317 Shares 1106 views

planowanie ślubu krok po kroku

Planowanie ślubu nie jest najłatwiej. Ten festiwal przynosi narzeczeni wiele problemów. Zdarza się, że panika i stres doprowadza do unieważnienia tego doniosłego wydarzenia. Aby tego uniknąć, po prostu trzeba odpowiednio zaplanować uroczystość. To nie jest tak proste jak się wydaje. Ale jeśli rozpocząć przygotowania z wyprzedzeniem, można trzymać wydarzenie bez trudności tak, że zostanie zapamiętany, a sprawcy sami, a goście, a do najkorzystniejszy. Następnie można dowiedzieć się wszystkiego o tym, jak zorganizować ślub. Można to zrobić zarówno z góry (na przykład jeden rok), a kilka miesięcy. W drugim przypadku, trzeba działać szybko. Dlatego najlepiej jest rozpocząć przygotowania i planowania przez 6-12 miesięcy.


Na liście rzeczy do zrobienia

Każdy ślub – jest indywidualna i niepowtarzalna uroczystość. Dlatego, jego planowanie często daje wiele kłopotów. Ktoś chce zorganizować imprezę na świeżym powietrzu, niektórzy chcą banalnej rodzinne wakacje. Pomimo tego, planujących ślub ma kilka ważnych punktów. Nie zależy od pragnień młodej pary.

Co musi zrobić przyszłych nowożeńców? Lista nadchodzących przypadkach można przedstawić następująco:

 • Wybór rejestratora do malowania;
 • określenie rodzaju malarstwa – fortepianu (z gośćmi i muzyka) lub zwykły;
 • złożenie wniosku;
 • sporządzaniu listy gości;
 • planowanie budżetu na wesele;
 • Szukaj kawiarni / restauracji na obchody;
 • Wybieranie zdjęć i filmów operatorów;
 • Wybór Master / Tamada;
 • stwarzające młodych taniec weselny;
 • organizacja transportu ruchu pan młody, panna młoda i goście;
 • zwyczaj lub ciasto i chleb;
 • kupić strój dla panny młodej i garnitur dla pana młodego;
 • mianowanie przyjaciela młodej pary siebie;
 • wybór menu na wakacje;
 • zwyczaj bukiet ślubny.

Wszystko to jest dopiero początek. Zgodnie z ogólną zasadą, jeśli wybrać dobrego gospodarza, będzie on w stanie pomóc przy organizacji ślubu jako całości. Na przykład, mówi dobrą restaurację lub doradzić dobry fotograf / filmowiec. Od czego zacząć planowanie ślubu?

pierwsze kroki

W rzeczywistości, nie ma 100% dokładne wytyczne w tej sprawie. Na początek będzie musiał zorganizować zaręczyny. Albo raczej, złożyć propozycję jego przyszłej żony. Zazwyczaj jest to zdarzenie w przybliżeniu na rok przed obchodami. Ma to na celu zapewnienie, że para miała wystarczająco dużo czasu na przygotowanie.

Planowanie ślubu przez 12 miesięcy – jest to najbardziej słuszna decyzja. Za pierwszym razem, panna młoda jest w euforii, ale potem przychodzi czas ucisku, nawet przyjemne. Tak wiele rzeczy do zrobienia, i niczego nie zapomnieć. I to jest możliwe, aby zapamiętać je wszystkie w pośpiechu? Dlatego, aby mieć w magazynie kilka dodatkowych miesięcy nie zaszkodzi. Więc zacznijmy.

Konieczne jest, aby odpowiednio zaplanować budżet – napisz ile pieniędzy jest już na uroczystość, a ile będzie w stanie zarobić na pozostały okres. Zaleca się, aby wybrać przybliżoną datę malarstwa i zrobić listę gości. Przy wyborze terminu należy zwrócić uwagę na szczególne warunki pogodowe w każdym regionie. Ma to na celu zapewnienie, że spadł śnieg środa czerwca nie było nieoczekiwane.

Niektóre urzędy rejestru przyjmuje wnioski od przyszłych nowożeńców na rok przed obchodami. Więc można wybrać datę ślubu, USC dla listy i złożyć odpowiedni wniosek. Zazwyczaj ta opcja jest przeznaczona dla tych, którzy planują założyć rodzinę w „sezonie” – późną wiosną, latem. Ale większość wniosek zostanie złożony później.

Przez 11 miesięcy

Najlepsza opcja – skrupulatne planowanie ślubu krok po kroku. I nawet jeśli można by nazwać nudny lub pedantyczny – to lepiej przewidywać i 100 razy, aby dokładnie sprawdzić niż wzdychać o zapomnianej boutonniere, słodkie upominki lub gości zarezerwowane w ostatniej chwili i dlatego nie takie, jak początkowo chcieliby ciasto.

Tak więc, przez 11 miesięcy, można uczcić zaręczyny. Niech to będzie mała uroczystość rodzinną, która przygotuje rodziców pana młodego i panny młodej do wszystkiego, co wydarzy się w nadchodzącym roku.

Konieczne jest, aby myśleć z wyprzedzeniem, jak i gdzie chcę zwrócić uwagę na uroczystość. Na przykład, niektórzy chcą siedzieć w kawiarni, ktoś preferuje restauracja, czasami korzystne stół bufet na plaży lub po prostu nigdzie w przyrodzie. Ponadto, najlepiej jest wybrać miejsce dla zaangażowania i dowiedzieć się wszystkich warunków ceremonii. Oczywiście, trzeba zarezerwować datę świętowania.

Planowanie ślubu – nie jest łatwe. Cudzoziemcy Istnieje wielka tradycja. Chodzi o sporządzenie listy prezentów od gości. Przyszłość rodzina powinna usiąść i pomyśleć o tym, że mogą się przydać w późniejszym życiu. Taka metoda pozwoli zaoszczędzić na niepotrzebne rzeczy. Powstały lista rekomendowanych prezentów natychmiast dać gości. Niech zgadzają się ze sobą i wybrać coś, co będzie w stanie oddać.

10 miesięcy

Co będzie dalej? Planowanie ślubu jest trudne do malowania etapami. Po tym wszystkim, każda para ich możliwości i pragnienia. Niektóre z nich są w stanie zrobić wszystko dla 2-3 miesięcy, a ktoś zajmie lata. Weźmy pod uwagę przygotowania do obchodów z góry.

W okresie 10 miesięcy przed malowaniem już trzeba myśleć o poważnych rzeczach. Na przykład, aby poświęcić czas na dobór specjalistów do organizacji uroczystości: Florysta, toastmaster lub mistrza, fotografów, choreografów (na postoju dance), kosmetyczka, fryzjer, muzyków i innych specjalistów. Z każdej kategorii, trzeba wybrać najlepszą pracownika.

9 miesięcy

Na tym etapie, para już musi wiedzieć dokładnie datę ceremonii. Można wybrać biuro rejestru w danym mieście oraz zarezerwować dzień do świętowania, gdyby nie zostało zrobione wcześniej.

Żaden z planowania ślubu jest kompletna bez uwzględnienia ewentualnych miejsc do świętowania. 9 miesięcy przed godzinach X musiał zacząć szukać kawiarni lub restauracji. Pożądane jest, aby miejsce było blisko do urzędu stanu cywilnego. Można nawet zorganizować listę odwiedzić. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą się wyróżniać z tłumu nowożeńcy. To prawda, że pomysł nie jest nowy, a ostatnio te sztuczki nie jest zaskoczeniem, a jednak ceremonia charakteru europejskiego modelu jest popularny.

Tak, wybrać menu restauracji omawiane. Rezerwacja data! Często taki etap jest połączony z aplikacją do rejestratora. Jednocześnie trzeba myśleć o transporcie gości – można zamówić limuzyny i autobusy dla gości transportowych.

Świetnym pomysłem jest stworzenie Love-Story. To dobry pretekst, aby zebrać wszystkie krewnych ludzi razem. Dlaczego prowadzi się w ciągu 9 miesięcy tego zdjęciowej? Przyniosła ze sobą parę i nie zajmie cennego czasu w przeddzień uroczystości.

8 miesięcy

Planowanie ślubu dostarcza coraz więcej kłopotów. Około 8 miesięcy Jest to konieczne, aby rozpocząć wybrać garnitur dla pana młodego i strój dla panny młodej. Musimy myśleć o tym, gdzie kupić ubrania – zamówić w internecie (nie jest najlepszym rozwiązaniem), zakupione w lokalnych sklepach lub za granicą. A może suknia i garnitur przyszli nowożeńcy wziąć wynająć lub kupić z nim? Zaleca się wszystkie te problemy są rozwiązywane z wyprzedzeniem.

Następny będzie musiał myśleć o tym, gdzie spędzić noc poślubną. Tak, nawet to wymaga organizacji. Może para poszła do jego mieszkania lub preferowane będą w salach hotelu. Może świętowanie potrwa całą noc? Bez względu na odpowiedź. Najważniejsze jest to, aby zapewnić dla wszystkich i nie zapomnieć tak ważną niuans.

Ponadto, na etapie planowania ślubu obejmują badanie wyrobów cukierniczych w danym mieście. Jest to najbardziej przyjemny częścią całego preparatu po wyborze sukienki. Można chodzić na ciasto, spróbuj swoje kreacje, a następnie wybrać najlepsze miejsce, aby zamówić tort i inne smakołyki. Styl przysmaki będą musiały opracować taki sam wcześniej. Co do zasady, musi on spełniać styl wesela w ogóle.

7 miesięcy

Co będzie na druhny ceremonia? Najlepiej jest wybrać i sukienki celu umożliwienia im. W Rosji, tradycja ta zazwyczaj nie zwracają wystarczającej uwagi – dziewczęta wybierają swoje ubrania i je kupić. Zwłaszcza jeśli ślub jest tradycyjny, a tylko jeden chłopak. A jeśli europejski?

Ponadto, około 7 miesięcy, to najlepiej zacząć planować swój miesiąc miodowy. Touroperatorzy są mile widziane wczesna rezerwacja różnych zezwoleń. Dlatego, nowożeńcy mogą zniżkę.

7 miesięcy przed ślubem trzeba zrobić dokładną i ostateczną listę gości. Musimy myśleć o tym, kto naprawdę chce zobaczyć na ceremonii. Najważniejsze – należy pamiętać, że ślubu – obchody młodej pary. A jeśli nie chcą zobaczyć jakiś drugi kuzyn babci dziadka linii, nie jest konieczne, aby zaprosić. Szczególnie na ograniczony budżet. W tym przypadku konieczne jest, aby dać pierwszeństwo tylko do najbliższych osób. Konieczne jest również, aby dbać o zaproszeniach. Ale można zrobić to trochę później.

6 miesięcy

Teraz jest jasne, w jaki sposób planowanie ślubu. lista rzeczy do zrobienia na tej uroczystości jest zmniejszona, jak zbliżyć się do dnia malarstwa.

W okresie sześciu miesięcy przed ślubem, można zrobić zakupy i zapoznać się z opcjami zaproszeń. Warto jeszcze raz zadzwonić do gości i poprosić ich, aby powiedzieć dokładnie, kto przyjdzie na święto. W końcu para otrzyma zaktualizowaną listę. To może być początek w przygotowaniu budżetu ślubu i podczas wyboru menu.

Już w okresie 6 miesięcy przed przewidywanym obchodów można przejść do wcześniej wybranego urzędu stanu cywilnego i stosuje się do malowania. Ten krok niezbędny dla tych, którzy nie zrobili tego wcześniej to. W każdym razie, na miesiąc przed malowaniem przyszłych nowożeńców zostanie poproszony o potwierdzenie zamiaru.

5 miesięcy

Planowanie ślubu krok po kroku bliżej ukończenia. 5 miesięcy przed obchodami muszą potwierdzić współpracę ze wszystkimi poprzednio wybrany przez ekspertów. Najlepiej jest się z nimi spotkać w kawiarni i omówienia niuansów i precyzyjnego planu dla triumfu.

Między innymi, w celu wyeliminowania złego makijażu i włosów, to najlepiej zrobić makijaż próbny. Tak, jest to konieczne, aby wydać dodatkowe, być może nawet zastąpić pana. Ale jeśli wynik nie jest jak to jest czas, aby to naprawić.

4 miesiące

Co innego jest zaplanować ślub? Program tej uroczystości powinny być już prawie całkowicie gotowy. Przez 4 miesiące, można wybrać i zamówić pierścień. Jeśli to konieczne, można zarezerwować na kilka biżuterii grawerowanie.

Mówiąc o biżuterii. Pomyśl o tym, jak chcesz zobaczyć pokój, który odbędzie się uroczystość. Jeśli wesele jest planowane w konkretnym stylu, bez asystentów nie może zrobić.

Jeśli planujesz spędzać blokadę na moście (zrobić w wielu miastach), nadszedł czas, aby ją i wygrawerować szczególną etykietę.

Ponadto, jest on teraz obowiązek przyjść i kupić ostateczną zaproszenie. Będą przypominać wszystkim, którzy odwiedzili nadchodzącej uroczystości. Można tworzyć własne oryginalne otkrytochku lub je kupić w specjalistycznych salonach ślubnych lub sklepów.

Dobrym rozwiązaniem jest w takim punkcie as uroczystości próbie. Takie posunięcie, oczywiście, może być pominięta. Próby ślub to nie wszystko. Szczególnie na ograniczony budżet. Ale jeśli chcesz, i mieć możliwość, to dlaczego nie?

4 miesiące przed ponownym malowaniem trzeba omówić plan na wakacje z wynajętych specjalistów. Potwierdzają to bez przerwy.

3 miesiące

Co będzie dalej? Większość przypadków i problemów z tyłu. Teraz możemy trochę odpocząć i zrelaksować się. 3 miesiące przed obchodami dziewcząt zazwyczaj powiedzieć swoim znajomym o preparacie. Ponadto w tym czasie panna młoda wykorzystywane do wypoczynku.

Jeżeli wcześniej samochód dla nowożeńców nie został zatrudniony, nadszedł czas, aby to zrobić. Trzeba także pomyśleć o konwoju dekoracji ślubnych. Niektóre usługi wynajmu samochodów oferują biżuterię jako bonus.

2 miesiące

Czy uważasz, że planowanie ślubu jest bez znaczenia? Na pewno nie! To jest w pełnym rozkwicie! Trochę więcej – i oczyszczenie żonę. 2 miesiące przed obchodami trzeba wysłać uprzednio przygotowanej zaproszeń. Można następnie upewnij się, że znowu wszyscy eksperci wiedzą dokładnie swoją pracę. Zwykle 1-2 miesięcy przyszły mąż i żona wyliczyć część pieniędzy za swoje usługi.

W tym czasie konieczne jest wykonanie testu sylwetkę sukienki i garnitury. Pierwsze zamówienie zazwyczaj dodatkowo ozdobić. Nadszedł czas, aby to zrobić!

1 miesiąc

Trochę więcej, trochę więcej – i to będzie trwało całą awanturę, która towarzyszy planowanie ślubu. Ostatni miesiąc przed obchodami – jest to bardzo ważny czas. Co mam teraz zrobić?

Na miesiąc przed ślubem narzeczeni zwykle zaplanowania i przeprowadzenia wieczory kawalerskie / panieńskie. Ta tradycja przyszła do Rosji z Zachodem. W żadnym wypadku nie pożegnać się z życiem kawalerskim na dzień lub dwa przed ślubem.

Konieczne jest również monitorowanie całej tej pracy: jest to konieczne, aby ponownie sprawdzić menu, listę zaproszonych gości, jak również stopień przygotowania do wakacji. Podobne działania podjęto kilka dni przed malowaniem.

Ponadto, do 1 miesiąca przed obchody powinny przyjść do urzędu stanu cywilnego i potwierdź zamiar poślubić. Ta operacja jest obowiązkowe, aby przekazać, że nie będą pracować w Rosji. Nie martw się – potwierdzenie trwa zaledwie kilka minut.

W ciągu zaledwie kilku dni

To wszystko. Były wykończenia. Etapy planowania ślubu, prawie wszyscy przeszli. Oblubienica musi być kilka dni przed obchodami manicure. Pożądane jest, aby zapisać go z góry.

Wiele osób woli spędzać czas ze swoją rodziną, a także organizować wieczorów kawalerskich i panieńskich. Taka perspektywa pomoże Ci się zrelaksować przed tak ważnym wydarzeniu. I, oczywiście, nie zapomnij o projektowaniu pokoju.

W sprawie budżetu

W zasadzie to wszystko. Odrębną kwestią – budżet planowania ślubu. Obejmuje ona wszystkie koszty niektórych usług. Ponadto przyszli nowożeńcy muszą podjąć wszystkie pieniądze, które mogą zainwestować w dalszy obchodów w umyśle.

Gdy stosowane właściwie finansować nawet budżet weselny (planowanie punkty już proponowane) będzie idealnie przechowywane. Czasami nie ma sensu wydawać dużo pieniędzy na restaurację i ołowiu – tańsze Eksperci często są w stanie poradzić sobie z ich pracy lepiej znany w ludziach miejskich.

Ważne na etapie planowania budżetu jest skupienie się na liczbie zaproszonych gości. Główne wydatki w młodych zwykle pójść do restauracji. Więc trzeba stale dokładnie wyjaśnić, kto przyjdzie, a kto – nie.

Dokładna lista nie będzie budżetu. Wszakże każdy ślub – to oryginalne i niepowtarzalne wakacje. Zaleca się, aby po prostu nagrać osobną listę wszystkich przewidywanych kosztów obchodów. Ślub niebawem? Planowanie elementów zdarzenie nie będzie niczego ważnego zapomnieć. Więc nie poddawaj się szacowania i różne wykazy – organizacja nadal nie szkodzi nikomu.