Della zwinięte loki – miała nadzieję, że James nie był bardzo zdenerwowany, aby zobaczyć jej nową fryzurę, a na pewno nie przestanie miłości. Zrobić kawę, gotować na patelni kotlety. Następnie, trzymając w ręku łańcuch, usiadła blisko drzwi i zamarł w oczekiwaniu.

Wszedł Pan Dillingham Young, zobaczył, że jego żona stała w dziwnym oszołomieniu … więc nadal o O. Henry „Dary Trzech Króli”. Streszczenie fabuły nie pozwala opisać sceny, które miały miejsce w tym czasie. Ważną rzeczą – James wciąż nie mógł uwierzyć, że to już nie jest luksusowy Della jej włosy.

wymiana prezentów

Dość szybko, jego zachowanie będzie jasne dla czytelnika. James wyciągnął paczkę papieru i podał go do żony. Della zwrócił mu – a przed oczami pojawiła grzbiety. Te, które już dawno marzyli o: żółwia, z kamieni na brzegach. Są one dostosowane do koloru jej włosów. Mimowolnie polivshiesya łzy i jęki rozpaczy, pomaga zrozumieć stan kobiety. I ten odcinek można nazwać zwieńczeniem historii „dar Trzech Króli”. Zestawienie powstało więcej rozmowa między małżonkami jest następujący. Della starał się przekonać męża, że jej włosy szybko odrastają. Ale kupiła mu także wspaniały prezent. Otworzyła dłoń – i błysnął metal szlachetny. Ale James piła łańcuchowa i położył się na kanapie i uśmiechnął się. On sprzedał swój zegarek kupić grzebienie. „Musimy się ukryć aż do naszych prezentów … są zbyt dobre dla nas” – była jego odpowiedź.

finał

W końcowej części dzieła O. Henry przypomina historię biblijną i nadaje mu bardzo krótkie podsumowanie. Dary magów, zwanych mądry, to zawsze można wymienić, jeżeli są one nieprzydatne. W przeciwieństwie do opowiadanych historii, które Delly i James byli znacznie bardziej hojny. Dwóch z nich, bez oddanej dla bliskiej osoby najdroższe chwili wahania, to było w ich życiu. I czule nazywając głupie dzieci swoich bohaterów z vosmidollarovoy mieszkań”, autor zauważa, że są mądrzy.

Jest to opowieść o wielkiej miłości dwojga zwykłych ludzi opisanych w tej historii przez O. Henry „Dary Trzech Króli”, podsumowanie, które można przeczytać.